Instalacja LPG po raz pierwszy - silnik TCE

29 Sie 2020, 14:02

Szanowni Forumowicze,
Czy ktoś się orientuje może jak się spisuje instalacja gazowa do silnika TCE?
Jaka byłaby cena montażu i na co zwracać uwagę?

Pozdrawiam.
Hawajczyk
Obserwowany
 
Posty: 1

29 Sie 2020, 17:11

Hawajczyk napisał(a):Czy ktoś się orientuje może jak się spisuje instalacja gazowa do silnika TCE?

Tutaj trudno chyba się wypowiedzieć, bo LPG do tych silników weszło z końcem zeszłego roku. Jeżeli chodzi o silniki w Dacia. S ą one jeszcze chyba w Renault.
Hawajczyk napisał(a):Jaka byłaby cena montażu i na co zwracać uwagę?

Cena fabrycznej instalacji było coś koło tysiąca. Nie wiem jak jest teraz.
Trzeba jednak wiedzieć, że w tych silnikach jest spalane i LPG i Pb jednocześnie. Chodzi o końcówki wtryskiwaczy i są to śladowe ilości benzyny. Ale jest też spalana.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Wrz 2020, 08:54

MotoAlbercik napisał(a):S ą one jeszcze chyba w Renault.
Dokładnie to całkiem niezłe silniki sprawdzone wcześniej w Renault. Jest tu pełny wtrysk i LPG musi być z dotryskiem benzyny i tu trzeba liczyć jakieś 0,8-1,5l na 100km benzyny w zależności czy to miasto czy trasa. Jednak są też instalacje szóstej generacji wykorzystujące wtryskiwacze benzyny do podawania gazu. Droższe przy zakładaniu ale nie potrzeba wtedy dotrysku benzyny bo wtryskiwacze chłodzone są gazem.

Nie wiem tylko jak w tych silnikach jest z regulacją zaworów bo tam chyba są szklanki ale z tego co znalazłem to że nie wymaga regulacji nawet przy dużych przebiegach.

@Hawajczyk tobie chodzi o silniki TCE montowane w Dacii? Tam są trzy i czterocylindrowe o różnych mocach. Od 1.0 TCE 100KM (3 cyl.) po 1.3 TCE 150KM (4 cyl.).
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

08 Lis 2020, 13:28

Osobiście do silnika z bezpośrednim wtryskiem LPG bym nie zamontował,przypominam sobie jak opracowywano od nowa instalację do silnika 1.3 TCe(silnik opracowany z Mercedesem) po ogarnięciu jakim takim instalacji do reszty TCe.Gdy dowiaduję sie,ze silnik musi zużywać i benzynę i lpg,benzyna musi chłodzić kóńcówki wtryskiwaczy,to jakoś aspekt oszczędzania marnie widzę przy ,,kaput,,wtryskiwaczy benzynowych.Mojemu bratu pędzikiem wybiłem instalację do GDi Mercedesa,no chyba,że byłby skłonny wydać ok.8000 tyś na permanentny ciekły wtrysk Vialle(chyba LPi),ostatecznie ,,bieda,,wersję tej instalacji też VIALLE za 4000 zł.Kolego,jeśli już to ciekły wtrysk,czyli wtryskiwacze benzynowe wtryskują lpg,benzyny nie potrzebujesz.Tylko potrzebujesz instalacji opracowanej pod konkretny silnik.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

08 Lis 2020, 13:42

Koledzy, wy się tu produkujecie, a pytający nawet nie raczył napisać, który silnik Tce ma na myśli.
Albercik, silniki Tce 100 z fabrycznym gazem za 1000zł w daćkach mają wtrysk pośredni.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

08 Lis 2020, 15:23

YETI,racja,może pytający nawet nie wie jaki ma silnik,z pośrednim czy bezpośrednim wtryskiem,jeśli pośredni to żadnego problemiaczka nie ma.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    0.9 l/100 km hybrydową Toyotą Yaris
    0.9 l/100 km hybrydową Toyotą Yaris - rozstrzygnięcie konkursu Toyota Motor Poland W sobotę 6 października Toyota Motor Poland zorganizowała finał konkursu "Wygraj nową hybrydową Toyotę Yaris ". Po czterech miesiącach etapów ...