Jaki olej nisko popiołowy do samochodów ciężarowych?

27 Sie 2018, 11:29

Może ktoś używał w samochodach ciężarowych oleju niskopopiołowego Neste Turbo Nex 10W40 Zależy mi na ogarnięciu tych olejów do firmy transportowej na Podlasiu. Zmieniam dostawcę teraz i szukam nowych możliwości.
pawelszabla
Nowicjusz

28 Sie 2018, 20:07

Te oleje pochodzą z Finlandii i tam są chyba też tylko produkowane. Nie słyszałem żadnych opinii na temat tej marki oraz żeby ktoś ze znajomych używał ich.
Olej o którym mowa ma klasę API CJ-4 i może być stosowany we wszystkich urządzeniach napędzanych olejem napędowym o zawartości siarki do 500 ppm. Aczkolwiek wysoka zawartość siarki w paliwie może mieć niekorzystny wpływ na system oczyszczania spalin jak i powodować zwiększenie częstotliwości wymian olejów. Tak pisze producent tego oleju więc wszystko zależy do jakich silników potrzebujesz ten olej.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

03 Wrz 2018, 11:48

W Białymstoku dzwoń po oleje silnikowe i do skrzyni biegów do fimy co sprowadza dobre, fińskie oleje. W autobusach używamy codziennie. Do starszych mechanizmów spokojnie. Nic nie stuka, nic nie puka. Nie ma masła na długich trasach.
pawelpruski
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator ET i szerokości felgi
    Porównywarka ET i szerokości felgi pozwoli wizualnie przedstawić różnice jakie wynikną po zmianie felg. Na tej podstawie jesteśmy w stanie sprawdzić jeszcze przed zakupem czy takie felgi nie będą nam wystawały ...
    Zimowe mandaty – jakie kary czekają na kierowców?
    Nie każdy kierowca jest szczęśliwym posiadaczem garażu, który tak dobrze sprawdza się podczas zimowych mrozów. Zaśnieżony i zmrożony samochód należy przed podróżą odpowiednio przygotować do drogi. ...

•  
    • Warto przeczytać