Instalacja gazowa G3

Instalacja gazowa G3

31 Sty 2019, 20:21

Witam.
Planuję zakupić samochód sprowadzany z Holandii z instalacją gazowa G3.
A że nie mam zbyt dużego obycia z instalacjami gazowymi więc proszę o opinię. Głownie chodzi mi o sprawę homologacji czy są z nią problemy czy załatwia się to bez problemu.
atze
Nowicjusz

Zdjęcia: 0

Re: Instalacja gazowa G3

31 Sty 2019, 20:28

atze napisał(a): Głownie chodzi mi o sprawę homologacji czy są z nią problemy czy załatwia się to bez problemu.
Nie ma z tym najmniejszego problemu.Przed udaniem się na OBT na SKP musisz udac się do zakladu który montuje instalki LPG w celu legalizacji zbiornika gazowego.Po legalizacji zbiornika dostajesz zaswiadczenie podpisane przez insp.TDT.Po tym wszystkim udajesz się na przegląd.Z instalacjami LPG z zachodu nie ma najmniejszego problemu.Jakośc montazu nie budzi zadnych zastrzezeń.Trochę czasu w tym temacie pracowałem/SKP/ ...
Ps.Jezeli zdecydujesz się na zakup tego samochodu to zwróć uwagę czy w DR jest adnotacja o LPG
Ostatnio edytowany przez Migi60, 31 Sty 2019, 20:49, edytowano w sumie 1 raz
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Instalacja gazowa G3

03 Lut 2019, 12:41

atze napisał(a):Planuję zakupić samochód sprowadzany z Holandii z instalacją gazowa G3.

Pamiętaj jeszcze że mało kto potrafi później taka instalację serwisować a koszty wymiany konkretnych podzespołów to jaki obłęd. Rozważ kupno auta bez instalacji i lepiej założyć ją na "swoim podwórku" tak aby później nie było problemów.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kolejny body kit dla Lexusa LC Kolejny body kit dla Lexusa LC
    Lexus LC zaskarbił sobie sympatię tunerów. Nic dziwnego, w końcu nie dość, że seryjnie wygląda świetnie, to jest klasycznym coupé z napędem na tył i V-ósemką albo mocną jednostką hybrydową pod maską. ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

•