Hyundai Accent nie odpala na benzynie. Na gazie idealnie

Hyundai Accent nie odpala na benzynie. Na gazie idealnie

05 Wrz 2015, 14:34

Na wstępie zaznaczam, że są podobne tematy na temat problemów odpalania na benzynie, lecz tu jest wyjątek, z którym się nie spotkałem.

Auto Hyundai Accent II 1.3 2000r. jak w profilu.

Witam, mam problem z odpalaniem na benzynie po nocy lub po kilkugodzinnym postoju, mianowicie odpala po 7 - 9 krótkim kręceniu. Nie ma opcji żeby odpalił jak długo kręcę bo mogę tak aż ako padnie a i tak nie odpali. Krótkie "sekundówki", za 3-4 razem już słychać jak by chciał, coś tam załapuje, a 7-9 przekręceniem, odpala. Jak jest rozgrzany to odpala na dotyk.
Mam sekwencyjną instalację gazową STAG. Awaryjnie na gazie odpala pięknie za każdym razem czy zimny czy ciepły. Wyżej pisałem o wyjątku; otóż gdy odpale awaryjnie na gazie, mogę go zgasić i odpalić na benzynie na dotyk nawet jak jeszcze nie zdążył się rozgrzać. Tzn wystarczy go tylko na chwileczkę odpalić na gazie i już odpala na dotyk na benzynie.
Cztery warsztaty rozkładają ręce.
Wymieniona listwa z wtryskami na inną używaną, wymieniona pompa paliwa na nową, pomimo że starą było słychać; wymienione świece oraz przepływomierz. Mechanicy się poddają.
Pomóżcie proszę co jeszcze mam sprawdzić i jakim sposobem bo za chwilę będę musiał rozrusznik wymieniać od tego kręcenia... Słyszałem o regulatorze ciśnienia paliwa.. może to? A może filtr paliwa? Sęk w tym że jak auto już odpali w końcu na benzynie, to pierwsze 3-4 wciśnięcia gazu powodują jego dławienie. Później już jest pięknie i przyspiesza, wyprzedza bez żadnych szarpań.
arQn
Nowicjusz

Auto: Hyundai Accent II LC
Silnik: 1.3 85KM 63kW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Hyundai Accent nie odpala na benzynie. Na gazie idealnie

10 Wrz 2015, 20:48

Dzieki...
arQn
Nowicjusz

11 Wrz 2015, 08:58

arQn napisał(a):Słyszałem o regulatorze ciśnienia paliwa..

No i mechanik sprawdził? A poziom płynu w zbiorniczku? Nie ubywa czasem? Mechanik sprawdził rano, czy po nieudanej próbie uruchomienia silnika świece są mokre czy suche? czy sprawdził, czy podczas jak silnik nie chce załapać jest iskra?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna

12 Wrz 2015, 13:51

Skoro po odpaleniu na gazie pali bez problemu na benzynie to najprawdopodobniej jest gdzieś nieszczelność w układzie benzynowym,dławi się przez chwilę gdyż najprawdopodobniej jest jeszcze trochę powietrza w przewodzie paliwowym.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

13 Wrz 2015, 18:11

PhantomASA1 najbardziej prawdopodobne jet to co mówisz... Tylko co może powodować tą nieszczelność?
Nie wiem czy mechanik sprawdził regulator... Po protu 4 mechaników powiedziało że nie mają pojęcia co to może być... A ja mówiąc o regulatorze, przeczytałem to po prostu na forach.
Iskra jest. Jeden mechanik niby odkrył że paliwo nie dochodzi do listwy wtryskowej. Wymieniłem listwę na inną używaną i zero poprawy.
Świece podobno suche.
arQn
Nowicjusz

04 Paź 2015, 11:35

Witam.
Czy udało się rozwiązać problem?
Mam identyczną sytuację jak opisałeś, na zimnym silniku nie pali od razu, a jak już załapie to po paru minutach wszystko jest w porządku. Ciepły silnik-pali od razu. Mechanicy rozkładają ręce.
PQaccent
Obserwowany

Auto: Hyundai Accent II 2000
Silnik: 1,4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring
    Szpiegowski film z testów Toyoty Supry na torze Nurburgring. Tył auta przypomina koncepcyjny supersamochód Toyota FT-1. Premiera flagowego auta sportowego Toyoty jest przewidywana na 2018 r., rok po debiucie ...
    Audi Q5 hybrid quattro Audi Q5 hybrid quattro
    Q5 hybrid quattro, pierwszy model hybrydowy Audi, został skonstruowany jako wysokowydajna hybryda równoległa. Tak jak i w dwóch innych hybrydowych modelach Audi, pojazd napędzają: silnik 2.0 TFSI o mocy 155 ...

• Re: Hyundai Accent nie odpala na benzynie. Na gazie idealnie

04 Paź 2015, 15:56

Niestety problem nadal nie jest rozwiązany... Aktualnie auto jest u mechanika poleconego przez znajomego i jest sprawdzane wzdłuż i ?wszerz? już od tygodnia. Narazie wiadomo że mechanicznie jest wszystko w porządku, lecz jest problem w sterowaniu, z dostarczaniem paliwa, ale na pewno problem NIE jest mechaniczny. Pozostaje mi póki co tylko czekać.
    arQn
    Nowicjusz

05 Paź 2015, 08:51

Mój brat miał ostatnio taki sam problem - okazało się, że opaska zaciskowa od wężyka przy pompie paliwowej była luźna i paliwo cofało się z powrotem do zbiornika.
    Sprawdź je obie.
    Ja miałem kiedyś taki przypadek, że wężyk w zbiorniku mi pękł - gołym okiem nie widoczne - ale jak pompa się wł. dostało ciśnienia to paliwo ciekło.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2002

05 Paź 2015, 09:20

Wężyki przy pompie nie ciekną, nie są luźne. Oprócz tego, mam założony zaworek zwrotny. Bez rezultatu...
    arQn
    Nowicjusz

05 Paź 2015, 09:30

Miałem kiedyś podobny przypadek - był problem z uruchomieniam silnika na benzynie, jak autko dłużej postało ( najkrótszy czas sprawdzony, to 9 godzin ). Okazało się, że przyczyną była mała ilośc paliwa w zbiorniku. Ale w tym przypadku podczas jazdy kilka razy ( głównie na zakrętach ) zarzarzała się kontrolka rezerwy. Po dolanu 10 litrów paliwa, problem ustał. Po wyjechaniu tych 10 litrów problem się powtórzył.
    Podejrzewam, że winna była pompka paliwa, a właściwie to, że nie jest ona umieszczona na samym dnie zbiornika, tylko jakieś 0,5 cm wyżej. JAk auto stało, to pompka zaciągała paliwo z powietrzem i silnik nie dawał rady zaskoczyć. A jak zaskoczył, to auto jechało, ponieważ paliwo w zbiorniku "pływa" podczas jazdy i pompka zasysyała je. No i wystarczyło, by jechac spokojnie aż silnik się nagrzeje żeby właczyć LPG. A że było lato i było ciepło, to silnik zagrzewał się bardzo szybko. Powód całego ambarasu - źle wyregulowana rezerwa na pływaku wskaźnika paliwa. I pompka oczywiście oryginalna, nigdy nie wymieniana, Wystarczy teraz pilnować, że jak się zarzarzy pierwszy raz kontrolka paliwa, to jest sygnał, żeby jechać się zatankować, a nie czekać aż się ta kontrolka zaświeci na stałe.
    Może u ciebie jest to samo?
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

05 Paź 2015, 11:30

Muszę to sprawdzić bo dało mi to do myślenia. Paliwa zbyt wiele nie mam. Zatankuje do conajmniej połowy baku i zobaczymy efekt. Ale to dopiero po 10 :) bo póki co, brak funduszy na takie tankowanie :P
    arQn
    Nowicjusz

07 Paź 2015, 08:01

Jeśli chodzi o ilość paliwa w zbiorniku to przy zalaniu benzyną połowy zbiornika problem nie miną-całego zbiornika jeszcze nie miałem pełnego;)
    U mnie na pewno można wykluczyć filtr paliwa-został wymieniony na nowy, oryginalny, bez rezultatu.
    PQaccent
    Obserwowany

Auto: Hyundai Accent II 2000
    Silnik: 1,4

07 Paź 2015, 09:05

arQn napisał(a):Nie wiem czy mechanik sprawdził regulator...

Trzeba więc zapytać...
    arQn napisał(a):Jeden mechanik niby odkrył że paliwo nie dochodzi do listwy wtryskowej. Wymieniłem listwę na inną używaną i zero poprawy.

Jeżeli paliwo nie dochodzi do listwy wtryskowej, to jaki był cel wymiany całej listwy? Paliwo i tak do niej nie dochodziło...
    Warto sprawdzić, czy podczas kręcenia rozrusznikiem pompka paliwa pracuje.
    Kolejna rzecz, to jak już silnik zaskoczy i będzie pracował na benzynie, to trzeba prześledzić cały układ paliwowy p[od kątem nieszczelności - czy gdzieś nie cieknie lub nie robi się wilgotne. Oględziny trzeba prowadzić na pracującym na benzynie silniku, ponieważ trzeba pamiętać, że benzyna szybko wysycha.
    Skoro silnik można bezproblemowo uruchomić na LPG, to układ zapłonowy jest sprawny. Przyczyny trzeba szukać w układzie paliwowym, jak to zostało wcześniej powiedziane. Układ paliwowy jest w miarę prosty i nie ma zbyt wielu elementów - zbiornik paliwa, pompka paliwa, przewody paliwowe, filtr paliwa, regulator ciśnienia paliwa, listwa wtryskiwaczy i wtryskiwacze. Od strony elektrycznej to zasilanie pompki paliwa po przekręceniu stacyjki do poziomu kontrolek, zasilanie pompki paliwa podczas kręcenia rozrusznikiem, zasilanie wtryskiwaczy z ECM.
    Można zrobić jeszcze tak - wyjąc wszystkie wtryskiwacze, położyć na boku i kręcić rozrusznikiem - wtryskiwacze powinny się otwierać i podawać paliwo. Jeżeli się otwierają, a paliwo nie leci, to wypiąć listwę wtryskiwaczy i sprawdzić, czy leci paliwo podczas kręcenia rozrusznikiem.
    Kolejna sprawa, to pytanie, czy sprawny jest czujnik temperatury płynu - to z jego odczytów ECM włącza ssanie. A taki objaw jak opisujecie, może być spowodowany brakiem ssania. Wspomniane było, że jak odpali na LPG, to można przełaczyć na Pb i wówczas silnik pracuje. Pytanie - jakie są obroty silnika podczas pracy na Pb? Są lekko podwyższone, czy nawet lekko niestabilne?
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika