Hyundai i20 - jaka instalacja

Hyundai i20 - jaka instalacja

24 Lis 2018, 18:51

Witam. Chciałbym zagazować Hyundaia i20, silnik 1.2, 62 kW. Instalację planuję założyć w Polsce, użytkowanie natomiast w większości - Belgia, Holandia. Stąd moje pytanie co wybrać?
dawid6
Nowicjusz

Re: Hyundai i20 - jaka instalacja

26 Lis 2018, 18:37

dawid6 napisał(a):Stąd moje pytanie co wybrać?

Zacznij od odpowiedniego warsztatu to będzie klucz abyś był zadowolony z instalacji. Napisz skąd jesteś może uda Ci się jakiś warsztat polecić.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 3
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

26 Lis 2018, 21:50

djkranc napisał(a):Zacznij od odpowiedniego warsztatu to będzie klucz abyś był zadowolony z instalacji.

Potwierdzam, wybór warsztatu to sprawa pierwszorzędna. Jak kondycja silnika? Jeśli użytkowanie zagranicą to na pewno szukaj żywotnej instalacji z minimalnym poziomem obsługi. Gdzie lokalizacyjnie możesz montować instalację?
Pyreks
Początkujący

Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna

28 Lis 2018, 20:36

Jestem z okolic Szczecina. Byłem już u kilku gazowników, każdy dawał mi na początku inny zestaw, ale gdy mówiłem o użytkowaniu poza PL i że auto jest zarejestrowane w Holandii, to zaczynali doradzać w inną stronę. Tzn że jest problem z legalizacją do NL czy BL, ponoć po montażu muszę odwiedzić stację kontroli pojazdów w NL lub BL, każdy z elementów ma mieć homologację, wtedy dopiero podbiją mi jakiś certyfikat. Z propozycji które otrzymałem to Lovato, BRC i Prins. Z tym że ta ostatnia trochę droga.
dawid6
Nowicjusz

28 Lis 2018, 23:10

Patrzyłeś z ciekawości jaki koszt założenia instalacji jest tam na miejscu gdzie użytkujesz samochód? Musisz jeszcze pamiętać że będziesz robił przeglądy instalacji co około 10 tyś km. Będziesz na nie przyjeżdżał do Polski?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

29 Lis 2018, 19:44

dawid6 napisał(a):auto jest zarejestrowane w Holandii

W sumie nie wiem jak to wygląda z przepisami w holandii, ale jak jest podobnie jak w niemczech to lepiej montować instalacje w danym kraju, załatwią wszystkie dokumenty za Ciebie.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

7-miejscowy SUV klasy premium - przegląd modeli 7-miejscowy SUV klasy premium - przegląd modeli
    Do przewiezienia większej liczby osób nie zawsze potrzebny jest minivan. Wystarczy praktyczny SUV z dodatkowym rzędem siedzeń. Modele klasy premium bardzo często oferują taką opcję, co w połączeniu z luksusowym wyposażeniem ...
    Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing
    Japońska firma tuningowa TOM’S Racing opracowała zestaw akcesoriów do tuningu luksusowego coupé Lexus LC. Jak można zauważyć na zdjęciach opublikowanych na oficjalnym profilu firmy, dodatki aerodynamiczne ...

• Re: Hyundai i20 - jaka instalacja

29 Lis 2018, 21:20

Jeśli chodzi o cenę za montaż to jest sporo wyższa od tej w Polsce, a do tego jak rozmawiam ze znajomymi to u nas jednak są lepsi fachowcy:) Zostaje właśnie kwestia odpowiednich papierów. I tu będzie prawdopodobnie pies pogrzebany. Co do przeglądów to jestem w kraju tak co kwartał na przynajmniej tydzień więc sprawa do ogarnięcia. W każdej instalacji jest co 10 tys. przegląd? Bo z jednak lpg w Holandii jest troszkę inne niż u nas:)
    dawid6
    Nowicjusz

30 Lis 2018, 13:28

dawid6 napisał(a):W każdej instalacji jest co 10 tys. przegląd? Bo z jednak lpg w Holandii jest troszkę inne niż u nas:)
    To zależy od Ciebie ale robiąc przegląd co około 10tyś. km jesteś w stanie przedłużyć życie silnika na instalacji i zachować ją w dobrym stanie. Oczywiście w Holandii jest lepszy gaz niż u nas przez co filtry nie powinny się tak szybko brudzić i zapychać ale nie jest to wysoki koszt i warto jednak przyjąć sobie taką granicę do przeglądów.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
    Auto: Nie mam

04 Gru 2018, 20:47

dawid6 napisał(a): W każdej instalacji jest co 10 tys. przegląd?

Zazwyczaj jest to 10 tyś km mimo lepszej jakości gazu za granicą aby zachować gwarancje trzeba robić systematycznie przeglądy. Coś jak auto na gwarancji nie zrobisz przeglądu na czas nie ma gwarancji.
    djkranc
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

08 Gru 2018, 12:20

W przypadku brc akurat masz serwis co 15 tys kilometrów. Więc w innych masz 3 przeglądu, a tutaj 2. Do rozważenia. Zobacz tutaj: http://www.lpg-brc.pl/index.php/siec-se ... pomorskie1.
    Pyreks
    Początkujący

08 Gru 2018, 19:09

Dziękuje za rady. Jestem już umówiony na montaż przed świętami. Finalnie będzie BRC 32. Przede wszystkim, nie będzie problemu z papierami w NL (podobnie jak w przypadku Prinsa, ale cena jest lepsza), po drugie trochę rzadsze przeglądy. Co do filtrów to faktycznie doradzają mi częstszą wymianę, bo nigdy nie wiadomo na jaki gaz się trafi. Zobaczymy jak będzie, dam znać po montażu.
    dawid6
    Nowicjusz

09 Gru 2018, 11:21

Wybór moim zdaniem kolego trafny, pojeździsz na pewno długo. Pamiętaj jedynie o regularnym serwisie + przypilnuj gazownika. Jak odbierzesz auto daj znać jak wyszło.
    Pyreks
    Początkujący

09 Gru 2018, 18:37

dawid6 napisał(a):Przede wszystkim, nie będzie problemu z papierami w NL

Daj znać jakie dokumenty dostaniesz, bardzo mnie ciekawi jakie są potrzebne do użytkowania auta w Holandii, innym użytkownikom może się kiedyś przydać taka wiedza.
    djkranc
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika