Jaja z instalacjią 2-gen

jaja z instalacjią 2-gen

20 Wrz 2010, 18:43

witam. Mam instalacje lpg 2gen w vectrze b 1,6 16v xel, do niedawna nie sprawiała mi większych problemów. aż pewnego dnia autko przestało jechać. co się okazało wąż którym idzie gaz do dolotu był fatalnie zamontowany!!!! pod przepustnicą była wywiercona dziura w którą było wsadzone kolanko, niestety dziura była tak fatalnie wywiercona że kolanko wchodziło tylko kawałeczek, całość była oklejona jakimś silikonem i tak wytrzymało 2 latka aż się rozpadło. teraz pytanie. gdzie powinien znajdować się wlot gazu do kolektora? czy nie powinno być miksera? i czy wlot gazu może znajdować się za przepustnicą? może jakieś fotki jak to u was wygląda. z góry dziękuje.
kafe466
Początkujący

Miejscowość: wawa

Re: jaja z instalacjią 2-gen

28 Paź 2010, 10:36

Masz zamontowaną instalację najprostszą,jeśli silnik dobrze chodził dotąd ,to ja bym sobie zamocował dokładniej.Mixer to dobry pomysł,bardziej precyzyjne dawkowanie paliwa(auto mniej pali),odbija się to nieznacznie na osiągach.Ja mam taką samą instalacje(sposób montażu)tylko ,że ja sobie co jakiś czas uszczelniam silikonem od nowa.Mixer możesz kupić,trzeba tylko podać dokładne wymiary przewodu dolotowego do przepustnicy(w środku)
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Concept Active Tourer 2012 BMW Concept Active Tourer 2012
    Koncepcyjne BMW Concept Active Tourer o harmonijnych proporcjach wyróżnia się sportową elegancją, potwierdzając jednocześnie, że kompaktowe rozmiary, funkcjonalność oraz wszechstronność mogą iść w parze z dynamiczną ...
    Fabryka opon Michelin w Olsztynie Fabryka opon Michelin w Olsztynie
    Fabryka opon w Olsztynie jest jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Michelin Polska SA zatrudnia ponad 4 tysiące osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach (zleca też prace wielu lokalnym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI