Honda Civic

Honda Civic

21 Cze 2010, 12:16

Witam
Mam nadzieje że w odpowiednim miejscu zakładam posta

Problem dotyczy Hondy Civic 94r 1.5 16V 3dzwiowa. Benzyna

1. Od paru miesięcy obserwowałem następujące zjawisko:
samochód odpalony, stoi na luzie a wskazówka obrotów silnika lekko skakała od 200obrotów do 800.. problem pojawiał się nagle i szybko znikał.

2. Następny objaw był znacznie poważniejszy.. Podczas spokojnego przyśpieszania samochód nagle tracił moc, tak jakby momentalnie brakło benzyny.. pedał gazu wciskałem powoli coraz mocniej a samochód przez sekundę nie reagował. Popuszczałem gazu i od mowa docisnąłem i wszystko było ok ... czasem trochę szarpnęło.

Dwa tygodnie temu moja gadzina zupełnie powariowała. Podczas jazdy pojawił się problem opisywany w punkcie drugim z tym że żadne manipulowanie obrotami nie pomagało.. Samochód się dusił, szarpało... zwolniłem do 40dziestu i na drugim biegu dojechałem do bezpiecznego zjazdu... dało się jechać jedynie wciskając sprzęgło co chwilę i nabierając prędkości na pół sprzęgle. Zjechałem na pobocze, odczekałem parę min. i samochód znów dał się prowadzić z tym że na postoju na luzie pojawiał się problem opisywany w punkcie 1. Podczas powrotu do domu zapaliła się jeszcze kontrolka od immobilizera co nigdy wcześniej się nie zdarzyło w trakcie jazdy... Dodam jeszcze że gdy problem rozkręcił się na całego to samochód nie dało się rozpędzić powyżej 80km/h

W warsztacie wymienili filtr paliwa ale nic to nie dało. Następnie wymienili kopułkę tą do której prowadzą przewody od świec i świece. Samochód już nie przerywa, nie dusi się ale silnik nadal nie pracuje jak powinien... najlepiej jest to widzialne gdy samochód stoi na luzie.. obroty wciąż się wahają jak opisywałem na początku

Paliwo raczej nie chrzczone dla pewności dziś dolałem 10litrów świeżego 98oktanów... Po przejechaniu 20Km nie było żadnej różnicy.

Silnik krokowy też raczej wykluczam.. kiedyś gdy sprawiał mi problemy to objawy były zupełnie inne mianowicie samochód gasł przy zwalnianiu.

Mechanik grzebał też przy gaźniku czy wtrysku paliwa ale niczego się tam nie dopatrzał.

Sugerował że być może winne są przewody te odchodzące od świec.

Mnie już wykańcza ta sprawa:/ Jeśli ktoś może coś pomóc w tej sprawię, jakieś pomysły, sugestię to proszę pisać..

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 15:42 ]
Kolejne podejrzenie padło na sterownik od wtryskiwacza czy jakoś tak... Orientuje się ktoś w temacie?? Co to takiego, jak działa, ile kosztuje, czy da się naprawić i czy mogło by to mieć coś wspólnego z objawami?? W internecie nie znalazłem nic ciekawego na ten temat:/
Ostatnio edytowany przez Grafi_, 21 Cze 2010, 17:10, edytowano w sumie 1 raz
Grafi_
Nowicjusz

Miejscowość: Częstochowa

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Concept Z4 Coupé 2005 BMW Concept Z4 Coupé 2005
    BMW Concept Z4 Coupé zostało stworzone z myślą o kierowcach ze sportowym "zacięciem", którzy cenią wysokie osiągi, dlatego samochód zapewnia podróżującym uczucie przebywania tuż nad nawierzchnią, ...
    Mazda CX-5 - zwiększenie produkcji Mazda CX-5 - zwiększenie produkcji
    Mazda Motor Corporation poinformowała o planach zwiększenia produkcji Mazdy CX -5 z 200 000 do 240 000 egzemplarzy rocznie, dzięki uruchomieniu linii produkcyjnej tego modelu także w Zakładzie Ujina nr 1, obok Zakładu Ujina ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW 635 CSi, logo
      Volkswagen Sciroco 2.0 TSI, nr startowy 15
      Mercedes-Benz C 107, tył
      Lexus CT 200h