Instalacja LPG a webasto

Instalacja LPG a webasto

01 Kwi 2012, 17:58

Witam!
Zanim założyłem instalacje lpg w golfie III webasto nawet w zimie ogrzało mi silnik na tyle, że wskaźnik chociaż minimalnie sie podniósł ( do 70 stopni). Teraz kiedy założyłem instalacje gazową, webasto nie może już nagrzać silnika mimo, że teraz jest znacznie cieplej na dworze. Jedynie grzanie w kabinie jest ok! Wczoraj włączyłem webasto i obserwowałem co działo się pod maską. Okazało się, żę całe ciepło idzie na reduktor i jest dość ciepły na tyle, że nie idzie go utrzymać przez dłuższy czas. Reduktor został podpięty szeregowo do obiegu i zabiera całe ciepło, a do silnika dochodzą ochłapy, zadzwoniłem do instalatora i potwierdził to, spytałem czy można podłączyć równolegle ale powiedział, że jest to niemożliwe. Być może silnik jest lekko nagrzany bo po nagrzaniu webasto gaz przełączy się po kilku metrach jazdy ale pożniej gaśnie auto, a kiedy nagrzanie silnika nastąpi podczas jazdy z gazem jest wszyst ok.

CZY MOŻNA PODŁĄCZYĆ REDUKTOR I SILNIK RÓWNOLEGLE?
CZY W OGOLE REDUKTOR POWINIEN BYĆ OGRZEWANY CZY MOŻE JEST TO NIEBEZPIECZNE?

proszę o odpowiedź,
pozdrawiam.
przewo
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: golf III

Re: Instalacja LPG a webasto

06 Kwi 2012, 22:53

nikt nie zna się na webasto???
przewo
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: golf III
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ
    Centrum Ekologii "Pracownia Natura" w Breitengüßbach zyskało międzynarodowe uznanie. W imieniu Agencji ONZ ds. dziesięcioletniego Ekologicznego Planu Strategicznego, Melanie Huml, bawarska Sekretarz Stanu ds. Środowiska, ...
    Bezpieczne auta służbowe Bezpieczne auta służbowe
    Światowa Organizacja Zdrowia WHO szacuje, że około 30% wypadków drogowych na świecie powiązanych jest z pracą. Dodatkowo Bank Światowy, przygotowując rekomendacje dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      Jaguar