Ile metrów przewodów gazowych do podłączenia instalacji

18 Cze 2012, 12:01

witam chciałem zapytać czy orientuje się ktoś ile mniej wiecej potrzeba metrów przewodów gazowych do podłączenia instalacji i jakiej grubości? co sądzisie o podłączaniu instalacji przewodami pcv zzamiast miedzianymi ?
dodam ze chodzi mi o auto typu rover 400 w sedanie całe auto ma długość coś koło 4,5metra
junisrover
Nowicjusz

Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 08 03 2012
Auto: Rover 416 manual

19 Cze 2012, 17:23

Zmierz sobie ile trzeba od komory silnika, gdzie musi też być zrobiona pętla z przewodu przed połączeniem z parownikiem dla bezpieczeństwa, do wejścia w butli.
Pewnie z 4 metry wyjdzie.
PCV lepsze, ale też drożej wychodzi i trudniej się podobno złamać.
A rozmiar to 6mm lub 8mm, sprawdź jakie wejście ma parownik.
dervu
Zaawansowany

Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Peugeot 106 XSi 16v
Silnik: 1.6 16v TU5J4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

20 Cze 2012, 05:00

to ja myślałem że pcv taniej wyjdzie a tu się okazuje że to niecodroższa impreza :D to trzeba zostać przy miedzi(chociaż będzie co na złom wieść jak sie będzie rozkładało auto) ;P
a czy coś poza przewodami jest coś potrzebne ? tzn jakies srubki uszczelki nakrętki itp ?
dzieki za odpowiedz pozdro
junisrover
Nowicjusz

Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 08 03 2012
Auto: Rover 416 manual
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota
    Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie ...
    Jazda pod prąd! Jak reagować na takie zachowanie?
    Choć jazda pod prąd nie należy do najczęstszych przyczyn wypadków, to jej skutki bywają bardzo poważne, ponieważ może ona prowadzić do zderzenia czołowego. Czasem jazda niezgodnie z kierunkiem ruchu bywa efektem nieuwagi, ...

•