Hyundai Sonata 2.0 2003 5 tyś zł.

Hyundai Sonata 2.0 2003 5 tyś zł.

30 Wrz 2018, 11:57

Witam, dzisiaj mija okrągły rok od zakupienia auta z pomocą forumowiczów. Za auto dałem 5 tyś zł. + instalacja gazowa stag za około 2 tyś.
Spalanie na poziomie
11-13 l\100 km
Przejechane 18 tyś km. codziennie około 50-60 km
Na auto w sumie wydałem w ciągu roku około 14 tyś zł (zakup, tankowanie, naprawy, oc, przerejstrowanie itd..)

Plusy.
- skrzynia biegów jak nowa
- komfort jazdy jak na kanapie w salonie
- podgrzewane fotele
- automatyczna klima (o dziwo szczelna i nabita)
- dodatkowe odcięcie na kaumulatorze
- w gratisie cb radio (zdemontowane), komplet opon, dodatkowy dywanik do bagażnika, zapas na feldze aluminiowej,
- orginalna kierownica zdemontowana stan jak nowa( założona skórzana)
- wszystko chodzi lekko i bez wysiłku jak w aucie 15 lat młodszym.

Minusy:
- po 2 miesiącach jazdy wymieniony przegub, ostatnio wymieniony drugi
- po 4 miesiącach wymieniona chłodnica
- problem z klamkami w całym aucie nie odbijają, a jak nie odbiją to się drzwi nie otworzą :)
- z klamek schodzi lakier i to bardzo (szukam pomysłu na renowację - może oklejanie folią?)
- w kwietniu wymienione cewki i świece na irydowe(dosłownie była dyskoteka pod osłoną )
- wymieniona uszczelka pod głowicami - pocenie
- niesprawny pilot do centralnego
- progi do poprawek lakierniczych.

Sonaty po lifcie to piękne auta nie ma co się oszukiwać, prezentują się genialnie. W środku trochę gorzej, ale za to nadganiają komfortem jazdy

W planach:
- wymiana kompletu rozrządu
- poprawki lakiernicze

Teraz rozglądam się za czymś nowym bo się rodzina powiększa, a zapas w bagażniku zajmuje sporo miejsca.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
MaciekJS
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 06 2016
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Hyundai Sonata 2003
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Hyundai Sonata 2.0 2003 5 tyś zł.

05 Sty 2019, 20:57

Hej
Fajna limuzyna. Wpadła mi ostatnio w oko jak przeszukiwałem ogłoszenia. Szukam z pomocą forum bo już mi ręce opadły :)
Skrzynkę masz automatyczną czy manualną w Sonatce? Z tymi klamkami zmagają się inni też, że nie odbijają?
Pozdrawiam i dobrego używania :)
dernel
Nowicjusz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych
    Ministerstwo podało że od przyszłego roku będą nowe tablice rejestracyjne dla samochodów elektrycznych. Chodzi o to żeby z daleka można było odróżnić taki w 100% elektryczny pojazd od innego np. hybrydowego. ...
    Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach
    Pierwsze urządzenia pokładowe viaAUTO dla pojazdów uprzywilejowanych, umożliwiające automatyczne otwarcie szlabanów na bramkach autostradowych zarządzanych przez GDDKiA, są już zamontowane w samochodach straży ...

•