Jak sprawdzic tz."szpere" w BMW?

Jak sprawdzic tz."szpere" w BMW?

06 Cze 2010, 20:07

Witam. Jestem w posiadaniu BMW 318is z konca 93r.Chcialbym sie dowiedziec czy to auto posiada tz."szpere" czyli mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.Mniej wiecej wiem co to jest i jak to dziala lecz niewiem jak to sprawdzic.Moze ktos kto posiada fachowa wiedze na ten temat pomoze mi zaczerpnac wiecej informacji,wady i zalety,zasady dzialania tego wlasnie cuda. :wink: Z gory dziekuje i pozdrawiam :lol:
jumpero
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Chelm/Londyn

Re: Jak sprawdzic tz."szpere" w BMW?

07 Cze 2010, 11:10

blokade o ograniczonym tarciu sprawdzasz bardzo łatwo. podnosisz tył auta do góry skrzynia na luz i kręcisz kołami jeśli kręcą się w tą samą stronę to masz blokade jeśli w przeciwne to nie masz.
jeśli miałes klasyczne LSD i ktoś zalał dyfer zwykłym olejem bez dodatku (powinien być specjalny olej z oznaczeniem LS, LSD, lub zwykły + specjalny dodatek do LSD) to blokady już nie masz, można ją spróbować reanimować, przez wlanie oleju z dodatkiem ale szanse marne, 100% pewność czy masz blokade czy nie będziesz miał po rozkręceniu dyfra.

plusy?? w normalnej jeździe tylko przeszkadza, chyba że ciągniesz przyczepe lub zamierzasz driftować :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

07 Cze 2010, 17:55

Dzieki za odpowiedz.Wlasnie,bede musial to sprawdzic bo mysle ze jednak ma ta blokade bo wydaje mi sie ze na dwa kola ciagle bierze.Ale z drugiej strony nie ma zadnych problemow z zakretami itp
jumpero
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Chelm/Londyn

07 Cze 2010, 18:16

na prostej drodze z przyczepnościa może ciągnąc na 2 koła, to normalne :wink:
poszukaj sobie o dyferencjale zrozumiesz o co mi chodzi.
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel ADAM produkowany będzie w fabryce Eisenach w Turyngii Opel ADAM produkowany będzie w fabryce Eisenach w Turyngii
    Fabryka w Eisenach w Turyngii szykuje się do rozpoczęcia produkcji Samochodu Opel ADAM. Miasteczko Eisenach w Turyngii liczy 43 000 mieszkańców i jest miejscem urodzenia Jana Sebastiana Bacha z zamkiem warownym Wartburg ...
    Nowe z salonu, ale po blacharce! Nowe z salonu, ale po blacharce!
    Chociaż oficjalnie nikt o tym nie mówi, są w Polsce salony, w których 8 na 10 świeżo dostarczonych z fabryki pojazdów z miejsca trafia do lakierni. Uszkodzenia w czasie transportu to chleb powszedni. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Subaru Impreza STI