Jak ustawić reflektory

28 Paź 2009, 18:46

Witam, ostatnio mechanik wymienil mi reflektory w mojej megance. Zalozyl silniczki regulacji swiatel ale mimo tego ze byly ustawione tak aby swiecili najnizej jak sie da to i tak swieca za wysoko przez co oslepiam innych kierowcow. Pojechalem na stacje diagnostyczna zeby mi ustawili swiatla koles probowal obnizyc lampy na silniczka regulacji krecac takimi srubami od gory ale juz nie dalo sie ich obnizyl bardziej. Co moge zrobic zeby ustawic te swiatla i zeby nie oslepialy innych kierowcow ? Prosze o pomoc
Graff
Nowicjusz
 
Posty: 45
  • 28 Paź 2009, 20:57

    A jakie reflektory założył mechanik - oryginalne bądz zamienniki,czy kazaleś sobie założyć jakieś tuningowe?I dlaczego wymieniał reflektory?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    30 Paź 2009, 06:13

    zamienniki. Wymienilem bo jeden mial urwany srodek i nie dalo sie silniczka zalozyc
    Graff
    Nowicjusz
     
    Posty: 45

    30 Paź 2009, 10:15

    Czyli autko nie miało jakiejś stłuczki z przodu?Chodzi mi o to,żeby wykluczyć ramę.
    A czy reflektor był przystosowany do założenia silniczków?
    Wymontuj je i spróbuj ustawić światła,choćby na murze.
    Reflektory reguluje się na osobnych śrubach.Nie na silniczkach.Dopiero jak są ustawione manualnie,to można używać elektrycznej regulacji.Ale najpierw trzeba je ustawić manualnie na osobnych śrubach regulacyjnych.Nie wiem,czy dobrze kojarzę,ale w twoich lampach powinny być zamiast śrub takie gwiazdki - regulację przeprowadza się przez wkładanie śrubokręta między ramiona tej gwiazdki i przesuwanie.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    31 Paź 2009, 17:55

    Ok jutro sprobuje. Oby sie udalo
    Graff
    Nowicjusz
     
    Posty: 45
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...