Inny olej na dolewke.

08 Kwi 2016, 22:44

Witajcie

Posiadam Astra III GTC 1.6 105 KM.

Wyskoczyła mi informacja o niskim stanie oleju. Na bagnecie jeszcze w miarę jest si, ale chciałbym dolać. Właściciel lał poprzednio Castrol Magnetec ale nie wiem czy W30 czy W40. Czy konieczne jest wlanie tego samego rodzaju oleju ? Czy pomyłka może uszkodzić silnik ?

Z góry dzięki za pomoc
Nowicjusz1
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 10 1991
Auto: Opel

09 Kwi 2016, 10:20

Jeżeli na bagnecie jest jeszcze w miarę, to może warto dojeździć do minimum i zmienić olej na porządny ? Te magnateki są bardzo słabiutkie, a w dodatku na potęge podrabiane. Ja na twoim miejscu przeszedłbym na dobry olej wymieniając go w całości wraz z filtrem.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

09 Kwi 2016, 17:52

Wszystkie oleje są ze sobą mieszalne, więc z dolewką się nie przejmuj, lej dowolny olej zalecany do Twojego silnika. Aha i nie stosuj się do rady kolegi wyżej, by doprowadzić poziom oleju do minimum. Albo wymienisz olej od razu, albo dolej i wymień zgodnie z przebiegiem. Nie warto jeździć na minimalnym poziomie.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochodem w góry na narty
    W górach jeszcze zima więc wiele osób wybiera się w tym czasie w góry, by pojeździć na nartach czy snowboardzie. Kierowcy powinni jednak odpowiednio przygotować się do takiej podróży, aby w bezpieczny ...
    Design Vision GTI - światowa premiera nad Wörthersee
    Zlot GTI Wörthersee to kultowa impreza dla pasjonatów motoryzacji. W 2013 roku spodziewanych jest około 150.000 fanów modelu GTI. W dniach 8-11 maja austriackie Reifnitz będzie dla nich prawdziwą mekką. ...