Jak wybrać dobre ubezpieczenie komunikacyjne?

Jak wybrać dobre ubezpieczenie komunikacyjne?

13 Wrz 2010, 09:51

Ostatnio zainteresowałem się kwestią ubezpieczenia AC i zrobiłem małe rozeznanie w poszukiwaniu najlepszej oferty. Przy okazji trafiłem na internetową porównywarkę cen, którą Wam gorąco polecam. Więcej możecie przeczytać tutaj:

"Jak wybrać dobre ubezpieczenie komunikacyjne? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Niestety, nie zawsze mamy wystarczającą ilość czasu, żeby dokładnie zapoznać się z wszystkimi ofertami. Są jednak na to sposoby.

W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, którego zakres i reguły regulowane są ustawowo, ubezpieczenie AC w różnych zakładach ubezpieczeń jest odmienne pod wieloma względami. Poszczególne polisy różnią się nie tylko ceną, ale również zakresem ubezpieczenia, dostępnością placówek, pozycją i wypłacalnością ubezpieczyciela. Czasami niektóre z nich sprzedawane są w ofercie promocyjnej, bądź udzielane są na nie zniżki. Jak odnaleźć się w gąszczu ofert na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych? Wystarczy skorzystać z porównywarki.

Szybko, dokładnie, bezpłatnie

Internetowa porównywarka ubezpieczeń to jedno z moich najlepszych odkryć w ostatnim okresie. Nie tylko pozwala mi zaoszczędzić czas, ale również dzięki niej mam świadomość, że sprawdziłem wszystkie dostępne oferty. Co więcej, usługa jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca dla internauty.

Jak to działa?

Przykładowo, na stronie Światubezpieczen.com wystarczy wypełnić kwestionariusz opisując nasz profil. Następnie partnerzy ( ubezpieczyciele) są konsultowani, aby przygotować indywidualne oferty. Otrzymujemy cztery najlepsze propozycje ( Aby zapewnić całkowity obiektywizm jedynym kryterium sortowania ofert jest cena. Niemniej jednak, możemy wziąć pod uwagę inne elementy by wybrać ofertę: możliwość kupna online, kontakt z doradcą, ceny, promocje, proponowane usługi dla wybranego ubezpieczenia jak również świadczenia w zakresie „Assistance”). Mamy możliwość nawiązania kontaktu z wybranym ubezpieczycielem:

* możemy zamówić rozmowę telefoniczna z doradcą wybranego ubezpieczyciela aby otrzymać jak najwięcej informacji dotyczących interesującej nas oferty;

lub

* zamówić podsumowanie oferty emailem. Portal przedstawia obecne kanały dystrybucji swoich partnerów by każdy nawiązany kontakt był bezpośredni z nim, bez pośrednika.

O co pytać?

Podczas rozmowy z wybranym ubezpieczycielem musimy na pewne kwestie zwrócić szczególnie istotną uwagę. Najlepiej jak przed rozmową przygotujemy sobie listę pytań, żeby o niczym nie zapomnieć. Poniżej prezentuję Wam moją listę:

* Czy polisa AC będzie nas chronić jedynie przed uszkodzeniami pojazdu na skutek wypadku, czy posiada ochronę rozszerzona o świadczenie z tytułu kradzieży?
* Czy polisa obejmuje zdarzenia wyłącznie na terenie kraju, czy również za granicą?
* Jaki jest udział własny i w jakich szkodach?
* Jakie są wyłączenia odpowiedzialności?
* Jaki jest uznawany przez ubezpieczyciela sposób rozliczania szkody? Czy wypłata odszkodowania następuje na podstawie rachunków wystawianych przez warsztat? A może poprzez wycenę dokonywaną przez ubezpieczyciela?

Powodzenia!
"
Ostatnio edytowany przez grzeg1968, 13 Wrz 2010, 21:29, edytowano w sumie 1 raz
grzeg1968
Początkujący
 
Posty: 81
Rejestracja: 12 Lut 2010, 12:22
Miejscowość: Warszawa

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Pojazdy wojskowe MAN i STAR Pojazdy wojskowe MAN i STAR
  MAN Nutzfahrzeuge często przewija się w kontekście rozmów o pojazdach wojskowych. Powodem jest to, że od dawna samochody ciężarowe tej marki znajdują się w ofercie dla naszej armii, a niektóre modele są w eksploatacji. ...
  Bezpieczna jazda w nocy Bezpieczna jazda w nocy
  Jazda w nocy poza obszarem zabudowanym jest bardziej niebezpieczna i trudniejsza niż za dnia. Podstawowym powodem jest ograniczony zasięg widzenia drogi, przeszkód oraz innych uczestników ruchu drogowego. "W ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   Monster Truck Rock Star, 11
   Autosacrum 2009