Jaki kupić samochód dobry do 12 000 tyś. tyle mam

Re: Jaki kupić samochód dobry do 12 000 tyś. tyle mam

18 Mar 2010, 20:50

tower napisał(a): a nie trupa do ktorego wymiana zawieszenia pochlania koszt wiekszy od samej jego wartosci nie no dla mnie stare bmw=wstyd co innego jakas 3 z powyzej 2000roku tym to mozna jechac

Miałeś że tak piszesz?? Czy piszesz bo piszesz żeby sobie posty nabić? Ja w swoim całe przednie zawieszenie prócz amortyzatorów zrobiłem za 550zł na oryginalnych częściach, 4 sworznie, 2 tuleje, 2 łączniki stabilizatora i 2 końcówki drążków...

Co innego w trójce powyżej 2000 roku jaką tu podałeś :wink:
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Polski

18 Mar 2010, 21:03

Chłopie ! Odradzam Ci wszystko oprócz FIATA BRAVY !! Skrzynia biegów pracuje na takiej cienkiej lince że hoho. 2 razy mi się zerwała na środku skrzyżowania i powiedziałem sobie jedno NIGDY WIECEJ FIATA !!!
fufleks
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk

18 Mar 2010, 21:49

a u mnie w rodzinie bylo i jest bardzo duzo fiatow i nie narzekamy... i jaby mnie bylo stac to juz bym kupil nowe bravo ale troche mi brakuje ale na pewno kiedys sobie kupie przynajmniej to jakos wyglada nie jak stare kwadraciaki
tower
tower
Początkujący

Miejscowość: kalisz

18 Mar 2010, 21:55

BMW to marka, która w Polsce z jednej mańki jest nielubiana - dzięki wieśtuningowcom palącym gumę w gorący, słoneczny dzień na polbruku przed hipermarketem, dodających wielkie spojlery do 100 konnego silnika, generalnie wsiurkom , którzy mają wrażenie, że ich fury to symbol bóg wie jakiego bogactwa. Z drugiej jednak strony, BMW, to przecież wiodąca na rynku od dawien dawna marka, która słynie z zajebistości. BMW to samochody o niesamowitych właściwościach jezdnych, są to dobre, długowieczne auta. Moim zdaniem, to, że komuś stara beema się nie podoba, nie znaczy, że nie jest to dobry samochód. Skojarzenia częściej są złe, ale nie jest to równoznaczne, z tym, że te fury są do dupy.

Ja nie kupiłbym sobie tego samochodu, ale tylko dlatego,m że utożsamiam je z półgłówkami. Jednocześnie doceniam je, tak technicznie rzec biorąc;)

Za 12 tyś, ja poszukałbym Mazdy 323f, tak około 2000 roku.
Dno jest dnem, nawet jeśli jest obrócone do góry.
qbik
Początkujący

Miejscowość: Pomorze

18 Mar 2010, 22:11

Tribul napisał(a):
tower napisał(a): a nie trupa do ktorego wymiana zawieszenia pochlania koszt wiekszy od samej jego wartosci nie no dla mnie stare bmw=wstyd co innego jakas 3 z powyzej 2000roku tym to mozna jechac

Miałeś że tak piszesz?? Czy piszesz bo piszesz żeby sobie posty nabić? Ja w swoim całe przednie zawieszenie prócz amortyzatorów zrobiłem za 550zł na oryginalnych częściach, 4 sworznie, 2 tuleje, 2 łączniki stabilizatora i 2 końcówki drążków...

Co innego w trójce powyżej 2000 roku jaką tu podałeś :wink:

Chlopcze, gdzie ja napisalem ze jestem burzujem bo jezdze 307?? Samochod nie jest zadnych wyzniacznikiem luksusu, w Polsce nadal panuje sterrotyp ze auto to dobro luksusowe, co jest kompletnym nie porozumieniem, zadne zwyczajne auto do ktorych zaliczam bmw i mercedesa nie sa dobrem luksusowym!! Ludzie zmiencie swoja mentalnosc, pisalem o osobach ktore kupuja 20 letnie bmw ktore jest totalnym szmelcem i mysle ze maja auto klasy premium.. naprawde to wola o pomste do nieba. BMW to auto dla ludzi bogatych ktorych stac na utrzymanie tego auta, a nie tylko kupno i zrobienie z auta zardzewialej puszki. Kupujac auto nalezy sie kierowac zasada racjonalnosci wyboru a nie szpanem.. jakie rozwiazania techniczne w e36, bija na glowe 307 ? co w nim jest takiego magicznego?
illusion
Aktywny

Miejscowość: Poznań

18 Mar 2010, 22:13

qbik napisał(a):Ja nie kupiłbym sobie tego samochodu, ale tylko dlatego,m że utożsamiam je z półgłówkami

No i to jest właśnie Polska......jak byś mnie zobaczył na ulicy to też byś powiedział że jestem półgłówkiem :?: Mimo że nie zobaczysz u mnie ani 1cm spojlera, ani głośnego wydechu, mimo że skończyłem Politechnikę ze średnią 4,6? Dalej jestem półgłówkiem? Bo co? Bo mam BMW i 17 calowe koła :?: Żenada... Patrz na typa w aucie i co robi a nie wrzucaj każdego do jednego wora, bo takich co opisałeś wyżej to znajdziesz w każdym samochodzie..........

[ Dodano: Czw Mar 18, 2010 22:16 ]
illusion napisał(a):e36 to wstyd, ja śmieje się z ludzi którzy wola wydać 10 000 na auto ze szrotu 20 letnie niż kupić 10 letniego opla, seata czy vw. E36 może jest chodliwe ale chyba na wschodzie Polski , bmw to taki prestiż dla biedy, "Co z tego ze mało zarabiam ale mam bmw to mój prestiż wzrasta" - takie postrzeganie rzeczywistości charakteryzuje niezamożnych..

Chłopcze...przeczytaj co napisałeś tutaj: "bmw to taki prestiż dla biedy, "Co z tego ze mało zarabiam ale mam bmw to mój prestiż wzrasta" - takie postrzeganie rzeczywistości charakteryzuje niezamożnych"
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mazda6 zdobywa prestiżową nagrodę - Red Dot Design Mazda6 zdobywa prestiżową nagrodę - Red Dot Design
    Nowa Mazda6 została uhonorowana tegoroczną nagrodą "Red Dot", która jest wyrazem międzynarodowego uznania dla jej wyjątkowej stylizacji. Jest to kolejny sukces tego modelu oraz rewolucyjnego motywu projektowego "KODO: ...
    XV Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2009 / relacja XV Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2009 / relacja
    9 sierpnia na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbył się XV Moto-Piknik. Pomimo tego, że piknik trwał tylko jeden dzień, nie zabrakło na nim atrakcji. Oprócz największych imprez jak Eliminacje Mistrzostw Polski Car Audio ...

• Re: Jaki kupić samochód dobry do 12 000 tyś. tyle mam

18 Mar 2010, 22:19

Tribul napisał(a):
    qbik napisał(a):Ja nie kupiłbym sobie tego samochodu, ale tylko dlatego,m że utożsamiam je z półgłówkami

No i to jest właśnie Polska......jak byś mnie zobaczył na ulicy to też byś powiedział że jestem półgłówkiem :?: Mimo że nie zobaczysz u mnie ani 1cm spojlera, ani głośnego wydechu, mimo że skończyłem Politechnikę ze średnią 4,6? Dalej jestem półgłówkiem? Bo co? Bo mam BMW i 17 calowe koła :?: Żenada... Patrz na typa w aucie i co robi a nie wrzucaj każdego do jednego wora, bo takich co opisałeś wyżej to znajdziesz w każdym samochodzie..........

Ok, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Nie mam Cię za półgłówka, bo jeździsz taką furą, nic podobnego. Ja częściej spotykam żenadę niż gościa mającego świadomość, że ma solidny samochód. Nie wrzucam wszystkich do jednego wora. Nie chciałem Cię obrazić, tylko wyrazić własne "uprzedzenia". Chciałbym, żebyś dobrze mnie zrozumiał.
    Dno jest dnem, nawet jeśli jest obrócone do góry.
    qbik
    Początkujący

Miejscowość: Pomorze

18 Mar 2010, 22:36

Teraz to Cie zrozumiałem :mrgreen: Te Mazdy 323F, którą podałeś wyżej to bardzo przyjemne samochody, wadą jest wnętrze wykonane z niskiej jakości materiałów, aczkolwiek bardzo ładne, przynajmniej mi się podoba :wink:
    Tribul
    Początkujący
    Awatar użytkownika

18 Mar 2010, 23:03

tower napisał(a):szczerze mowiac to ja tez uwazam ze te stare bmw to wiocha jak nie wiem co i mozna zrobic furore co najwyzej pod remiza a ten co powiedzial ze jakosc wykonania 20letniego bmw to albo jakis szaleniec albo istny gnom a jeszcze jak widze jak oni tzn posiadacze beemek sie lansuja to juz wogole smiech na sali za 10tys wolalbym sobie kupic fiata punto albo pande i mam chociaz auto np 5letnie a nie trupa do ktorego wymiana zawieszenia pochlania koszt wiekszy od samej jego wartosci nie no dla mnie stare bmw=wstyd co innego jakas 3 z powyzej 2000roku tym to mozna jechac

mam propozycje przesiadz sie na chwile do e36 przejedz sie kilka km i wtedy zacznij mowic cos na temat jakosci wykonania bo w twoim plugu plastiki trzeszcza ze glowa boli wjedziesz na kraweznik to karoseria wygina sie jak glupia fakt nie masz sztywnego dachu a tu w e36 coo?? cisza cisza i za kilka lat nadal cisza nawet w cabrio(linia e36 cabrio jest wzorem prawdziwego cabrio) deska rozdzielcza miekka tego u Ciebie niema bo u Ciebie jest wszechobecny plastik :) taka prawda co tu duzo pisac JAKOSC i precyzja wykonania bedzie bila na glowe wszystkie francuzy wlochy i inne wynalazki jeszcze przez klilka lat

a na temat Fiata.... u nas w rodzinie tez jest zawsze jeden fiat od taty bo on te marke ubostwia i w jego delikatnych rekach stara brava nigdy sie nei zepsula a teraz ma nowe bravo i to juz wogole nie sa stare fiaty wieeelki krok na przod fiata bardzo dobry woz nawet niemiecki AUTOSWIAT go chwali
    royal
    Nowicjusz

Miejscowość: Skoczów

18 Mar 2010, 23:10

royal u mnie na razie nic nie trzeszczy i mysle ze dlugo nie bedzie trzeszczec ale tobie zycze powodzenia w bmw no mnie nie stac na bmw takie jak mi sie podoba a innym po prostu wstyd mi jezdzic krotko i na temat a poza tym mnie samochod nie jest potrezbny zebym tylko robil na paliwo wole inaczej zainwestowac te pieniadze np wczasy gdzies na poludniu europy no ale wiadomo ten woli to a ten to :wink:
    tower
    tower
    Początkujący

Miejscowość: kalisz

18 Mar 2010, 23:26

tower napisał(a):royal u mnie na razie nic nie trzeszczy i mysle ze dlugo nie bedzie trzeszczec ale tobie zycze powodzenia w bmw no mnie nie stac na bmw takie jak mi sie podoba a innym po prostu wstyd mi jezdzic krotko i na temat a poza tym mnie samochod nie jest potrezbny zebym tylko robil na paliwo wole inaczej zainwestowac te pieniadze np wczasy gdzies na poludniu europy no ale wiadomo ten woli to a ten to :wink:

No widzisz, a mi by było wstyd jeździć takim autem jak Ty jeździsz :oops: Wszystko kwestia gustu :wink:
    Tribul
    Początkujący
    Awatar użytkownika

19 Mar 2010, 08:15

Jaki ładny temat :mrgreen: Zawsze będzie ktoś komu stare BMW:
    - nie będzie się podobać
    - będzie się podobać ale nie kupi ze względu na łysych :lol:
    - będzie sie podobać i kupi bez względu na łysych.
    Dalsza kłótnia chyba nie ma sensu ;)
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

19 Mar 2010, 08:48

ja sie akurat nie kloce:) tylko chce powiedziec ze 20 letnie bmw e36 to dobry samochod poprostu czy ladny kwestia gustu mi sie srednio podoba ale jest dobry i tyle
    tower a nie chcial bys czegos takiego zamiast cytrynki?? [link wygasł] oczywiscie bez gazu:P
    Kubuch a czy auto sie kupuje ze wzgledu na to kto nim jezdzi czy ma ie nie psuc i dawac frajde z jazdy?
    royal
    Nowicjusz

19 Mar 2010, 14:37

Och jaka kłótnia, nie ma to jak rzeczowe argumenty że BMW to wieś, a francuz częściej stoi w serwisie niż jeździ, oba zresztą nieprawdziwe wiem bo miałem 4-letniego Peugeota który się psuł znacznie mniej niż 10-letni Merol C ponoć "ostatni z prawdziwych (niezawodnych) Mercedesów" :P

Nie można generalizować że 25-letnie BMW sprawi mniej problemów niż 10-letni Opel itp. Prawa rynku są jakie są, i jeśli jedno auto młodsze kosztuje 12tys. zł, a drugie starsze też 12tys. przy lepszym wyposażeniu i mocniejszym silniku, to za to to młodsze nadrabia mniejszą awaryjnością albo większym bezpieczeństwem (spójrzcie na euroncap.com jak zachowywały się 15 letnie BMW, Mercedesy, Audi czy inne duże auta, np. łamały się w nich dachy, cofały kierownice, poduszki odpalały za wcześnie/za późno itp, a jak nowe nawet klasy B - nowy Punciak albo Yaris to przy takim 15 latku niemalże wóz pancerny bo postęp na przestrzeni ostatnich 10 lat w bezpieczeństwie aut był OGROMNY, tyle lat ma EuroNCAP a dopiero od kiedy crashtesty stały się popularne firmy motoryzacyjne zdobył motywację oraz wiedzę co trzeba ulepszać), wszystko ma swoje odzwierciedlenie w cenie niestety.

Ogólnie BMW to jedna z moich ulubionych marek do spółki z Porsche czy Alfą Romeo i bynajmniej nie kupiłem BMW bo uważam ją za wieśniacką czy coś bo mało mnie interesują opinie innych ludzi o moim aucie, ale 15-letnie auto przysporzy więcej problemów niż 5-letnie, nieważne jakiej marki by one nie były. Nowe (no bo ja wiem, do 5-8 lat?) BMW jak najbardziej, ale 20-letnie bym omijał chyba że chciałbym wózek do zabawy i od czasu do czasu coś w nim pogrzebać

[ Dodano: Pią Mar 19, 2010 14:51 ]
    royal napisał(a):deska rozdzielcza miekka tego u Ciebie niema bo u Ciebie jest wszechobecny plastik :) taka prawda co tu duzo pisac JAKOSC i precyzja wykonania bedzie bila na glowe wszystkie francuzy wlochy i inne wynalazki jeszcze przez klilka lat

Nie no, argument o miękkiej desce rozdzielczej jest z kosmosu :P Spisz na niej albo ją macasz że musi być miękka? :P Ja rozumiem, jak trzeszczy to wkurza, ale póki nie trzeszczy (mi trzeszczała tylko z 206 w zimę oraz czasem w Corolli przy dodawaniu gazu między 1,5 a 2 tys obrotów bo Tojota była w dieslu i wibracji dostawała) to mi zwisa z jakich materiałów jest zrobiona, często nawet nie potrafię określić które są lepsze a które gorsze, czasem jak czytam opinie w niemieckich autoświatach itp a potem wsiądę do takiego auta o którym czytałem że ma kiepskie/dobre wnętrze jakościowo to albo tego nie widzę albo uważam wręcz na odwrót, jakość plastików to moim zdaniem mętny argument gdyż no w każdym aucie są inne, ale jak określić które lepsze? Miękkie? A czemu nie twarde? Np. w i30 mam miękką deskę rozdzielczą, niby ok bo w recenzjach redaktorzy piszą że fajne materiały itp, ale co z tego, ciężko się ja czyści i kurz szybko widać, a w Corsie jest twarda ale za to wystarczy przejechać szmatą i czyściusieńka
    ACSznycel
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: z nienacka

19 Mar 2010, 15:03

jesli nie przeszkadza Ci plastik tzn ze latwo Cie zadowolic ....
    EURONCAP spoko tylko gdybys troche bardziej sie tym zainteresowal to wiedzial bys ze nowe auta maja 5 gwiazdek w typowym zderzeniu w okreslonyc scisle warunkach o czym konstruktorzy doberze wiedza ale gdy takie auto w nieprzewidzianych warunka wylatuej z drogi to wyglada pozniej jak puszka po pepsi zdeptana 2 razy;) przezylem 2 dachowania jedno bmw e39 1996r dugie golf 4 2000r po golfie bylem w szpitalu a jechalem polowe wolniej..... zreszta niekt nie zaprzeczy ze BMW to bezpieczny samochod nawet strazak mipowiedzial gdyby nie bmw to by mnie tu juz nie bylo fakt ze w bmw mialem wypadek ewidentnie przez tylny naped i brawure ale podczas samego wypadku zachowalo sie wzorowo sztywnosc karoserii to podstawa
    royal
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył