Jak jezdzić po dziurach?

07 Mar 2010, 14:11

eaxene, powiem ci ze nie czuje pogorszenia przyczepności na oponach letnich nawet przy -10C jak jest sucho to jedzie sie bardzo dobrze
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

07 Mar 2010, 15:42

To widocznie mało jeździsz, albo poruszasz się traktorem. Tudzież faktycznie nie przekraczasz prędkości 30-40km/h...
MoDComp
Początkujący
 
Posty: 67
Miejscowość: Kraków

07 Mar 2010, 16:16

pocieszny napisał(a):kup sobie terenówke przestaniesz mieć problemy z oponami dziurami spalaniem parkowaniem i milionem trapiących cię rzeczy :mrgreen:


to moze lepiej jak by sobie wylał nowe drogi, bo po co ma kupowac terenówkę jak inni bedą narzekali, a tak cała masa będzie zadowolona :mrgreen:
EdEk
Początkujący
 
Posty: 85
Miejscowość: Wałcz

11 Mar 2010, 21:48

piotrauto napisał(a):Brynio, ja ci powiem ze juz ponad 4 zimy przejezdziłem na alufelgach i na letnich oponach i jeszcze nic mi sie nie stało, na naszych drogach dziur a dziur, mi sie zdaje ze łatwiej skrzywić stalówkę niz aluminiową felgę


A to jakiś powód do dumy że 4 zimy na letnich przejeździłeś?
Nie bez powodu jest takie coś jak opony zimowe.
Sam jak załatwiłem felgę musiałem zapodać na przód alufelgi i opony letnie, ale trochę śniegu spadła i już się ciężko jeździło. Dało się co prawda, ale ktoś wyjedzie, wyleci na drogę i o hamowaniu zapomnij.
A co do tej felgi to oddałem do naprawy i na jutro ma być tylko nie wiadomo czy na oponie nie wyjdzie "balon" czy "jajo". A poza tym jak ktoś pisał to ubezpieczyciel bierze pod uwagę rodzaj opon, ale i stan.
A co do Twojej jazdy na letnich to nie pisze konkretnie o Tobie, ale później jedzie taki jak trochę śniegu spadnie 30km/h i ani go z lewej ani z prawej;/
Danielo_one
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: Rzerzęczyce

12 Mar 2010, 12:56

Danielo_one, nie pisz mi ze nie wolno jezdzic na letnich bo wolno
w przepisach nic nie pisze na temat opon zimowych i policja tez mi nic nie zrobi jak będę jechał na letnich oponach przy -20C i 50cm śniegu
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

12 Mar 2010, 13:07

piotrauto napisał(a):Danielo_one, nie pisz mi ze nie wolno jezdzic na letnich bo wolno
w przepisach nic nie pisze na temat opon zimowych i policja tez mi nic nie zrobi jak będę jechał na letnich oponach przy -20C i 50cm śniegu


A możesz mi zacytować, gdzie ja napisałem że nie wolno jeździć zimą na letnich?
Chodziło mi raczej o to, że w przypadku kolizji/wypadku ubezpieczyciel bierze pod uwagę opony (rodzaj+stan). A co do AC to raczej nie ma to znaczenia bo działa to na zasadzie płacę, więc rozbijać się mogę jak chcę a kasa i tak się należy choć nie zawsze to się opłaci bo jest taka zasada że poszkodowany zgłaszający szkodę na AC chcę jak najwięcej kasy a ubezpieczyciel chcę dać jak najmniej.
Danielo_one
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: Rzerzęczyce
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Yeti i Octavia Scout we flocie TOPR-u
    SKODA Polska przekazała ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dwa kolejne modele - Yeti i Octavię Scout. 15 stycznia 2013 roku nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do dwóch modeli ...

12 Mar 2010, 13:30

Danielo_one, powiem tylko ze znam takich ludzi co jezdzą na zimówkach a mają wypadek czy stłuczke raz na kilka miesięcy i takich którzy jezdzą na letnich ponad 10 letnich i jeszcze nie mieli nawet otarcia o inne auto
niech wpowadzą w polsce nakaz jazdy na zimówkach np od grudnia do marca to będzie bezpieczniej na drogach
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

12 Mar 2010, 14:53

piotrauto napisał(a):Danielo_one, powiem tylko ze znam takich ludzi co jezdzą na zimówkach a mają wypadek czy stłuczke raz na kilka miesięcy i takich którzy jezdzą na letnich ponad 10 letnich i jeszcze nie mieli nawet otarcia o inne auto
niech wpowadzą w polsce nakaz jazdy na zimówkach np od grudnia do marca to będzie bezpieczniej na drogach


Wystarczy że wprowadzili już jazdę na światłach, dzięki czemu jest bardzo bezpiecznie.
Danielo_one
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: Rzerzęczyce

12 Mar 2010, 17:03

Danielo_one napisał(a):Wystarczy że wprowadzili już jazdę na światłach, dzięki czemu jest bardzo bezpiecznie.


Zgadzam się że jest bardziej bezpieczniej :wink:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

12 Mar 2010, 17:26

piotrauto, ja twoi znajomi jeżdżą tak jak ty 1500 czy 2000 km rocznie :lol: to nie ma się co dziwić że nie mają stłuczek no i jeszcze zastanawiają się nad założeniem LPG bo będzie oszczędniej :neutral:
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

12 Mar 2010, 18:38

PrezesArtek, nie no jeden znajomy robi rocznie ok 20tys km i na letnich
nie powiedziałbym ze jest bezpieczniej na światłach
jak nie było obowiązku jazdy na światłach było ok i mi sie żarówki nie paliły itp a teraz jak wprowadzili jazde non stop na światłach to mimo ze mało jezdzę to juz mi 2 razy spaliłby sie żarówki oraz cały układ od właczania świateł sie przegrzał i zepsuł i niemiałem wcale świateł mijania i musiałem wymienic na nowy
na pewno tez spalanie jest większe o jakies kilka procent
reraz sobie to pomnóżcie przez miliard aut i zobaczcie ile paliwa sie marnuje
moze na krajówkach czy w mieście jest bezpieczniej na światłach ale na autostradach czy ekspresówkach po co komu światła?
mi sie zdaje ze wprowadzenie obowiązkowych zimówek było by lepsze niz jazda non stop na światłach
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

12 Mar 2010, 19:33

Nie rozumiem po co wogóle odpisujecie użytkownikowi piotrauto. On nie wie co pisze, zaprzecza ostatnim postem temu co napisał 2 wcześniej. Nie przeczytałem żadnego mądrego zdania od tego użytkownika, a troche dyskusji z jego udziałem widziałem. O jego błyskotliwości najbardziej mnie przekonał fakt, jak pytał się czy opłaca się zakładać gaz do samochodu co robi 2 tys km rocznie przebiegu. Forum jest od wymiany opinii ale no bez przesady, z takimi głupotami.
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

13 Mar 2010, 14:02

piotrauto napisał(a):reraz sobie to pomnóżcie przez miliard aut


przez 10 miliardów może od razu mnóżmy, zrobimy robotę za wnuków naszych wnuków
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

13 Mar 2010, 16:25

Chcesz zarobić siedzac wygodnie przed swoim kompem??? Kliknij w ten link>>>>http://en.20dollars2surf.com/?ref=62678 Podaj swój email, ściągnij program i zdobywaj punkty przeliczane na koniec miesiąca na pieniądze!!!! :grin: :grin: :grin:[b]
Pawel20i
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Kielce

13 Mar 2010, 19:49

pocieszny napisał(a):kup sobie terenówke przestaniesz mieć problemy z oponami dziurami spalaniem parkowaniem i milionem trapiących cię rzeczy :mrgreen:


i będziesz się czuł jak Pan i Władca Autostrady :D :P
august
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: warszawa
 
cron