Honda HRV z jakim silnikiem i czy warto?

04 Mar 2023, 15:12

Witam
Proszę o poradę, przewertowałem oferty crossoverów i Honda HRV przypadła mi do gustu. Po wstępnej selekcji wybrałem te dwa samochody. Proszę o poradę, czy warto brać samochód przywieziony parę lat temu z USA z silnikiem 1,8 i instalacją gazową, czy tez zdecydować się na silnik 1,5 i samochód zakupiony w Polsce. Prosiłbym o wskazanie wad dotyczących obu tych jednostek napędowych ( spalanie, awarie, problemy z naprawą )
Może macie jakieś propozycje w zbliżonej cenie.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Hyba
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Katowice
Prawo jazdy: 01 09 1981
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Honda Jazz
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012
0

04 Mar 2023, 16:06

Generalnie to dwa różnie silniki 1.8 i-VTEC to jednostka znana od dawna jak dobrze pamiętam to od 2006 roku jak zadebiutowała w modelu Civic VIII generacji. Od tego czasu przeszła niewielkie zmiany i jest to silnik na wtrysku wielopunktowym o mocy 140KM z zaworami które były na tzw. śrubkę. Więc przy Gazie tak jak jest w tym samochodzie problemów z regulacją nie powinno być i jest ona tania. Napęd rozrządu w tym silniku zapewnia łańcuch.

W przypadku 1.5 i-VTEC jest to jednostka dostępna od 2015 roku, również czterocylindrowa o mocy 130KM ale na bezpośrednim wtrysku tu były tez wersje Turbo o mocy 180KM. Za napęd wałków rozrządu odpowiada jeden łańcuch umieszczony klasycznie z przodu silnika. Ogólnie sam silnik bardzo elastyczny lubiący wyższe obroty sama konstrukcja trochę bardziej skomplikowana od tego wyżej opisywanego silnika. Co do problemów to raczej silnik udany i mało kto na niego narzeka ale nie nadaje się za bardzo po LPG.

Tak więc jak widać obie jednostki są godne polecenia bardziej bym się skupił na tym ile ma auto przejechane na gazie i jak było rozbite przed sprowadzeniem z USA.

Samochody są w podobnej cenie więc pewnie jak bym miał wybierać to to z EU bo później w przyszłości może być łatwiej z jego odsprzedażą.

Zerknij jeszcze na zdjęcia bagażnika w tej z gazem bo tak z ciekawości spojrzałem na inne bagażniki w tym samochodzie z tego samego okresu i mają trochę inne przetłoczenia :sly:

Tu bagażnik z ogłoszenia której wyżej podałeś:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Tu zdjęcia z innych ogłoszeń tego modelu z tego samego roku:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 10524
Zdjęcia: 35
1

04 Mar 2023, 16:22

Bardzo dziękuję, takich podpowiedzi oczekiwałem :yes:
Hyba
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Katowice
Prawo jazdy: 01 09 1981
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Honda Jazz
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012
0

05 Mar 2023, 01:11

Może jakieś inne propozycje zamiast tej Hondy, co myślicie o Suzuki?
Hyba
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Katowice
Prawo jazdy: 01 09 1981
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Honda Jazz
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012
0

05 Mar 2023, 09:50

Jeśli Suzuki to polecam te dwa modele :Suzuki SX4 lub SX4-Cross chyba że potrzebujesz czegoś większego to Suzuki Vitara.Te modele kupisz w dobrej cenie a wybór jest dość duży.To dość solidne i nie wymagające auta.
https://www.wyborkierowcow.pl/uzywane-s ... go-wybrac/
Acer66
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 543
Zdjęcia: 12
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX , Toyota Cross
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018
0

05 Mar 2023, 11:01

Uważam, że od Vitary lepszą opcją jest SX-Cross jak już mówimy O Suzuki.

Hyba napisał(a):Może jakieś inne propozycje
Rozumiem, że ma być to samochód podobny do powyższych gabarytowo i taki w którym siedzi się trochę wyżej, tak? Jak możesz to napisz jeszcze w jakich warunkach głównie będziesz jeździł, to postaram się podesłać jeszcze jakieś propozycje.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 10524
Zdjęcia: 35
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Używany samochód z salonu – czy warto?
    Zakup samochodu to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jakie podejmujemy. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej wybrać nowy pojazd prosto z salonu, czy może skorzystać z oferty używanych samochodów ...
    Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost
    W Toyocie Hilux wzmocnione mogą być obydwa silniki Diesla, tj. 2.5D-4D i 3.0 D-4D. Ten pierwszy zyskuje 23 KM mocy (do 167 KM), oraz 67Nm momentu obrotwego (do 410 Nm). Silnik 3.0 D-4D w Hiluxie Powerboost będzie rozwijał ...

05 Mar 2023, 21:44

SX-4 S-Cross Polecam
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286
0

29 Mar 2026, 11:58

ja szukam czegos takiego i mam dylemat między ASX ( wszyscy odradzają ,że muł i głośny) a Vitara ( bardzo surowe wnętrze i twarde siedzenia) a jeszcze mazda cx 5 , tylko tu budżet znacznie wększy by sie przydal. Rozważałam jeszcze Tiguana 1,4 125 km . W większości jazda miejska nieduże miasto , czasami wypad na dłuższą traskę.
chatam
Nowicjusz
 
Posty: 14
0