Jak jest z wideorejestratorami - czy wzywają?

Jak jest z wideorejestratorami - czy wzywają?

02 Cze 2018, 11:26

Mam do Was pytanie:
Jak jest w videorejestratorami. Czy kiedy nieoznakowany radiowóz jest przy popełnieniu wykroczenia - zatrzymują od razu czy mogą kręcić a później wzywać?
Dokładniej - jechałem za większym samochodem, po na wysepce stał nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem (miał włączone sygnały świetlne, ale w danej chwili nikogo nie kontrolowali). Przez chwilkę sie na nich zagapiłem i zorientowałem się że samochód przed mną przejechał na pomarańczowym a mnie złapało czerwone. <Tak, wiem, dałem ciała - nie krzyczcie na mnie...>
Już szukałem sobie miejsca gdzie się będę musiał zatrzymać, jednak nie ruszyli. Pojechałem więc dalej a oni po kilkunastu (może ciut dłużej) sekundach odjechali z zatoczki i zawrócili.

Czy oczekiwać zaproszenia na komendę? Jakie są praktyki?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
armand10
Obserwowany

Auto: Seat leon

Re: Jak jest z wideorejestratorami - czy wzywają?

07 Cze 2018, 13:13

Jeżeli stali tak że kamera obejmowała całe skrzyżowanie i nagrali jak przejeżdżasz na czerwonym to oczywiście możesz później dostać taki mandat. Nie muszą Cię gonić.

Przypuszczam jednak, że złapali kogoś wcześniej i stąd włączone koguty bo stali pewnie w miejscu do tego niedozwolonym, a na sygnałach mogą tak legalnie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Powroty z wakacji Powroty z wakacji
    Koniec sierpnia na drogach jak co roku oznacza powroty z wakacji. Wzmożony ruch, pośpiech kierowców spowodowany powrotami na ostatnią chwilę, obniżona koncentracja oraz paradoksalnie bardzo dobre warunki na drogach ...
    Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...

•