Jaka nawigacja za 200-400zł?

04 Sty 2010, 19:13

1. witam planuje kupic nawigacje gps do auta z allegro mam do przeznaczenia 200-400zł jaką polecicie?

2. czym sie różnią te gps za 200zł a czym te za 400zł?

3. czy lark to dobra firma?

4. czy istnieje taka nawigacja aby mozna bylo do niej wgrac muzykę mp3 i słuchać jej w głośnikach samochodowych, oglądać filmy itp?

5. co to znaczy ze nawigacja jest odblokowana?

6. co to jest system windows ce 6 we wszystkich gps ten system jest wgrany?

pozdrawiam
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

06 Sty 2010, 13:43

1) Wszystkie

2) Budowane sa z tych samych komponentów, zazwyczaj różnią się trwałością obudowy, uchwytu i zasilacza.

3) Taka sama jak inne. Wszystko jest na jedno kopyto budowane w ChRL. Ponoć kontakt z serwisem jest dobry. Mnie w larku odkleiła się bateria i lata w środku, poza tym OK.

4) Podaje sprzedawca na stronie aukcji ale po co ci oglądać filmy, mp3 i inne, i tak nie będziesz tego robił w czasie jazdy? Najważniejsze to przecież nawigacja, resztę powinieneś mieć w telefonie ;)

5) Nie wiem. U mnie na larku działają wszystkie mapy, a nic nie majstrowałem.

6) Różnie z tym bywa, generalnie nie ma co sobie zawracać tym głowy jeśli chcesz tylko nawigować. Gry i filmy będziesz miał na laptopie :P
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

06 Sty 2010, 16:22

Z czystym sumieniem mogę polecić tą nawigację [link do oferty na Allegro wygasł] . Sam mam taką od kilku miesięcy,tyle że wtedy płaciłem za nią prawie 600zł :) Masz w niej na prawdę duży wyświetlacz, transmiter fm jednak tego nie używam, bluetooth. Bez żadnego rozblokowywania można wgrać tam zupełnie inna mapę, samemu bo nie jest to skomplikowane. Urządzenie działą bez zarzutu, ekran działa precyzyjnie jeżeli chodzi o dotyk. Mój ojciec ma Mante i albo wyswietlacz ma już dość,albo jest tak kiepskiej jakości że cieżko cos wpisac bez rysika. Ja u siebie wgrałem Auto Mapę.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

06 Sty 2010, 16:46

1. czyli mam rozumiec ze wszystkie nawigacje to jest to samo? to dlaczego jedne kosztują 150-200zł drugie 350-400zł a jeszcze inne 800-1200zł?

2. słuchajcie mam radio firmowe w aucie na kasety i jedynie czego slucham w aucie to stacji radiowych, chciałbym posłuchać np sobie utworów mp3, nie chce kupować radia samochodowego z mp3, bo mi szkoda kasy, a z drugiej strony mam juz wbudowane i firmowe czy jesli kupie taką nawigacje gps z transmiterem radiowym to czy będę mógł wgrać np mp3 do nawigacji i zrobic tak aby otwarzane były na jakiejs częstotliwości w radiu?

3. kolejna sprawa nie znam sie na tych gps pomóżcie mi cos wybrać z allegro,
[link do oferty na Allegro wygasł]
ważne dla mnie zeby był w miare duzy ekran panoramiczny, funkcja odtwarzania utworów mp3 w głośnikach radia samochodowego, no i nawigacja gps

4. moze mi ktos wytłumaczyć co to znaczy ze nawigacja ma system operacyjny windows ce 5, albo 6? ja tego nierozumiem przeciez to nie laptop, co mi daje ten system? w innych tańszych niema systemu wcale?

5. i czy to prawda ze mając wgraną nielegalnie mape z internetu policja moze nas aresztować albo wypisać duzy mandat? oni to sprawdzają? mozna miec jedną mapę wgraną w gps a drugą na karcie sd?

pozdrawiam
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

06 Sty 2010, 19:41

No to właśnie ta nawigacja do której podałem Ci link ma wszystko o co pytasz, czyli: transmiter fm, więc wrzucasz MP3 na kartę, wkłądasz ją do nawigacji i słuchasz na głośnikach w samochodzie, wyświetlacz masz bardzo duży bo to 5 cali, odtwarza także filmy, i możesz mieć inna mape na karcie a inna wgraną w pamięć urządzenia. Ja tak przynajmniej mam, na karcie Auto Mapę a jak tylko wyciągnę kartę z urządzenia to wskakuje mapa która była dołączona podczas kupna. Nawigacja którą posiadam to GoCLEVER 5066 FMBT i moim zdaniem jest bardzo dobra.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

06 Sty 2010, 23:07

:mrgreen: za 400 do oglądania filmów :mrgreen: no cóż i na telefonie można ale po co :mrgreen:
osobiście uważam że takie rzeczy w navi są zupełnie zbędne tak na prawdę nie wykorzystuje się ich w ogóle, mp3 hmm a po co masz radio w samochodzie?? no najlepsza jakość z nawigacji nie jest ;) a transmitery FM mają czasem niezłe zakłócenia :???:
ogólnnie powiem tak do nawigacji najprostsze użadzenie które ci się spodoba i spełnia podstawowe zadania a do reszty to inne zabawki :wink: a jak chcesz już bardzo filmy i takie tam to polecam ci radio z navi, DVD i z wyświetlaczem minimum 7 cali ale to koszt minimum 700pln
http://www.my-navia.pl/
poczytaj pomyśl czy rzeczywiście musisz i chcesz tyle wydawać na coś co po 1 zachłyśnięciu zajebistością nie będziesz używał do niczego inbnego poza odpaleniem AM ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...
    Co musisz wiedzieć o wymianie oleju?
    Regularna wymiana oleju silnikowego jest niezbędna, by samochód działał sprawnie i nie doszło do awarii silnika. Kierowcom zdarza się zapomnieć o wymianie oleju albo odkładać ją na później – często skutkuje ...

07 Sty 2010, 10:20

No fakt czy filmy na tym działają to tylko sprawdziłem czy rzeczywiście tak jest:)Dzwięk z transmiterów jest okropny:)Ale sama nawigacja sprawuje się znakomicie. A oglądanie filmów w telefonie.....hehehe to już wolałbym na na tych pięciu calach na nawigacji niz na max trzech w telefonie:)Z nawigacjami robi się właśnie tak jak z telefonami powoli, zaczynają w nie pakować coraz więcej bajerów byleby przyciągnąć uwagę klienta :lol: Bo szczerze powiedziawszy, kto używa rozmów video w telefonie, siedzi na internecie (dla mnie to w ogóle porażka na tak małym ekranie), używa nie wiadomo jak często tych trilionów pixeli wcisńiętych w obiektyw wielkości główki od szpilki :razz: W nawigacjach dużą cenę płaci się za dołączoną do niej mapę, którą i tak później zazwyczaj zastępujemy inną.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

07 Sty 2010, 13:08

piotrauto napisał(a):1. czyli mam rozumiec ze wszystkie nawigacje to jest to samo? to dlaczego jedne kosztują 150-200zł drugie 350-400zł a jeszcze inne 800-1200zł?

2. słuchajcie mam radio firmowe w aucie na kasety i jedynie czego slucham w aucie to stacji radiowych, chciałbym posłuchać np sobie utworów mp3, nie chce kupować radia samochodowego z mp3, bo mi szkoda kasy, a z drugiej strony mam juz wbudowane i firmowe czy jesli kupie taką nawigacje gps z transmiterem radiowym to czy będę mógł wgrać np mp3 do nawigacji i zrobic tak aby otwarzane były na jakiejs częstotliwości w radiu?

3. kolejna sprawa nie znam sie na tych gps pomóżcie mi cos wybrać z allegro,
[link do oferty na Allegro wygasł]
ważne dla mnie zeby był w miare duzy ekran panoramiczny, funkcja odtwarzania utworów mp3 w głośnikach radia samochodowego, no i nawigacja gps

4. moze mi ktos wytłumaczyć co to znaczy ze nawigacja ma system operacyjny windows ce 5, albo 6? ja tego nierozumiem przeciez to nie laptop, co mi daje ten system? w innych tańszych niema systemu wcale?

5. i czy to prawda ze mając wgraną nielegalnie mape z internetu policja moze nas aresztować albo wypisać duzy mandat? oni to sprawdzają? mozna miec jedną mapę wgraną w gps a drugą na karcie sd?

pozdrawiam


1) Pisałem że różnią się trwałością wykonania. W droższych modelach dopłaca się za logo ;) jak np Garmin

3) Rozważ też mniejszy ekran, duży ekran sporo zasłania. Trzeba się wychylać, co przy jeździe w mieście jest uciążliwe, no chyba że masz minivana i szyba nisko schodzi dzięki temu nie będzie ci zasłaniać drogi.

5) Nie wiem po co wgrywać pirackie mapy? W przypadku larka jest oryginalnie wgrana MapaMap, która jak się okazuje jest całkiem przyzwoita. Niektórzy narzekają że w mniejszych miejscowościach w których mieszkają nie ma szczegółowego planu ulic. Pytanie jest po co im to? Na pewno nawigacja przydaje się tylko w dużych miastach, drogach jednokierunkowych i estakadach gdzie nie można pomylić się w skręcaniu bo potem trudno zawrócić.

Jeśli chodzi o automapę, to wcale nie jest taka doskonała jak niektórzy mówią, u mnie w mieście znalazłem kilka błędów, jak np niewłaściwe odwzorowanie planu ulic albo każe skręcić w zakaz. Bezsensu zatem jest instalowanie pirata jeśli ktoś dysponuje oryginalnym MapaMap. Nie wiem jak to wygląda w GoClever. Nie znam tej mapy ale sądzę, że jest podobnie.

Jeśli chodzi o mapy Europy, to nie ma sensu kupować mapy za 400 zł na jednorazowy wakacyjny wypad. Z tego co się orientuję żaden z producentów nie udostępnia mapy typu trial na 30 dni wtedy warto zainstalować pirata. Sam jeszcze nie widziałem, żeby komuś policjanci nawigację sprawdzali, wiem natomiast, że w Niemczech jest to możliwe, gdyż tam nie wolno włączać informacji o fotoradarach.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

07 Sty 2010, 13:33

karlone napisał(a): W droższych modelach dopłaca się za logo ;) jak np Garmin
tu płacimy na prawdę za mapę aktualizacje i jakość, poza Garminem mało kto produkuje urządzenia które działają zarówno pod wodą jak i w 70stopniach na plusie i minusie :mrgreen: co prawda do zwykłego samochodu kupno takiego urządzenia mija się zupełnie z celem ;)
karlone napisał(a):3) Rozważ też mniejszy ekran, duży ekran sporo zasłania. Trzeba się wychylać, co przy jeździe w mieście jest uciążliwe, no chyba że masz minivana i szyba nisko schodzi dzięki temu nie będzie ci zasłaniać drogi.
zgadzam się w 100% na serio 3,5 lub 4,3 w zupełności do nawigacji wystarcza, do tego poblask w nocy z dużego urządzenia na prawdę przeszkadza w prowadzeniu samochodu
karlone napisał(a):5) Nie wiem po co wgrywać pirackie mapy? W przypadku larka jest oryginalnie wgrana MapaMap, która jak się okazuje jest całkiem przyzwoita. Niektórzy narzekają że w mniejszych miejscowościach w których mieszkają nie ma szczegółowego planu ulic. Pytanie jest po co im to? Na pewno nawigacja przydaje się tylko w dużych miastach, drogach jednokierunkowych i estakadach gdzie nie można pomylić się w skręcaniu bo potem trudno zawrócić.
tu są zdania podzielone tak na prawdę AM warto kupić jak chcemy używać navi do wycieczek ale w tedy mało uwagi poświęcamy samej drodze i temu co nas otacza ogólnie nawigacja uwstecznia i skutecznie blokuje myślenie
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

07 Sty 2010, 13:53

karlone napisał(a):5) Nie wiem po co wgrywać pirackie mapy? W przypadku larka jest oryginalnie wgrana MapaMap, która jak się okazuje jest całkiem przyzwoita. Niektórzy narzekają że w mniejszych miejscowościach w których mieszkają nie ma szczegółowego planu ulic. Pytanie jest po co im to? Na pewno nawigacja przydaje się tylko w dużych miastach, drogach jednokierunkowych i estakadach gdzie nie można pomylić się w skręcaniu bo potem trudno zawrócić.
tu są zdania podzielone tak na prawdę AM warto kupić jak chcemy używać navi do wycieczek ale w tedy mało uwagi poświęcamy samej drodze i temu co nas otacza ogólnie nawigacja uwstecznia i skutecznie blokuje myślenie[/quote] Tu z kolei ja się zgadzam z ostatnim Twoim zdaniem w 100%. Nie dajmy się ogłupić nawigacjom. Błędy są i już o tym pisałem, nawet w mojej okolicy bez wiekszego szukania i to poważne.

Moje rady są takie:
1) by przed wyruszeniem w trasę sprawdzić nr dróg którymi się będzie się podróżować i generalnie sprawdzić przebieg całej trasy. Czasami są korki na ruchliwych trasach i warto wybrać jakiś skrót ze względu na mniejsze natężenie ruchu. Przykład: Droga do Zakopanego "Zakopianka"- zawsze omijam.
2) Jeśli jest znak objazd, to NIE słuchamy nawigacji do puki ten objazd nie zostanie odwołany. Jeśli pojedziemy za nawigacją inaczej niż objazd to jest duża szansa że wyprowadzi nas w ślepą ulicę objętą remontem, istna strata czasu.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

07 Sty 2010, 14:02

karlone napisał(a): Nie wiem po co wgrywać pirackie mapy? W przypadku larka jest oryginalnie wgrana MapaMap, która jak się okazuje jest całkiem przyzwoita. Niektórzy narzekają że w mniejszych miejscowościach w których mieszkają nie ma szczegółowego planu ulic.


Z tego co sie orientuje to w zdecydowanej większości tych tańszych nawigacjach jest zainstalowana Mapamap w wersji Easy , czyli okrojona wersja programu z małą ilością szczegółowych planów . Będzie tego tylko coś około 1200. Wersja pełna - TOP posiada tych planów dużoooooo więcej . Niestety ...... rozszerzenie do tej wersji kosztuje , ale dostaniemy przy okazji świerzutkie i jak najbardziej aktualne mapy. Używam Mapymap w wersji pełnej (legal ) i nie narzekam .
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4682
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

07 Sty 2010, 16:30

Jeszcze chciałem dodać coś do MapaMap. Przy dokupieniu pełnej wersji dostaje się wszystkie szlaki turystyczne w Polsce, zarówno na rower jak i dla pieszych więc świetna sprawa na wycieczkę w góry ;) Mi osobiście wystarcza MapaMap w wersji Easy, w mniejszych miejscowościach raczej się nie gubię ;) poza tym łatwo zatrzymać się i zapytać gdzie jest dany adres, drogi gminne i tak są zaznaczone tyle że nie ma nazwy. Dla mnie to wystarcza, choć na wiosnę przydały by się te szlaki górskie ;)
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

07 Sty 2010, 18:43

1. ten transmiter w nawigacjach dobrze działa
np wrzucam mp3 na nawigacje i moge ich słuchać w głośnikach w takiej jakości jak zwykłej muzyki z radia? w stereo? czy dozo gorszej?
nie chce kupowac radia mp3 do auta, mam stare radio kasetowe

2. co to znaczy ze nawigacja ma system windows ce 5 lub 6? inne tańsze nie mają windowsa? to co mają? jak ma windows to znaczy ze mozna robic to samo co na laptopie? po co ten windows?

3. i co to znaczy nawigacja odblokowana? co to jest odblokowanie i po co to sie robi oraz jak?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

07 Sty 2010, 19:28

piotrauto napisał(a):1. ten transmiter w nawigacjach dobrze działa
np wrzucam mp3 na nawigacje i moge ich słuchać w głośnikach w takiej jakości jak zwykłej muzyki z radia? w stereo? czy dozo gorszej?
nie chce kupowac radia mp3 do auta, mam stare radio kasetowe
różnie bywa zależy od wielu czynników, inne urządzenia wprowadzają czasem zakłucenia

piotrauto napisał(a):2. co to znaczy ze nawigacja ma system windows ce 5 lub 6? inne tańsze nie mają windowsa? to co mają? jak ma windows to znaczy ze mozna robic to samo co na laptopie? po co ten windows?
to są kolejne edycje windowsa na urządzenia przenośne na kompie masz win 2000, xp, viste, win7 różnią się wieloma rzeczami
piotrauto napisał(a):3. i co to znaczy nawigacja odblokowana? co to jest odblokowanie i po co to sie robi oraz jak?
odblokowana to taka na którą możesz zainstalować dowolny program obsługiwany przez tego konkretnego windowsa ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

08 Sty 2010, 13:54

jakość mp3 z transmitera jest podobna do jakości z radia fm czy gorsza
jest w stereo czy mono?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931