Jaki kupić samochód dobry do 12 000 tyś. tyle mam

Re: Jaki kupić samochód dobry do 12 000 tyś. tyle mam

19 Mar 2010, 16:45

Ścisłe warunki ścisłymi warunkami, ale oddają dosyć dobrze jak auto zachowa się przy zderzeniu, wiadomo że w rzeczywistości każdy wypadek wygląda inaczej, w zasadzie im nowszy, tym bezpieczniejszy (pomijam terenówki itp gdzie sie wyżej siedzi albo masa jest bardzo duża)

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

19 Mar 2010, 22:38

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

to volvo ogolnie jest leciwe
royal
Nowicjusz

Miejscowość: Skoczów

19 Mar 2010, 23:15

co wy za zabytki pokazujecie w tych filmikach???? mamy XXI wiek jakbyscie nie spostrzegli sie :wink:
tower
tower
Początkujący

Miejscowość: kalisz

20 Mar 2010, 12:14

tower napisał(a):szczerze mowiac to ja tez uwazam ze te stare bmw to wiocha jak nie wiem co i mozna zrobic furore co najwyzej pod remiza a ten co powiedzial ze jakosc wykonania 20letniego bmw to albo jakis szaleniec albo istny gnom a jeszcze jak widze jak oni tzn posiadacze beemek sie lansuja to juz wogole smiech na sali za 10tys wolalbym sobie kupic fiata punto albo pande i mam chociaz auto np 5letnie a nie trupa do ktorego wymiana zawieszenia pochlania koszt wiekszy od samej jego wartosci nie no dla mnie stare bmw=wstyd co innego jakas 3 z powyzej 2000roku tym to mozna jechac

Wstyd to reprezentować tak głupie poglądy na forum publicznym to po pierwsze. Co do jakości wykonania - starsze auta były lepiej wykonane od nowych, dotyczy to również BMW, wsiądź sobie do nowego BMW, porównaj jakość z Twoją żabką i następnie pomyśl, że stare beemki były jeszcze lepiej wykonane, wnioski nasuną Ci się same (o ile w rzeczywistości masz wyższe IQ niż można by ocenić po powyższej wypowiedzi). Co do trupa i klasy wykonania auta to... ja mam 23 letnią E30, przebieg licznikowy 251tys (dużo wskazuje, że ori, bo znam b. dobrze historię auta, ale 100% pewności nigdy nie ma), ojciec ma wynalazek zwany Fiat Brava 1999rok, przebieg 115tys. Oba auta bezwypadkowe. We Fiacie, na chwilę obecną, połowa rzeczy kwalifikuje się do wymiany - 4x wahacze, sprzęgło, czujnik temp./termostat, komplet hamulców przód, pęknięty alternator, wycieki z pompy wody, przewody hamulcowe komplet (przegnite na wskroś, raz już pękły - omal nie doprowadziło to do tragedii) amorki już były zmieniane co najmniej raz (we Fiacie amorki średnio 50tys wytrzymują, sprzęgło rzadko kiedy więcej jak 100tys), o wielu padających pierdołach typu zamek bagażnika, amortyzatorki bagażnika (spada na głowę), czy odpadniętej podporze klapy silnika nie będę wspominał...
Dla porównania - w swojej Beemce też wymieniam coś co jakiś czas, częściej "na wszelki wypadek" niż z konieczności i zawsze to są części od nowości z wybitym logiem BMW (te, które wyciągam z auta 23 letniego), sprzęgło jest od nowości (znam historię auta i nie wykazuje najmniejszych śladów zużycia, brat jak wsiadł to powiedział, że chodzi lżej niż w nowym :!: grande punto, którym jeździł na kursie ostatnio. Podobnie jak kompletny wydech (mimo, że auto zrobiło 60tys na LPG). Przewody hamulcowe, tak słabe we Fiacie, były ostatnio przeglądane i co? Po 23 latach w 1 miejscu jest tylko nalocik korozji, a mówi się, że "te stare trupy" są takie niebezpieczne :roll:

illusion napisał(a):
Tribul napisał(a):
tower napisał(a): a nie trupa do ktorego wymiana zawieszenia pochlania koszt wiekszy od samej jego wartosci nie no dla mnie stare bmw=wstyd co innego jakas 3 z powyzej 2000roku tym to mozna jechac

Miałeś że tak piszesz?? Czy piszesz bo piszesz żeby sobie posty nabić? Ja w swoim całe przednie zawieszenie prócz amortyzatorów zrobiłem za 550zł na oryginalnych częściach, 4 sworznie, 2 tuleje, 2 łączniki stabilizatora i 2 końcówki drążków...

Co innego w trójce powyżej 2000 roku jaką tu podałeś :wink:

pisalem o osobach ktore kupuja 20 letnie bmw ktore jest totalnym szmelcem i mysle ze maja auto klasy premium.. naprawde to wola o pomste do nieba. BMW to auto dla ludzi bogatych ktorych stac na utrzymanie tego auta, a nie tylko kupno i zrobienie z auta zardzewialej puszki. Kupujac auto nalezy sie kierowac zasada racjonalnosci wyboru a nie szpanem.. jakie rozwiazania techniczne w e36, bija na glowe 307 ? co w nim jest takiego magicznego?

Moje BMW ma 23 lata, jest w lepszym stanie niż większość aut na drodze, często 2x lub nawet 3x młodszych. Też uważasz, że moje auto jest szmelcem i zardzewiałą puszką? A moze mam Cię zaprosić z miernikiem grubości lakieru to sobie zobaczysz, że nie ma korozji, podobnie jak szpachli. Szpanem? Kupiłem to auto kierując się tym, co ono oferuje, wiek mając na dalszym planie - co logiczne, skoro wcześniej miałem kilka aut około 10 letnich, które gniły z miesiąca na miesiąc.

Jakie rozwiązania techniczne są w BMW, o których Pług może pomarzyć? Nie żartuj, nie masz bladego pojęcia o motoryzacji?

Mam pisac o komforcie podrózy z tyłu - podłokietnik, tunel na narty?

O tym że BMW ma miejsce na apteczke, lewarek i komplet kluczy od 30lat?

Czy mam napisać o tym że 22lata temu BMW miało soczewkowe reflektory?

Czy mam napisać że normą jest że 15-20letnim BMW jest jescze oryginalny fabryczny wydech i amorki? (mówię o autach w eksploatacji a nie stojących 3 lata pod drzewem)

Czy mam napisać że w BMW montowano wtrysk paliwa od 79roku? a poduszki były w opcji chyba od 88roku (a standardzie od 92')?

Mam pisać o tym że od początku lat 80tych podnosząc maskę w BMW nie trzeba podkładać pręta żeby nie opadła ? (amortyzatorki)

Czy mam tez napisać o podgrzewanych zamkach i dyszach spryskiwaczy montowanych od 20lat?

A może wspomnieć o montowanych od początku lat 80 w każdej jednej komputera serwisowego? Oraz wielu innych komputerów (w opcji albo w standardzie - zależnie od wersji, tutaj nawet w latach 70')?

Czy mam wypomnieć w pełni niezależne zawieszenie z tyłu? Tutaj nawet nie wiem od jak dawna. :razz:

Czy też może mam napisać, że BMW robiło w latach 70' i 80' silniki dwa zawory na cylinder, które dorównywały osiągom silnikom 16v innych marek wydanych w późniejszych latach? Albo o tym, że przez wieeeele lat BMW wygrywało swoimi wolnossącymi jednostkami z uturbionymi konkurencji? O RWD chyba wspominać nie muszę.

odpowiedź brzmi nie bo i tak usłyszę: Przecież to niepotrzebne albo zbędny dodatek, który może się pospuć

Nie będę równiez pisał o ABS-ie montowanym od 20lat.... a od 19 seryjnie w każdej. Na pewno nie wspomniałem o bardzo wielu innych rzeczach. Pozdrawiam i więcej obiektywizmu Panowie.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Mar 2010, 12:46

kolega podsumowal temat jak trzeba ja dodalbym jeszcze chlodzenie alternatora i tarcz hamulcowcyh z przodu i klimatronic w pozniejszych latach produkcji e36 podczas gdy konkurencja z francji miala przy dobrych wiatrach przycisk AC temat zaczal sie od e36 wiec to jest max 19 lat a nie 25!!! aha i co jest baaardzo wazne
np bmw 320 e36 srednio spala 8-9 litrow majac przy tym 150ps....w trasie spada pod 7litrow na sto majec te 12 tys albo bmw albo Honda honda nie jest tak dopracowana jak bmw ale za to nadrabia silnikami osiagami no i bezawaryjnoscia
royal
Nowicjusz

20 Mar 2010, 12:52

No tak, ale mając na uwadzę fakt, że statystyczne BMW ma przebieg 2x większy od Hondy to nie wiem, które jest bardziej awaryjne. :razz:
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zamienne wiązki elektryczne to alternatywa na trwałą naprawę Zamienne wiązki elektryczne to alternatywa na trwałą naprawę
    Z całą pewnością wielu kierowców w trakcie eksploatacji swoich samochodów spotkało się z utratą możliwości elektrycznego sterowania niektórymi funkcjami, np. zakłócenia w pracy na przykład centralnego ...
    5 parametrów o których warto wiedzieć przy zakupie wideorejestratora 5 parametrów o których warto wiedzieć przy zakupie wideorejestratora
    Wideorejestrator to urządzenie coraz częściej spotykane w samochodach i to nie tylko w firmowych. Montowane w pojazdach mają w razie wypadku zabezpieczyć kierowcę przed np. fałszywymi oskarżeniami. A co jeśli zdarzenie miało ...

• Re: Jaki kupić samochód dobry do 12 000 tyś. tyle mam

20 Mar 2010, 12:56

Jigsaw to jest troche i mozesz startowac do urzedu po zolte tablice.
    illusion
    Aktywny

Miejscowość: Poznań

20 Mar 2010, 12:57

Kup VW Golfa i bedziesz napewno zadowolony :!: :smile:
    samurai2002
    Początkujący

Miejscowość: Lubuskie

20 Mar 2010, 13:06

JiGsaw bardzo dobrze napisane :wink:

Tak poza tym, to piszecie że e36 to staroć. Panowie to auto produkowali przez prawie 11 lat do 2000 roku, ciekawe ilu z was ma takie nowe fury....

Ja mam końcówkę produkcji i u siebie posiadam:
    - klimatyzację
    - skórę
    - kontrolę trakcji
    - el. regulowane światła
    - el. regulowane lusterka
    - podgrzewane fotele
    - podgrzewane spryskiwacze i zamki
    - podłokietnik
    - org. sportową kierownicę M
    - org. sportowe zawieszenie M
    - fotochromatyczne lusterko wsteczne
    - 2 x poduszka powietrza
    - centralny zamek
    - automatycznie domykające się szyby po zamknięciu auta
    - ABS
    - wspomaganie
    - podłokietnik
    - komputer (spalanie, zasięg, średnia prędkość, temperatura zewnętrzna)
    I jeszcze kilka rzeczy o których nie chce mi się już pisać.

Ciekawe czym odbiegam od tych waszych "nowoczesnych" pojazdów :?:

Odnośnie materiałów, wszystkie elementy zawieszenia jakie zmieniałem są jeszcze oryginalne, amortyzatory mimo że sportowe po 11 latach użytkowania mają jeszcze 75 % sprawności, tłumik oryginalny i wciąż ma się bardzo dobrze.

O jakości tych aut stanowi też fakt, że były produkowane tak jak wyżej pisałem przez prawie 11 lat, a nie tak jak teraz 5 lat i idzie w zapomnienie...Radzę wsiąść sobie w takie BMW z końca produkcji, przejechać się i porównać ze swoim Fiatem, Oplem czy Volkswagenem...znajomy zmienił e36 na Passata B5 i żałuje, bo wykonanie pozostawia wiele do życzenia, mimo że też ma skórę, klimę itp. Każdy ma własny gust i jeździ tym czym chce, i nic mi do tego, ale jak ktoś pisze że e36 to staroć i złom to ręce mi opadają...a już w ogóle tekst typu "bmw to taki prestiż dla biedy" świadczy tylko o autorze...
    Tribul
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Polski

20 Mar 2010, 13:10

jiGsaw napisał(a):No tak, ale mając na uwadzę fakt, że statystyczne BMW ma przebieg 2x większy od Hondy to nie wiem, które jest bardziej awaryjne. :razz:

dobra ale wykluczajac bmw( ktore jest przecierz stare szpanerskie itp) wolabys peugeota citroena czy HONDE??? AHA no i kazde BMW ma podgrzewane lusterka i nie tak jak w inncyh samochodach tylko wtedy kiedy zaparuje ci tylna szyba.... w bmw lustra grzeja zawsze :)
    royal
    Nowicjusz

20 Mar 2010, 13:22

A wycieraczki na pierwszym biegu podczas postoju same zmniejszają swoją prędkość, po zamknięciu auta lampki w środku nie gasną od razu tylko po chwili i się przyciemniają stopniowo :wink: Nie mówiąc o tym że pierwsze egzemplarze miały już "wskaźnik zużycia olej" i poziom spalania paliwa.
    Tribul
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Polski

20 Mar 2010, 13:31

Tribul napisał(a):JiGsaw bardzo dobrze napisane :wink:

Panowie to auto produkowali przez prawie 11 lat do 2000 roku, ciekawe ilu z was ma takie nowe fury....

Ja mam astre II , lata produkcji 1998-2009 , e36 1989-2000 wiec to samo
    Tribul napisał(a):Ja mam końcówkę produkcji i u siebie posiadam:
    - klimatyzację
    - skórę
    - kontrolę trakcji
    - el. regulowane światła
    - el. regulowane lusterka
    - podgrzewane fotele
    - podgrzewane spryskiwacze i zamki
    - podłokietnik
    - org. sportową kierownicę M
    - org. sportowe zawieszenie M
    - fotochromatyczne lusterko wsteczne
    - 2 x poduszka powietrza
    - centralny zamek
    - automatycznie domykające się szyby po zamknięciu auta
    - ABS
    - wspomaganie
    - podłokietnik
    - komputer (spalanie, zasięg, średnia prędkość, temperatura zewnętrzna)
    I jeszcze kilka rzeczy o których nie chce mi się już pisać.

Ciekawe czym odbiegam od tych waszych "nowoczesnych" pojazdów :?:

Tym ze to już dzisiaj standard, a nawet więcej tych rożnych udogodnień. W 99 roku wiele aut tańszych od e36 miało lepsze wyposażenie , naprawdę e36 nie rożni się wiele od innych aut. [/quote]
    illusion
    Aktywny

20 Mar 2010, 13:33

illusion jakie to auta mialy podobne wyposazenie do e36??? a z innej beczki czemu ja wiem ze e36 produkowali od 1991r a widze ze gdzieniegdzie pisze ze od 1989r???
    royal
    Nowicjusz

20 Mar 2010, 13:43

royal napisał(a):illusion jakie to auta mialy podobne wyposazenie do e36???

rover 400
    honda civic
    nissan primera
    toyota corolla
    alfa 156
    a4
    406
    galant
    saab 900

i wiele innych
    illusion
    Aktywny

20 Mar 2010, 13:53

no i nie ma tematu.... cos ty wogole napisal primera civic corolla galant a4??!! ani jedno z tych aut nie am w standardzie nawet komputeraz pokladowego ktory monitoruje stan wszystkich plynow klockow i swiatel.... najblizej tego moze byc to a4
    royal
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Subaru Impreza STI