Ile będzie mnie kosztowało OC? [Instrukcja jak poznać cenę składki]

23 Cze 2016, 12:52

Cześć forumowicze! Zauważyliśmy, że wielu kierowców przed zakupem uzależnia wybór samochodu od tego ile zapłaci za OC lub OC/AC i często pyta o to, ile kosztowałoby ubezpieczenie dla wymarzonego modelu :) Podobnie też zdecydowana większość forumowiczów, którzy są już posiadaczami aut i chcą dbać o swoje finanse, poszukując atrakcyjnego ubezpieczenia.

Dlatego wspólnie z administracją przygotowaliśmy dla Was specjalny dział - "Ile będzie mnie kosztować OC?"

W tym dziale każdy z Was będzie mógł poprosić o wyliczenie składki dla upatrzonego przez siebie/będącego już w Waszym posiadaniu samochodu , a my podamy konkretne kwoty.

Jak to zrobić? Proponujemy Wam dwie możliwości, pierwsza to orientacyjne wyliczenie składki, druga to dokładna kalkulacja, którą można sfinalizować w każdym momencie jeśli oferta będzie dla Was atrakcyjna:

Opcja 1 (dokładne wyliczenie ceny):
1. W wiadomości prywatnej/emailu prześlij do nas swój numer telefonu (bez obaw otrzymasz kontakt jedynie od naszego agenta :) )
2. Przygotuj dowód rejestracyjny, oraz prawa jazdy wszystkich właścicieli/kierowców samochodu
3. Poczekaj na telefon od nas, a podczas rozmowy agent obliczy dokładną składkę.

Jeśli nie chcesz rozmawiać przez telefon możesz zawsze wypełnić formularz kalkulacji dostępny tutaj: kalkulator OC i zobaczyć jak będą kształtować się ceny, a następnie przesłać nam na PW/email link do uzupełnionej kalkulacji (wówczas sprawdzimy, czy nie pojawiły się błędy i ile możemy zejść z ceny dla forumowicza w razie zainteresowania zakupem :naughty: )

O czym warto pamiętać podczas wypełniania formularza?
1. Wszystkie dane w kalkulacji muszą być prawdziwe, tylko wtedy wychodzi realna składka (np. na podstawie imienia, nazwiska i numeru PESEL sprawdzamy historię ubezpieczenia w bazie UFG i tym sposobem w wynikach pokazują się prawdziwe stawki, fałszywe dane powodują, że składka zostanie obliczona tak jakbyś miał/miała 0% zniżek!)
2. Jeśli jest kilku właścicieli/kierowców to jako głównego i pierwszego zawsze wpisuj najstarszego/mającego największe zniżki/doświadczenie itp. Następnie można dodawać kolejnych chronologicznie, aż do najmniej doświadczonego :)
3. Nie warto zawyżać planowanego przebiegu rocznego - im większy przebieg tym droższa składka

Przy tej opcji jesteśmy w stanie obliczyć realną składkę i dodatkowo pomniejszać ją o rabaty dla forumowiczów, zdecydowanie polecamy tą opcję tym, którzy oprócz poznania ceny chcieliby kupić OC jak najtaniej, a AC o jak najlepszych zakresach przy zachowaniu ludzkiej ceny :ok:


Opcja 2 (składka orientacyjna): Zakładacie temat w tym dziale (ewentualnie przesyłacie nam prywatną wiadomość/email) gdzie należy podać takie dane jak :
1. Wiek właściciela
2. Kod pocztowy zamieszkania
3. Zniżki z ostatniej polisy
4. Info czy były jakieś szkody
5. Od kiedy masz prawko?
6. Marka pojazdu
7. Model pojazdu
8. Rok produkcji
9. Pojemność
10. Rodzaj paliwa

Kliknij i wyślij nowy temat (uzupełnij według powyższego schematu)

Drugi sposób pozwala na poznanie orientacyjnej składki, który może się przydać tym, którym wystarczy informacja czy OC kosztowałoby około 500 zł, czy może około 1500 zł :)

Jak wysłać wiadomość prywatną/email?

To bardzo proste! Pod avatarem przy każdym naszym wpisie jest zestaw kilku ikon. Zaznaczone na poniższym obrazku odpowiadają za przesłanie wiadomości prywatnej (PW) lub wiadomości email :)

Szerokości i zapraszam do liczenia! :)
Maciek
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody elektryczne i wyścig w zasięgach, czasie ładowania itd.
    Tak sobie czytam te artykuły z elektrykami i... no właśnie jest sporo wad, a i tak pełno pochwał. Zastanawiam się z czego to wynika? Czytam wczoraj zasięg BMW i4 w pełni elektrycznego i przejazd na dystansie 1000km polskimi ...
    Zabici bez pasów - zapinajcie pasy w samochodzie!
    Aż połowa ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku(1). Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo ...

  •