Jaki kompakt pokroju Astry III do 30 000 zł?

Co wybrac?

Opel Astra III
1
10%
Ford Focus MK2
3
30%
Audi A3
4
40%
Inny model
2
20%
Razem głosów : 10

Jaki kompakt pokroju Astry III do 30 000 zł?

13 Lut 2009, 23:03

Witam
Jaki samochód gabarytowo podobny do Astry III w cenie do 30000 możecie polecic? Interesują mnie silniki o mocy przynajmniej 100KM, najlepiej 1.6-1.8, chyba że macie dobre uzasadnienie nad wyborem większego. Czytałem opinie o tej astrze i zdania są podzielone - niektórzy niemal wniebowzięci, inni narzekają m.in na usterkowośc. Mam też wątpliwości co do paliwa - podobno opel robi słabe diesele. Przebiegi roczne raczej nie będą duże - 5-6 tysięcy, jak nie mniej. Osobiście podoba mi się Vectra C w wersji GTS albo mazda 6, ale inni przyszli użytkownicy auta twierdzą, że te modele są za duże jak na nasze potrzeby, no i może mają trochę racji. Jeśli chodzi o roczniki to 2003 lub młodsze (najlepiej 2004).
Jest jeszcze Golf V, Focus MK2 i Audi A3 (raczej sceptycznie się do niego nastawiam (stara konstrukcja, wydaje się za mały)). Nie ukrywam, że stylistycznie najbardziej pasuje mi Astra :wink: Co proponujecie?
tenner
Nowicjusz

Re: Re: Jaki kompakt pokroju Astry III do 30 000 zł?

14 Lut 2009, 14:07

Wieksze auto większa wygoda, ale większe opłaty i spalanie.
Mniejsze ekonomiczniejsze i bardziej poręczne w mieście.

Seat Leon dynamiczne, z grupy VAG, wcale nie takie małe. Z tyłu ciasnawe, ale zalezy kto bedzie jeździł z tyłu.

Honda Civic porównywalne do Astry gabarytowo, ale w tych pieniądzach raczej starsze modele niż Opel

Niektórzy chwalą Fiata Stilo. Inni Octavię Co kto lubi i do czego to auto oraz gdzie będzie jeździło.
Joter
Aktywny

14 Lut 2009, 16:32

Silniki diesla w Oplach CDTI są produkcji Fiata.
Bardzo fajnym wyborem będzie Mazda 6, ale czy trafisz dobry egzemplarz do 30 tys. zł?

Zainteresuj się starszą generacją Toyoty Corolli, albo nową Auris. Vectra z pewnością jest sporo większa od Astry, a cenowo jej nie odbiega.
Ciekawym pomysłem jest też Golf Plus, czyli taki powiększony Golf. Niestety drogi w zakupie i rzadko spotykany.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

14 Lut 2009, 23:03

Mazda by się znalazła, ale rzeczywiście raczej jest za duża jak na moje potrzeby, to samo Vectra. Corolla w sumie niczego sobie, ale kojarzy mi się z małym autkiem dla kobiety :P
Czy serwisowanie diesela jest dużo droższe od benzyniaka?
Co sądzicie o tym egzemplarzu? [link wygasł]
Nie za tani jak na rocznik/stan/wyposażenie?
Są jeszcze astry z silnikiem beznzynowym 1.6 105KM, tylko zastanawiam sie czy przy masie auta rzędu 1200kg + masa pasażerów nie będzie brakowało mocy. Jak z awaryjnością tych jednostek?
tenner
Nowicjusz

Re: Jaki kompakt pokroju Astry III do 30 000 zł?

20 Lut 2009, 09:04

Benzynka też powinna starczyć, ale jeżeli nie masz nic przeciwko dieslowi to bierz diesla....
Ten egzemplarz Astry, wygląda nawet w porządku, przebiego jak na wiek auta odpowiedni, cena też mieści się w granicach. Musiał byś pojechać i go obejrzeć, bo tak po zdjęciach to blacharke i stan silnika ciężko ocenić... Wszystko powinno wyjść jak się dokładnie przyżysz na miejscu i zrobisz jazdę próbną...
piotreq
piotreq
Zaawansowany

Miejscowość: Bydgoszcz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nadwozie i bezpieczeństwo BMW ActiveHybrid 3 Nadwozie i bezpieczeństwo BMW ActiveHybrid 3
    Struktura nadwozia BMW ActiveHybrid 3 spełnia najwyższe standardy w zakresie wytrzymałości i lekkości konstrukcji. Używając właściwych materiałów we właściwych miejscach uzyskano nie tylko świetną strukturę służącą ...
    BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance
    Przyjazny dla środowiska, zrównoważony ekologicznie, nowatorski – oto atrybuty, jakimi musi wyróżniać się zwycięzca w tej kategorii. Najlepsze pod tym względem okazało się BMW 520d EfficientDynamics Edition ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Infiniti Q50
      S2020005
      Subaru Impreza STI