Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

20 Mar 2020, 18:24

Kupno samochodu jest zawsze niemałym wyzwaniem. I dotyczy to zarówno małych oraz średnich przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Spora część używanych samochodów sprzedawana jest przez handlarzy, spośród których trudno jest wyłonić osobę uczciwą. Nie chcą oni wymieniać wszystkich mankamentów pojazdu, co może mieć przełożenie na niezawodność zakupu. Tutaj pojawiają się aukcje poleasingowych samochodów. Sprawdź, na czym polega ich przewaga!

 1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
 2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?
 3. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?
 4. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?

Każdy, kto kupuje auto, chce, żeby sprawdzało się jak najlepiej i generowało jak najmniej kosztów. Zwłaszcza dla przedsiębiorców jest to bardzo ważna kwestia, gdyż niejednokrotnie im mniejsza flota, tym mniej zysków – szczególnie, kiedy działalność opiera się głównie o mobilność pracowników. Aukcje samochodów poleasingowych dają gwarancję, że upatrzone przez nas auto jest sprawne. Dodatkowo to my w dużej mierze mamy wpływ na cenę zakupu, od początku ustalając, ile chcemy i możemy zapłacić!
Jak działają aukcje samochodów poleasingowych? Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
Samochody poleasingowe to pojazdy używane, które funkcjonowały przez określony czas u danego przedsiębiorcy, ale nie zostały przez niego finalnie wykupione, bądź skonfiskowane windykacyjnie. Jest to jedna z większych zalet tego typu kupna: otrzymujemy dostęp do pełnej historii pojazdu, prowadzonych napraw, przebiegu i ewentualnych kolizji. Wiąże się z tym wysokie prawdopodobieństwo, że kupowany produkt jest rzeczywiście tym, jak się go przedstawia. Sporym plusem jest również wiek auta, poleasingowe pojazdy mają do 7 lat, występują więc jedynie w nowoczesnym wydaniu.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?
Tego typu rozwiązanie w głównej mierze kierowane jest do małych i średnich przedsiębiorstw, które nie mogą sobie pozwolić na kupno salonowego pojazdu. Jak zostało już wspomniane, właściciele firm muszą mieć pewność, że świeżo kupiony samochód nie zawiedzie ich w najmniej oczekiwanym momencie, czego niejednokrotnie zagwarantować nie można, kupując samochód od handlarza. Sporym udogodnieniem aut poleasingowych jest możliwość wystawienia faktury VAT, dzięki czemu cena końcowa staje się bardzo korzystna.

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?
Na dzisiejszym rynku samochody poleasingowe powinny zadowolić praktycznie każdego potencjalnego nabywcę. Wgłębiając się w poszczególne oferty, szybko zaobserwujemy, że dostępne są zarówno niewielkie modele aut – idealne np. dla przedstawicieli handlowych, jak Ford Focus czy Opel Astra; jak i również pojazdy dostawcze, np. Fiat Doblo. Nie brakuje także samochodów z wyższej półki dla bardziej wymagających kupców: Volvo XC 90 czy Nissan X-Trial nie należą do rzadkości. Zapewne dobrym przykładem jest strona internetowa cararena.pl, na której można znaleźć szereg poleasingowych modeli aut.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?
Licytacje samochodów dają nam niebagatelny komfort przy określaniu ceny za dany pojazd. Samochód, który wielokrotnie oglądaliśmy od prywatnych sprzedawców czy też handlarzy możemy kupić w o wiele mniejszej cenie. Trzeba się jednak pilnować, żeby nie poniosły nas emocje w przypadku, gdy ktoś inny zaproponuje wyższą ofertę. Warto więc od początku ustalić górny próg, jaki chcemy zapłacić i jego się trzymać. Licytacje to również minimum formalności, większość, w tym pośredniczenie między sprzedającym a kupującym, wykonuje za nas pośrednik.

źródło: artykuł sponsorowany | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3200
Zdjęcia: 11853
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak kierowcy mogą zabezpieczyć się przed wirusem? Jak kierowcy mogą zabezpieczyć się przed wirusem?
  Zagrożenie koronawirusem sprawia, że chętniej przesiadamy się do samochodów, unikając skupisk ludzi np. w komunikacji miejskiej. Własny samochód to teraz faktycznie najbezpieczniejszy środek transportu, pod ...
  BMW Zagato Roadster 2012 BMW Zagato Roadster 2012
  BMW Zagato Roadster to eleganckie wcielenie BMW Zagato Coupé, Koncept jest niezwykle trójwymiarowy, szeroki i odznacza się masywnie wyprofilowanym przodem. Przednia sekcja została dynamicznie pochylona i osadzona ...

 •