Jaki najlepszy olej??

jaki najlepszy olej??

14 Sie 2010, 12:09

Witam. Kupiłam właśnie renault megane 1.9 DCI 2001 rok z przebiegiem 235232. Byłabym wdzięczna za radę jaki olej najlepszy byłby do mojego autka. I czy rozrząd koniecznie muszę wymienić?? To jest mój pierwszy samochód także za wszelkie porady będę wdzięczna :smile:
eweinat
Nowicjusz

Miejscowość: Francja

Re: jaki najlepszy olej??

15 Sie 2010, 08:03

Do tego auta producent zaleca olej 10W40 (kl.CF/B2),wchodzi 4,6l.Uważaj na styl eksploatacji turbiny,to słaby punkt tego silnika(rozgrzewanie oraz chłodzenie),polecam olej Castrol Magnatec Diesel 10W40.Mój brat od zawsze leje ten olej do 1.5 dCi.Tak ,rozrząd wymienia się bezwzględnie tuż po zakupie,wraz z pompą płynu chłodniczego.Zwróć uwagę także na koło pasowe alternatora,warto wymienić także :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Jaki najlepszy olej??

17 Sie 2010, 08:40

Ja Polonezem 1.4 MPI rocznik 1996 jeździłem wyłącznie na oleju Lotos 5W40 pełen syntetyk (zwykły, żaden Trafiic, City czy inny), przejechałem nim sto tysięcy km, w tym ostatni dystans 39 tysięcy km na przestrzeni prawie dwóch lat (lipiec 2007 - maj 2009) BEZ wymieniania oleju w silniku, a on tego nawet nie odczuł (brak ubytku oleju). Silnik oczywiście na LPG. Samochód ten ciągle posiadam, choć jest już niewiele wart, bo jest doskonały.
Obecnie jeżdżę Nexią 1.5 SOHC rocznik 1998 z przebiegiem 223 kkm, którą przy 212 kkm zalałem tymże olejem i jest pięknie, silnik oleju zupełnie nie konsumuje, a codziennie zwiedza Warszawę i robi co najmniej 100 km i więcej.

Jeśli silnik jest w dobrej formie, to rodzaj i marka oleju w zasadzie ma pośrednie znaczenie, byle tylko trzymać się mniej więcej zaleceń producenta silnika, względem zalewanych doń olejów. I jeśli można, to najlepiej jeździć na syntetyku, oleje mineralne to już w zasadzie historia.
Szczera dyplomacja jest tak prawdziwa jak sucha woda albo drewniana stal. J. Stalin.
oprawca_1978
Początkujący

Miejscowość: Zegrze
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Outlander PHEV na potrzeby europejskiego odbiorcy Mitsubishi Outlander PHEV na potrzeby europejskiego odbiorcy
    Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) uruchomiła produkcję swojego pionierskiego elektrycznego modelu hybrydowego typu plug-in (PHEV) na potrzeby europejskiego odbiorcy. Dwukrotne ...
    W jakim celu montuje się klimatyzację i jak ona działa? W jakim celu montuje się klimatyzację i jak ona działa?
    Klimatyzacja oprócz zastosowań koniecznych, takich jak przewóz leków czy artykułów spożywczych, jest montowana przede wszystkim dla większego komfortu jazdy. Ale też w wielu przypadkach jest po ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      S2020005