Interpretacja kodów usterek VW Passat B5 [autolock]

15 Lut 2019, 18:57

Witam, włączyłem sobie w passacie aby po przekroczeniu 15km/h sam się zakluczył.
Problem jest taki że lewe tylne drzwi zakluczają się jak wszystkie a po chwili odkluczają. Reszta drzwi pozostaje zakluczona.

Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
wdgosc

• 21 Lut 2019, 15:33

Błędy które podałeś nie maja nic wspólnego z ryglowaniem automatycznym po przekroczeniu określonej prędkości.

Masz wypadający zapłon na drugim cylindrze (od tego bym zaczął) ale na innych też się zdarza sporadycznie. Zacznij od sprawdzenia świec i kabli WN. Pozostałe błędy mogą być następstwem tych problemów.

Masz tam LPG?
    Cichy77
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

25 Lut 2019, 20:56

Dziękuję za wiadomość, a jeśli chodzi o ten ostatni komunikat? To niema nic wspólnego z tym ryglowaniem drzwi? Mam LPG.
    wdgosc

05 Mar 2019, 11:27

wariatdrogowy napisał(a):a jeśli chodzi o ten ostatni komunikat? To niema nic wspólnego z tym ryglowaniem drzwi?
    Ma sorki nie doczytałem :)
    Błąd 00930 mówi o problemie z centralnym zamkiem w lewych tylnych drzwiach. Sprawdź czy dochodzi napięcie do siłownika jeżeli nie to musisz szukać dlaczego i zlokalizować miejsce problemu może to być np. przerwany kabel w wiązce. Druga możliwość to napięcie dochodzi a siłownik nie działa wtedy ewidentnie problem będzie z siłownikiem.

Mając LPG pojeździj trochę na benzynie i zobacz czy będziesz miał taki sam problem z wypadającym zapłonem. Ja bym jednak sprawdził to o czym wspomniałem wyżej.
    Cichy77
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!