Jak przewozić zwierzaki?

27 Cze 2011, 13:47

Wczoraj moja przyjaciółka jadąc nad morze dostała mandat za nieprawidłowe przewożenie zwierzęcia.
Więc jak mam przewozic swojego spaniela żeby uniknąc takich sytuacji?
motomama
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Kujawy

27 Cze 2011, 19:14

A jak go przewoziła ? Bo jak luzem na przednim siedzeniu to się nie ma co dziwić, mandat się należy.

Jak zwierze jest duże to najlepiej w bagażniku. Tu pasuje auto typu kombi. :D
Jak zwierze małe, to polecam wstąpić do sklepu z akcesoriami dla zwierząt. Moja sąsiadka ma małego psa kundelka i do przewożenia go w samochodzie ma specjalne szelki coś na wzór "pasów bezpieczeństwa" dla psa. Przypinasz zwierza i siedzi grzecznie w miejscu niczym ludź i nie harcuje po aucie. :mrgreen:
Głównie chodzi o to żeby zwierzak nie skakał po samochodzie podczas jazdy, bo teoretycznie może Ci wskoczyć na głowę i możesz spowodować wypadek. :wink:
zawsze spoko!
Don't worry, źryj chappi ;-)
Stiopa
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: Poznań

12 Lip 2011, 09:36

Mój teść ma psa - boksera i zawsze wozi go w szelkach - takich pasach bezpieczeństwa dla psa, szelki wpina się do zwykłych pasów.
To nie tylko powoduje, ze pies siedzi na jednym miejscu, a nie łazi po samochodzie :), ale też w razie gwałtownego hamowania nie wyląduje komuś na głowie, albo nie zaliczy lądowania na przedniej szybie.
Roma
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 82
Miejscowość: Silesia

08 Sie 2011, 10:33

Dokładnie, najlepiej wyposażyć się w szelki i nimi zabezpieczyć czworonoga. Ewentualnie są też przecież dostępne różnego rodzaju kojce przenośne, itp - można psiaka zamknąć w czymś takim na czas podróży i przynajmniej jest pewność, że nie będzie rozrabiał w samochodzie.
arkadiusz31
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Miejscowość: Szczecin
Auto: Audi A4

26 Sie 2011, 12:42

Dokładnie. Pasy bezpieczeństwa dla psa i można jechać :D Z tego co wiem to nie jest to jakiś duży wydatek, znajoma tak robi
walkomazda
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Warszawa
Auto: Mazda 3, Opel Astra G

05 Cze 2012, 13:55

Szelki są okej. Co do kojców i transporterów - też dadzą radę. Pamiętaj tylko, że nie powinnaś przewozić ich na siedzeniu, bo przy hamowaniu też polecą, razem ze zwierzątkiem w środku. Wtedy dobrą opcją jest bagażnik, ewentualnie przestrzeń między fotelem pasażera, a tylną kanapą.
Chociaż ja uważam, ze lepiej nie kombinować i kupić szelki :D
piszaj
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 01 06 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Z4: roadster przyszłości
    Nowe elementy zewnętrzne, staranne modyfikacje we wnętrzu, nowy pakiet wyposażenia i nowy podstawowy wariant silnikowy BMW Z4 powodują, że na salonie NAIAS 2013 w Detroit samochód będzie wyglądał jeszcze bardziej atrakcyjnie ...

12 Lip 2012, 20:43

Tak, to racja. Tak, jak człowiek musi mieć zapięte pasy, tak zwierzak też musi być zabezpieczony.
Oprócz szelek mogą być też klatki, bo nie tylko psy się przewozi, ale właściwie nie wiem, jak się je mocuje.
Chodzi generalnie o bezpieczeństwo samego kierowcy - gdy zwierzak nie jest zabezpieczony - podczas hamowania leci na przód samochodu i może przeszkodzić manewry kierowcy.
Tak więc, jeśli zwierzak był "luzem" - policjant miał prawo wlepić mandat.
Kasik
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 99
Miejscowość: Opolskie

03 Sie 2012, 13:54

Nieprzypięty zwierzak stanowi zagrożenie, więc powinien być zapięty tak samo jak każdy człowiek znajdujący się w samochodzie. Ostatnio widziałem ciekawy program na temat specjalnych akcesoriów do przewożenia psów w samochodzie - to były różnego rodzaju składane materiałowe "klatki" lub leżanki z zapięciami, wiadomo że to jest pewien wydatek, ale najtańszym sposobem będzie po prostu zapięcie psa w pasy. No i wiadomo - trzeba go najpierw przyzwyczaić do takiej formy przemieszczania się.
silver32
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 12 2000
Auto: FORD FOCUS TDCI

15 Lis 2013, 01:25

Ja przewożę kota, najczęściej do weterynarza oczywiście. Nie wyobrażam go sobie jednak przypiętego pasami, dlatego uważam, że najlepszy dla niego jest transporter. I też nie wyobrażam sobie zamknąć go w bagażniku... Przecież by był tam przyduszony. Transporter można przypiąć do pasów też. Jest wygodniejszy niż szelki, bo jak się zwierzakowi zdarzy wpadka z podróży, to nie zabrudzi samochodu.
Nowalijka
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: seat cordoba

10 Lut 2014, 14:05

szelki, specjalna mata, pokrowiec, albo dla małego pieska koszyk ;)
ancyk
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: OpelCorsa

24 Mar 2014, 16:46

Ja swojego zwierzaka zamierzam wozić albo u kogoś na kolanach albo z tyłu przypiętego kiedy nie będzie go miał kto trzymać, mimo że to mały york nie będę go wozić w transporterze, nienawidzi być gdziekolwiek zamykany a chcę żeby jazda autem dobrze mu się kojarzyła.
Ostatnio widziałam hit sezonu, york siedzący na kolanach kierowcy :shock: a tu nagle trzeba gwałtownie skręcić albo piesek stanie łapką na klaksonie... :/
Agatta
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 21 01 2014
Auto: nie mam

07 Kwi 2014, 16:00

To jest dobre pytanie, jak?
Kiedyś jechałem z moją dziewczyną, z tyłu w kontenerku mniej więcej na środku siedział kot. Nagle zaistniała potrzeba gwałtownego hamowania i w konsekwencji dostałem "kotem" w głowę :shock: Zastrzegam, że w tym wypadku na szczęście nikomu nic się nie stało. Myślę, że nie ma skutecznej metody na 100% bezpieczny transport zwierząt, a nawet ludzi. :(
merival
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 21 04 1987
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Meriva
Silnik: 1.4 Turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

10 Kwi 2014, 11:22

Przewożenie zwierzęcia zależy od jego rodzaju i wielkości:
Jeżeli mamy dużego psa to można go zamknąć w bagażniku-w wypadku auta kombi lub hatchback albo zapiąć w specjalną uprząż/pasy dla psów.
Mały pies/kot może być zamknięty w transporterze(to samo tyczy się wszelkiego rodzaju zwierząt futerkowych) i najlepiej jakby dodatkowo transporter był zapięty pasami.Nie wiem jak sprawa tyczy się rybek,ale podejrzewam,że nikt nie będzie brał rybek na wycieczke ;P

___________________________________________________________________________________
Mój pies i kot uważają,że cały dom jest ich,ale latem weranda jest ich królestwem ^^
Ageopy
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 17 07 1989
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Hyundai i20
Rok produkcji: 2011

25 Kwi 2014, 10:23

nie miałam pojęcia, że za przewóz zwierzaka luzem można mandat dostać :shock:
Iwona1983
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

13 Maj 2014, 09:58

Mi się wydaję to dość oczywiste - taki zwierzak może stanowić zagrożenie, ponieważ nie jesteśmy przewidzieć wszystkich jego reakcje. Ja mojego kota przewożę w transporterze i na szczęście zazwyczaj śpi podczas drogi.
bebe7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: BMW