Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDI 113KM 4x4

Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDI 113KM 4x4

03 Mar 2015, 18:45

Zakupiłem taki samochód jak w temacie i podczas zakupu przy sprawdzania napędu po wjechaniu w śnieg wszystko działało okey. Dziś z ciekawości czy samochód sobie poradzi zjechałem w dolinę po mokrej trawie i chciałem ruszyć do góry i zaczęły buksować tylko przednie koła, a tył nawet nie drgnął mimo wielu prób i trzeba było sięgnąć po pomoc ciągnika. Po wyciągnięciu auta na błotnistą drogę na równinie chciałem zabuksować i tył się załączył (próbowałem kilka razy do przodu i do tyłu - zawsze działał). Czy jest to normalne zachowanie? Samochód jest z 2002 roku czyli ma teoretycznie stały napęd na 4 koła. Czy to może być wina wiskotyku? Nie posiada on LSD
hyundai501
Nowicjusz

Auto: Hyundai

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierunkowskazy - migać czy nie migać? Kierunkowskazy - migać czy nie migać?
    Kierunkowskazy są ważnym narzędziem komunikacji na drodze. Pozwalają na informowanie o planowanym manewrze, więc prawidłowe korzystanie z nich powinno być nawykiem wszystkich kierowców. Dla wielu jednak nie jest. Trenerzy ...
    Arrinera Hussarya - fakty i mity Arrinera Hussarya - fakty i mity
    Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie budzi wiele kontrowersji i wzbudza rozpalone dyskusje na internetowych forach. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Nowe felgi do C4 Picasso z 2010
      Opel Mokka z bagażnikiem rowerowym FlexFix, 3
      BMW X1 SUV
      Samochód terenowy zjeżdża z góry