Hyundai Santa Fe 2,2 diesel - problem z zapalaniem(sporadycznie)

Hyundai Santa Fe 2,2 diesel - problem z zapalaniem(sporadycznie)

30 Wrz 2017, 12:56

Witam, od dwóch lat jeżdżę Hyundaiem Santa Fe rocznik 2009 i mam problem z zapalaniem którego nie mogę skutecznie zdiagnozować. Sporadycznie zdarza się, że nie mogę odpalić silnika (rozrusznik kręci szybko, jak przy braku paliwa i nie zapali), czasem załapie za 2-gim razem a czasem za 5-tym lub 10-tym. Po każdej nieudanej próbie staram się chwilę odczekać przed ponowną. Jak już zapali to pracuje bez zarzutu. Zdarza się problem nie występuje przez miesiąc lub dłużej a potrafi powtórzyć się kilka razy w ciągu jednego dnia. Najczęściej jak mi się bardzo spieszy. Byłem w paru warsztatach ale nikt nie potrafi postawić jednoznacznej diagnozy. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii albo słyszał o podobnym przypadku który dało się uzdrowić?
Będę wdzięczny za pomoc :)
ostry13
Obserwowany

Prawo jazdy od: 13 02 1980
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Hyundai SantaFe

Re: Hyundai Santa Fe 2,2 diesel - problem z zapalaniem(sporadycznie)

30 Wrz 2017, 23:48

Piszesz że rozrusznik kręci szybko tak jak przy baraku paliwa hm... to raczej nie ma wpływu na kręcenie i obroty rozrusznika :)
Myślę że problem może być w samym rozruszniku i jak masz problemy z odpaleniem kiedy rozrusznik kręci szybko to być może nie wysuwa się bendiks czyli element który pośredniczy między rozrusznikiem a kołem zamachowym silnika. Wtedy rozrusznik kręci szybko bo nie ma obciążenia, a silnik nie zapala bo nie jest sprzężony z rozrusznikiem i nie ma obrotów wału korbowego.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Hyundai Santa Fe 2,2 diesel - problem z zapalaniem(sporadycznie)

14 Lis 2017, 18:47

Prawdopodobnie problem leży w automacie który wysuwa bendix. Nie zawsze go wypycha mimo, że dostaje prąd i kręci jak wiertarka. Może wystarczy go wyjąc wyczyścić i osuszyć a może potrzebny bedzie nowy elektrowłącznik. Może też bendiks być brudny i się zacinać.
dudek600
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 11 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra G/Audi A4 B5
Silnik: 1.6 101 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

15 lat sukcesów Toyoty Prius 15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...
    [VAN-D] Galaxy mk1 2,3 / Trajet 2,0 / Grandis 2,4 / 807 2,0 [VAN-D] Galaxy mk1 2,3 / Trajet 2,0 / Grandis 2,4 / 807 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - VAN segmentu D - silnik benzynowy o mocy około 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Galaxy mk1 2,3 - 145KM - Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009