Ile może kosztować naprawa?

Ile może kosztować naprawa?

07 Lip 2019, 12:08

Ile może mnie wynieść naprawa...? Na zdjęciu Citroen C5.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Hariss
Obserwowany

Zdjęcia: 0

Re: Ile moze kosztowac naprawa.

07 Lip 2019, 13:22

Ok 800 zł
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

Re: Ile moze kosztowac naprawa.

08 Lip 2019, 14:09

Spróbuj poszukać warsztatu który usuwa wgniecenia bez malowania, jest szansa że tu uda się to w miarę wyprostować żeby nie było tak widać. Przyczepisz nową listwę i koszt spadną o przynajmniej 1/3 jak nie o 1/4.

Decyzja należy oczywiście do ciebie co zrobisz :)
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

Re: Ile może kosztować naprawa?

08 Lip 2019, 20:36

Cichy77 napisał(a):wyprostować żeby nie było tak widać. Przyczepisz nową listwę i koszt spadną o przynajmniej 1/3 jak nie o 1/4.
|No nie sądzę..... często w PL z ciekawości pytałem ile wezmą za jakiegoś małego gniotka, to cena była wyższa niż za lakierowanie i biłem się w głowę mówiąc po....bało ich ale jak sam zacząłem się w to bawić od pół roku to zrozumiałem ile jest z tym roboty..... tu się płaci tylko za czas
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

09 Lip 2019, 11:39

Ja bym rozważył zakup drzwi w kolor. Nie wiem który jest to rok auta i nie wiem czy będzie to opłacalne. Do zakupu drzwi należało by doliczyć polerkę by całość była w jednolitym kolorze.
adamzych
Nowicjusz

Miejscowość: Radom
Prawo jazdy od: 1- 0- 0
Przebieg/rok: 16tys. km

12 Lip 2019, 21:46

Nie chodzi o czas tylko o fakt że jeśli wyciągną wgniecenie bez lakierowania to nie ma śladu że coś się stało,a jeśli lakierują to już będzie to widać dlatego ta usługa tyle kosztuje.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 64
Prawo jazdy od: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SsangYong Tivoli - druga generacja modelu SsangYong Tivoli - druga generacja modelu
    Jesień 2019 to czas nowości SsangYong’a. Pierwszą z nich jest wprowadzenie na polski rynek nowej wersji Tivoli. Nowe Tivoli ma długość 4225 mm, szerokość 1810 mm oraz wysokość 1613 mm. W porównaniu do poprzedniej ...
    Jak rozwiązać problem z niedziałającym dvd format NTSC Chrysler Jak rozwiązać problem z niedziałającym dvd format NTSC Chrysler
    Witam wszystkich. Po zakupie amerykańskiego auta wielu z nas ma problem z odtwarzaczem DVD a dokładniej z trybem NTSC.Po zakupie mojego auta też borykałem się z tym problemem ,dzieci ciągle zawracały głowę kiedy naprawie ...

• Re: Ile może kosztować naprawa?

12 Lip 2019, 21:49

Z tego co widzę to chyba jest citroen c5 1? czyli jakis rok 200-2005/6?
    Zachodzi małe prawdopodobieństwo zakupu części w "kolor" myślę że jeśli taki będzie to będzie kosztował tyle ile element do lakierowania czyli jest to i tak opłacalne,uczciwy sprzedawca mający część w kolor będzie się cenił.
    mobileIS
    Aktywny
    Awatar użytkownika

12 Lip 2019, 21:58

mobileIS napisał(a):a jeśli lakierują to już będzie to widać
    na jakiej podstawie tak stwierdzasz? szybciej po wyciąganiu będą ślady niż po lakierowaniu, w tym miejscu nie ma opcji wypchnięcia, trzeba tylko wyciągać, grzybki klei się klejem na gorąco a wiesz co się dzieje jak lakier nie jest oryginalny lub jest szpachla? dołek wyciąga się razem z lakierem. Co do wymiany drzwi, liczycie koszt samych drzwi szkoda że nie bierzecie pod uwagę że te drzwi trzeba zmienic i przezbroić, rpzumiem że to samo się robi i za darmo..... druga sprawa co jeżeli drzwi zostaną uszkodzone w transporcie albo przyjdą w opłakanym stanie np z cm szpachla?
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

12 Lip 2019, 22:04

kupować części trzeba umieć,możesz szukać w okolicy lub w okolicznej giełdzie,możemy się przepychać bo ja mogę powiedzieć też że na jakiej podstawie twierdzisz ze po lakierowaniu nie będzie nic widać? uwierz mi wiem jak się to wyciąga i na prawdę wyciągałem dołki z dachu w Ghibli S które ma delikatny lakier i nic nie było widać :) z reguły uszkodzenia paczki powstają z winy osoby która ją spakowała,kwestia odpowiedniego rzetelnego zabezpieczenia.pozdrawiam.
    mobileIS
    Aktywny
    Awatar użytkownika

12 Lip 2019, 22:29

mobileIS napisał(a):możemy się przepychać bo ja mogę powiedzieć też że na jakiej podstawie twierdzisz ze po lakierowaniu nie będzie nic widać?
    na podstawie prawie 10 letniego doświadczenia :ok:
    mobileIS napisał(a):uwierz mi wiem jak się to wyciąga i na prawdę wyciągałem dołki z dachu w Ghibli S które ma delikatny lakier i nic nie było widać :)
    no to gratulacje ale widać że troszku mało jednak liznąłeś tematu......
    mobileIS napisał(a):z reguły uszkodzenia paczki powstają z winy osoby która ją spakowała,kwestia odpowiedniego rzetelnego zabezpieczenia.
    jasne........ przynajmniej raz na 2 tyg mam paczki z ASO w wielkich kartonach do zwrotu bo uszkodzone w transporcie, kiedyś dostałem używane drzwi w oryginalnym lakierze, stan igła na oko szkoda że były skoszone bo po wypadku i kilka stówek w plecy a jeszcze nie zapomnijmy ze to spory gabaryt i przesyłka będzie swoje kosztować.... dasz za drzwi ok 200 zł za szt, przesyłka ok 100 zł zmiana i przerbrojenie po 150 zł szt..... gdzie widzisz tu sens?
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika