Jak najbardziej bezpieczny samochód.

Re: Jak najbardziej bezpieczny samochód.

17 Gru 2009, 00:37

qki007 napisał(a):
pocieszny napisał(a):
qki007 napisał(a):A wyobrażasz sobie jeździć terenówką wszędzie? Tj. używać jej jako normalnego samochodu? Bez przesady..
:mrgreen: oczywiście robie tak na co dzień,
jeśli przyjmiesz założenie że nie przejmujesz sie czy spala 2 litry więcej czy mniej i nie przeszkadza ci jazda a`la emeryt, to jest to najlepsza forma samochodu uniwersalnego

Niemniej SUV łączy w sobie cechy terenówki (nie jest terenówką w teren - to wiadomo, ale jest wysoki, ciężki i solidny) i auta cywilnego osobowego.. :)

powiem tak, masz racje łączy, ale najgorsze cechy auta terenowego i osobowego
wysoki środek ciężkości, masę, brak ramy, wysokie spalanie, kiepskie osiągi na drodze, w zasadzie żadne w terenie, złudne poczucie stabilności auta osobowego, drogę hamowania i przyśpieszenie terenówki
jedyne plusy SUVa to przestrzeń, i wygoda
co do bezpieczeństwa w SUVach niestety nie jest ono większe nież w większym kombi czy vanie, rynek, a właściwie moda na samochody pseudo terenowe wykreowała takie stereotypy myślenia o tych samochodach, niestety trochę mijające się z rzeczywistością, oczywiście są wyjątki od reguły i niektóre SUVy rzeczywiście prezentują wysoki poziom bezpieczeństwa i wysoki standard ale niestety za tym idzie też kosmiczna cena tych samochodów. niestety trend rynkowy i moda wypiera "prawdziwe terenówki" z rynku, coraz trudniej jest kupić porządnego woła roboczego z dużym prostym dieslem (bezawaryjnym) 2 sztywnymi mostami (choćby z 1), reduktorem, i DMC przyczepy rzędu 3,5T,a w miejscu gdzie ja mieszkam jest to naorawde najbardziej uniwersalny i najbezpieczniejszy samochód
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

17 Gru 2009, 01:00

Ja bym SUVa nigdy nie kupił ze względu na wymienione wyżej minusy, ale jednak uważam je za bezpieczne auta.. :)

Chętnie za to wziął bym prawdziwą terenówkę, taką bez szyb :P z samym orurowaniem i oponami ja kw trakotrze do zabawy w lesie i błocie.. Jednak musiał bym mieć wtedy dwa samochody..
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

17 Gru 2009, 01:30

w jakim sensie bezpieczne? ktoś mi wjedzie w tyłek i sobie nosa nie złamie? wystarczy trzymać fotel troche dalej i mieć sprawne pasy. Uderzenie w drzewo? Przy niskiej prędkości to nawet kierowca malucha ma szanse przeżyć a przy wyższych to jest kwestia szczęścia.

Wg mnie nie ma bezpiecznych aut, te 'bezpieczne' dają jedynie tylko poczucie bezpieczeństwa i nic poza tym. Jedyne "AUTO" w którym bym czuł się pewnie i bezpiecznie to HUMMER.

A moim zdaniem lepiej zginac odrazu niz zostac kaleka do konca zycia

Nie wiesz co mówisz.
adelon
Początkujący

17 Gru 2009, 16:55

No niestety śmiało można powiedzieć, że nowe samochody są robione pod względem bezpieczeństwa pod Euro NCAP, aby otrzymywać jak najwięcej gwiazdek :roll: Jednak są i takie marki które mają laboratoria i robią testy zderzeniowe we własnym zakresie jak np. Volvo, ale Renault to już moim zdaniem robi tylko i wyłącznie pod Euro NCAP.
No i oczywiście prawdą jest, że nikt nie oszuka praw fizyki, większa masa=większe bezpieczeństwo.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Augustów

17 Gru 2009, 17:57

NCAP rozdaje gwiazdki w zalezności od segmentu auta. 5 gwiazdek dla segmentu B to nie to samo co 5 gwiazdek dla SUVów. Proszę o tym pamiętać.

Renault Laguna wcale nie jest bezpieczniejsza niż Volvo XC90, bo ma więcej gwiazdek. W wypadku działają na siebie siły. Masa, prędkość, budowa auta. Nikt mi nie wmówi, że Laguna lepiej będzie chronić niż duże Volvo. XC90 ma nieporównywalną masę i w momencie kolizji po prostu zepchnie inne auto. Ma też dużo więcej maski z przodu i jest tam co się gnieść. Kierowca siedzi wyżej niż w Lagunie, przez co Laguna wbije się pod spód SUVa. A jego zderzak wejdzie w głowę kierowcy Laguny.

Chciał czy nie, czy jest moda, czy nie. SUV jest solidnym autem, lepiej radzącym sobie w terenie niż zwykła osobówka. Ma więcej miejsca. Minusy to fakt, że więcej pali, ma stosunkowo gorsze osiągi (chociaż wstawiane są głównie mocne silniki i nie jest to odczuwalne), oraz cena.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

17 Gru 2009, 18:13

Akurat żadna osobówka się nie wbiję pod spód Volvo XC90, ponieważ Volvo zrobiło patent z podłużnicami i umieściło maksymalnie w najniższym punkcie, właśnie aby osobówka nie dostała się pod spód samochodu :lol: Volvo w ogóle w dziedzinie bezpieczeństwa ma dużo nowinek.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Augustów
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Nowe z salonu, ale po blacharce! Nowe z salonu, ale po blacharce!
    Chociaż oficjalnie nikt o tym nie mówi, są w Polsce salony, w których 8 na 10 świeżo dostarczonych z fabryki pojazdów z miejsca trafia do lakierni. Uszkodzenia w czasie transportu to chleb powszedni. ...

• Re: Jak najbardziej bezpieczny samochód.

17 Gru 2009, 21:09

slowik93 napisał(a):większa masa=większe bezpieczeństwo.
    Większa masa to też dłuższa droga hamowania. Niższa osobówka powinna też pewniej zachowywać się w "teście łosia" kiedy coś wyskakuje przed maskę. Jedno i drugie ma swoje plusy i ma swoje minusy. Wydaje mi się, że znajomy sam musi zdecydować aczkolwiek z tego co pisze autor moim zdaniem większe znaczenie będzie tutaj miało poczucie bezpieczeństwa niż realne bezpieczeństwo.
    KaczorLSM
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

17 Gru 2009, 21:26

astro007 napisał(a):Witam pytanie to nie kieruje w moim imieniu tylko znajomego który po wielomiesięcznym przebywaniu w szpitalu wyszedł wreszcie teraz pozostała jeszcze rehabilitacja ale z racji ,że Polsce długo się szuka właściwego samochodu pytam już dziś. Szukam dla niego samochodu prawie czołgu w którym miałby zagwarantowane jak największe bezpieczeństwo. O kasie jeszcze z nim nie rozmawiałem ale na razie piszcie państwo co byście zaproponowali.

po 1 potrzebujesz samochodu duzego, bo duzy sedan czy tez terenowy(nie van) jest bezpieczny z uwagi na duza mase co oznacza lepsza trakcje niz malych samochodzikow, wieksza mozliwosc przezycia zderzen ze stalymi przeszkodami dzieki dlugiemu i masywnemu przedzialowi silnika, a poza tym duzy oznacza luksusowy, luksusowy oznacza drogi, a drogi oznacza skonstruowany aby uzyskac wysokie noty w testach bezpieczenstwa

po 2 potrzebujesz kogos kto bedzie wiedzial czy samochod kupowany przez twojego znajomego nie zostal powaznie uszkodzony , co za tym idzie jego konstrukcja nie gwarantuje nawet niklych szans przezycia ze zderzeniem z czym kolwiek, lepiej zabrac na ogladanie samochodow kogos kto zna sie na nich w miare dobrze, ja korzystalem swojego czasu z uslug firmy v6 z gryfic, bylem sceptyczny ale obecnie jestem zadowolony i zaden mechanik nie powiedzial mi ze kupilem szpachlowanego trupa

co do konkretnych propozycji, polecam pojazdy o duzej masie i masywnej ramie, bmw 5 lub 7, honda legend, a z duzych czyli terenowych to toyota land cruiser prawdziwy czolg, duze modele volvo np s80, i wiele innych wszystko zalezy od gotowki
    halsky11

17 Gru 2009, 21:29

Witam wszystkich, mam do sprzedania auto, może kogos to zaintersuje.
    Oto link:
    [link wygasł]
    Maja1598
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

17 Gru 2009, 21:33

slowik93 napisał(a):No niestety śmiało można powiedzieć, że nowe samochody są robione pod względem bezpieczeństwa pod Euro NCAP, aby otrzymywać jak najwięcej gwiazdek :roll: Jednak są i takie marki które mają laboratoria i robią testy zderzeniowe we własnym zakresie jak np. Volvo, ale Renault to już moim zdaniem robi tylko i wyłącznie pod Euro NCAP.
    No i oczywiście prawdą jest, że nikt nie oszuka praw fizyki, większa masa=większe bezpieczeństwo.

osobiscie uwazam ze zadne systemy bezpieczenstwa aktywnego czy biernego w nowych pojazdach np renault czy citroen nie sa w stanie pokonac silnej konstrukcji i masy jaka dysponuja duze pojazdy np land rover czy jeep cherokee, jesli uratuja cie poduszki i kontrolowana strefa zgniotu to duza sila uderzenia wiekszego pojazdu wyrzuci cie na przeciwny pas lub spowoduje dachowanie , co prawie zawsze konczy sie smiercia jednego z podroznych jesli to wypadek na trasie....
    halsky11

17 Gru 2009, 22:59

Dokladnie to jak zderzenie pudziana z najmanem :P W kazdym razie jezeli ma sie uraz po wypadku to napewno samochod musi byc "pewny" ze jak do niego wsiadziesz to poczujesz ze sie tu nic nie stanie a nie jak np: w tico wsiadasz i myslisz zeby tylko w cos nie przydzwonic bo nic cie nie chroni (a dzwi sa tak cienkie ze cos z boku walnie to juz masz boczna czesc ciala rozwalona).
    foemka
    Początkujący

Miejscowość: warszawa

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda