Jaką markę chłodnicy wybrać?

01 Sie 2020, 14:06

Nie ma korka spustowego oryginał tez nie miał
radek030201
Nowicjusz
 
Posty: 18

02 Sie 2020, 14:03

Dzisiaj praktycznie wszystko jest robione w chinach. Ale nie wszystko co chińskie, jest od razu złe. Podstawą jest wiedzieć, czy dany produkt został wyprodukowany w Chinach na projekcie chińskim, czy wg projektu danej firmy. Bo to ważna różnica. Chłodnice Niessen-a, Loro, czy nawet Valeo, też mogą być produkowane w chinach. Ale jakość będzie dobra, bo ta chłodnica będzie wyprodukowana z materiałów i z projektu konkretnej firmy, która sprawdza jakość i czy jest dobrze wykonana. Z Chinami chodzi o to, że w tym kraju jest poprostu tania siła robocza. I wyprodukowanie danej chłodnicy np. w Niemczech jest dużo droższe niż w Chinach.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Sie 2020, 15:08

Gdy kupowałem chłodnicę klimy,zapytałem sprzedawcę,które są najlepsze,wybrałem albo NRF lub Nissens,odpisał mi,że Nissens spadł na pysk z jakością,mieli dużo reklamacji(nieszczelności),natomiast z NRF(Holandia) nie mają problemów,podobno jakość FEBI też się znacznie obniżyła,o amorach MONROE nawet już nie wspominam,potrafią nie przetrzymać 10 tyś km.(na YT mechanicy kręcą głowami z niedowierzania),trzeba być ostrożnym,co prawda gwarancja jest,ale kto ma czas zdejmować badziew z powrotem,wysyłać i czekać a auto bezużyteczne.Ja już pisałem,sworznie wahaczy Federal Mogul(MOOG) wytrzymały mi ok.5000 km,obydwa,podczas gdy dawne Febi Bilstein były praktycznie nie do zdarcia,nadziałem się raz,teraz jestem ostrożny.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Sie 2020, 09:04

PhantomASA1 napisał(a):Gdy kupowałem chłodnicę klimy,zapytałem sprzedawcę,które są najlepsze,wybrałem albo NRF lub Nissens,odpisał mi,że Nissens spadł na pysk z jakością,mieli dużo reklamacji(nieszczelności)

Tutaj się zgadzam całkowicie. Ja już kilka lat miałem przygody z Niessen-em. Założyłem jedną, była nieszczelna, założyłem drugą, była nieszczelna. W końcu kupiłem używkę oryginalną. Okazuje się więc, że Niessen nadal robi badziewie i wcale się nie przejmuje zwrotami i reklamacjami...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Sie 2020, 16:19

Tak,ja wymieniałem ok.6 lat temu,więc myslę,że obecnie jest jeszcze gorzej,czyli jaki wniosek? Ssens?!Nie:)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Sie 2020, 21:42

Czytałem na necie ze Niessen jest składany mechanicznie a jak sprawdzalem np. behr to było ze lutowane. Myślę że to jest przyczyną nie szczelności. Nie kupujcie chłodnic składanych mechanicznie tylko lutowane!
radek030201
Nowicjusz
 
Posty: 18
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Eurocargo ML180E25: pojemny i ładowny
    Od ubiegłorocznego faceliftingu Iveco Eurocargo nabrało przyjaznego, uśmiechniętego wyglądu. Czy ten uśmiech odzwierciedla również wewnętrzne zalety tego samochodu, mogliśmy sprawdzić, jeżdżąc 18-tonowym modelem Eurocargo ...

06 Sie 2020, 11:14

MotoAlbercik napisał(a):Dzisiaj praktycznie wszystko jest robione w chinach. Ale nie wszystko co chińskie, jest od razu złe.
Z tym się całkowicie zgadzam.
problem w tym że nie zawsze jesteśmy bez własnych testów powiedzieć co jest trwałe i dobre a co nie. Bo tu jak widać po wypowiedziach nawet czasem części renomowanych firm potrafią niemile zaskoczyć.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

03 Wrz 2020, 10:51

Prawda jest taka że teraz robią wszystko tak, żeby za kilka lat kupić nowe i zeby produkcja się kręciła. Tak jest z telefonami, pralkami itp
Zbyszko101
Nowicjusz
 
Posty: 12