Hyundai Santa Fe 2.2 crdi gaśnie

05 Sie 2022, 15:33

Witam serdecznie wszystkich posiada Hyundai Santa Fe II 2.2 crdi 2007 rok 114kw 155km i problem tego typu. Auto do 2tysiecy obrotów dziala bez zarzutów pali od strzała jedzie nic się nie swieci dostanie tylko więcej gazu i powyżej 2tysi gaśnie. Nie świecą się żadne kontrolki . Na początku za pierwszym razem zapaliła sie kontrolka pomarańczowe autko z kluczykiem internet mowi ze to immobiliser (mogę się mylić) auto zgasiłem odpaliło na nowo bez problemu jade dalej i to samo powyżej 2tysi gaśnie. Pierwszym kodem błędu był P1186 i drugi P0087 mechanik zasugerował czujnik wysokiego ciśnienia wymienił i dalej ten sam problem. Auto jedzie a powyzej 2tysi gasnie. Pompa paliwa w baku sprawdzone ciśnienia wszystko ok. Pomóżcie państwo gdzie szukać jak robic i co... chciałbym jakoś do tego dojść sam z racji skromnego budżetu i żeby nie dać się kolejnemy mechanikowi naciągnąć na koszta może ktoś miał podobna sytuację dzięki za pomoc.
TomekWnuj
Obserwowany
 
Posty: 1

06 Sie 2022, 12:09

TomekWnuj napisał(a):Pierwszym kodem błędu był P1186 i drugi P0087 mechanik zasugerował czujnik wysokiego ciśnienia wymienił i dalej ten sam problem.
Tu masz informację kody/obdii/2751-p1186-kia/ że ten błąd nie musi oznaczać czujnika bo on może pracować prawidłowo tylko ciśnienie paliwa jest za niskie przez co winna może być pompa paliwa, zapchany filtr itd. Drugi od ewidentnie wskazuje kody/obdii/565-p0087/ na problem z ciśnieniem i tu na szybie paliwowej.
TomekWnuj napisał(a):Pompa paliwa w baku sprawdzone ciśnienia wszystko ok.
Ok, ale nie tylko tam masz ciśnienie do sprawdzenia. Jak tu jest ok to trzeba przejść dalej i szukać przyczyn w pompie wysokiego ciśnienia.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 6867
Zdjęcia: 23
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poradnik iParts.pl. Co należy robić z oponami letnimi po sezonie?
    Standardowo z opon letnich korzystamy przez tych kilka ciepłych miesięcy, kiedy to średnia temperatura dobowa przekracza 7-8℃. Co jednak, gdy temperatura zaczyna spadać? Kiedy nadchodzi jesień i wszelkie znaki na niebie i ...
    Warsaw Oldtimer Show 2018 / relacja
    Klasycznie piękne oldtimery i youngtimery można było obejrzeć w majowy drugi weekend na V Targach Pojazdów Zabytkowych Oldtimer Warsaw Show 2018 które odbyły się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. To największe ...

  •