Honda Concerto 1.5 odcina na benzynie przy 3500 obr

Honda Concerto 1.5 odcina na benzynie przy 3500 obr

19 Sie 2014, 23:09

Witam mam kilka problemów z silnikiem w moim concerto:
- na benzynie odcina, a może zalewa się przy 3500 obr./min. na gazie wkręca się ładnie do czerwonego pola
- na gazie po wejściu na obroty strasznie kopci na białoniebiesko, na benzynie do tych 3000 obr też trochę kopci
- dioda od ecu wyświetla błędy 16 i 17 i chyba jeszcze nr 1 o ile dobrze policzyłem, zresetuje komputer i sprawdzę jeszcze raz

Dziś po umyciu silnika przestał chodzić na gazie tzn. nie przełączał normalnie przy 2000 obr., ale nie to mnie zdziwiło, po przełączeniu na samą benzynę okazało się, że wkręca się normalnie na obroty i nie dymi, co raczej wyklucza problemy z wtryskiem, niestety nie trwało to długo, po zgaszeniu i próbie ponownego uruchomienia okazało się że wcale nie pali... po wyschnięciu wszystko wróciło do stanu sprzed mycia, czyli na benzynie odcina przy 3500 itd....

Nie mam pojęcia co może być przyczyną tych problemów sonda, czujnik położenia wału, a może jednak wtryskiwacz...zwracam się o pomoc. Pozdrawiam.
rav563433
Obserwowany

Auto: Honda Concerto 1.5i
Silnik: D15B2
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

"Szklana pułapka 5": Klasa G, Sprinter, Unimog i Zetros
    "Szklana pułapka 5" trafi do polskich kin 14 lutego br. Mercedes-Benz ma w filmie silną reprezentację, a auta spod znaku trójramiennej gwiazdy będą obsługiwały jego premierowe pokazy w Londynie i Berlinie. John McClane ...
    Volkswagen Tiguan GTE Active Concept Volkswagen Tiguan GTE Active Concept
    Stany Zjednoczone są największym rynkiem SUV-ów na świecie. Auta te, odznaczające się wszechstronnym zastosowaniem, bardzo dobrze pasują do amerykańskiego stylu życia. Podczas North American International Auto Show ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      GTP Light