Jaki nowy samochód do 75 tysięcy?

25 Wrz 2021, 23:22

Cześć,
stoję przed wyborem nowego samochodu.
Do tej pory testowałem Dacie Duster, Hyundaia Kona, jednak mam wątpliwości czy to nie są samochody za duże głównie do ruchu w mieście i czasem po wsi? Teraz posiadam dziadkowóz Hyundaia i20. Głównie zależy mi, żeby auto było żwawe na ekspresówkach i autostradach, sterowne i mało awaryjne, a przy tym ekonomiczne. Must have kamera cofania. Reszta bez znacznie. Gaz fabryczny to dodatkowy plus, ale nie must have.
Średnio miesięcznie robię ok. 3500-4000 kilometrów.
Hyundaiem jeździ mi się bardzo dobrze, ale mam wersję wolnossącą 84KM i... no jest trochę zamulony i czuć, że brakuje mocy.

Dodam, że mam ofertę na Kone za 77 tysięcy w wersji comfort, demówkę od dealera z przebiegiem 1000km, ale no... uwiera mnie, że to auto jest używane i nie znam jego historii od samego początku. Niby tysiąc kilometrów, ale jednak. Wiem jak sam jeżdżę i wiem, że podobni mi istnieją.

Z góry dziękuję za propozycje :)
mPiter
Obserwowany

26 Wrz 2021, 00:00

Budżet masz taki sobie więc średni ma sens pchanie się w "suv;a", gdzie płacisz za modę.
franccc
Aktywny

Przebieg/rok: >50tys. km

26 Wrz 2021, 10:18

No właśnie ten SUV jest głównie z mody niż potrzeby. Wolałbym i30, ewentualnie trochę uturbiona i20.
mPiter
Obserwowany

26 Wrz 2021, 16:57

to w czym masz chłopie problem żeby sobie i30 kupić?
franccc
Aktywny

Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda na pamięć i kierowca jak na autopilocie
    Mówi się, że praktyka czyni mistrza. W przypadku codziennej jazdy tymi samymi drogami to powiedzenie nie zawsze się sprawdza. Jazda jak na autopilocie, dekoncentracja, zmniejszona świadomość, a nawet niedostrzeganie ...
    Lexus LFA - 7 ciekawych faktów
    Kultowy Lexus LFA, jedyny w swoim rodzaju supersamochód japońskiego producenta aut luksusowych, został wyprodukowany w limitowanej serii liczącej tylko 500 egzemplarzy. To niezwykle wyrafinowane od strony technicznej ...

•