Ikonka "Service" Renault Scenic 2 ph1

15 Lip 2021, 15:09

Rano wracając ze sklepu zauważyłem, że na pulpicie świeci się ikonka "Service", poza nią żadna inna się nie wyświetlała oraz nie było żadnych komunikatów. Jedynym co zauważyłem to wjeżdżając na parking na niskich obrotach dało się słyszeć lekki klekot (po dodaniu odrobiny gazu znikał). Auto stało pod domem kilka godzin i po południu musiałem pojechać w jedno miejsce, ikonka już się nie wyświetliła jednak klekot pozostał. Martwić się i jechać podpiąć go pod Clipa czy to zwykła jednorazowa sytuacja? (Pytam także o sam klekot, nie jestem pewien czy to normalne u diesla). Silnik to 1.5dci 82KM
Glajcu
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 12 01 2021
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Scenic 2
Silnik: 1.5 dCi 84KM
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • 18 Lip 2021, 12:02

    Książka serwisowa nie podaje konkretnego rozwiązania. Kontrolka może oznaczać wiele rzeczy. Jeżeli świeci się tylko sama service, to zacznij od sprawdzenia czy nie ma konieczności wymiany oleju lub przeglądu w serwisie. Następnie sprawdź poziom oleju w silniku. Jak tu będzie wszystko ok, to trzeba się podłączyć pod kompa i odczytać co jest przyczyną.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    19 Lip 2021, 18:38

    Fakt faktem miałem 2 oczka na bagnecie, bo też pomyślałem o niskim poziomie oleju, jednak kontrolka zgasła nim ten olej zdążyłem dolać, olej był zmieniany niecałe 800km temu.
    Glajcu
    Nowicjusz
     
    Posty: 34
    Prawo jazdy: 12 01 2021
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Renault Scenic 2
    Silnik: 1.5 dCi 84KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Van
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2003
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Najpiękniejsze samochodowe trasy Europy
      Nie trzeba być fanem przygód agenta 007, by pamiętać, jak w jednym z filmów brawurowo pędził on na trasie nicejskiej swoim samochodem. James Bond wsławił się wieloma rzeczami – począwszy od niewątpliwego ...