Jaki samochód do 10000-15000zł ?

08 Cze 2008, 12:15

Witam
Chciałbym się poradzić jaki samochód w przedziale cenowym 10000-15000zł byłby dobrym wyborem ?
Zależy mi aby samochód chodź trochę miał dusze sportową.
Przede wszystkim samochód musi też trochę wyglądać żeby to nie była jeżdżące pudło od telewizora...
Moje typy :
-Audi A3 ? - Powinno coś sie znaleźć za tą cena jak myślicie ?
-Honda Civic - Wiele ludzi sobie chwali...
-Volvo V40 - Może duszy sportowca nie ma ale bardzo sensowy samochód.
-Opel Vectra - Trochę mocy ma... z wyposażeniem chyba tez nie tak źle co myślicie ?
-Opel Astra - Podobnie jak wyżej.

A może jakieś inne typy ? Proszę o opinie i komentarze.

Zapomniałem że jestem świeżo upieczonym kierowcą i będzie to moje pierwszy samochód.
civic122
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Cze 2008, 12:00

Czesc...

Jesli chodzi o Audi A3 to jest to na pewno solidne autko, ale...
W tej cenie , ktora napisales, nie znajdziesz na pewno silnika w dieslu,
a nadwozie wchodzi w gre tylko 3-drzwiowe. Do tego dochodzi duzy przebieg w tych samochodach. Rocznik 1997 czy 1998 max mozesz kupic,
chociaz i tego nie jestem pewny. Na pewno do 15 kafli ciezko bedzie znalezc taki zadbany samochodzik.

Jesli chodzi o Honde i Volvo to od razu mowie, ze sie nie znam, wiec dam pole do popisu innym kolegom.

Co do Astry za 15-16 tysiecy mozna kupic 1998-2000 rocznik...
Jesli chodzi o benzyne to proponuje silniczek 1.4 90 KM, cos tam mocy bedzie miec, a i ekonomiczny.
Jesli chodzi o diesla to 1,7 TD, wprawdzie to silnik nieco gorszy niz ten z pozniejszych lat produkcji o nazwie 1,7 DTi, w dodatku ma 7 KM mniej, czyli 68 KM,ale nadal pozstaje silnikiem solidnym.

Problemem we wszystkich autach z tego rocznika bedzie przebieg nie rzadko dochodzacy do 150 tys.

W tym przedziale cenowym mozna dostac rowniez Corse z silnikiem 1,7 w dieslu, zdarzaja sie wersje sportowe, z pieknym wyposazeniem.
Zastanowilbym sie nad nia.

Ja jestem zwolnennikiem opli i nikt tego nie zmieni :)
Tak wiec polecam Astre II lub Corse C
Litas
Początkujący
 
Posty: 87
Miejscowość: Cieszyn

10 Cze 2008, 16:05

Oopieram kolegę wyżej w sprawie Audi A3. Za taką kwotę coś tam się pewnie znajdzie, ale to będzie skarbonka bez dna.

Co do Astry II. Sam jeżdżę taką 1.4 (90 KM), ale teraz sądzę, że lepiej było wybrać 1.6. Ma te 10 KM więcej, a spalanie praktycznie to samo.

Co do tego starszego silnika 1.7 w dieslu, to jeżeli kolega chce auto o charakterystyce bardziej sportowej, to nie wiem czy 68 KM nie będzie dla niego za mało. Bo to żadnej rewelacji nie będzie.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

10 Cze 2008, 19:58

Dishman, ale kolega napisal, ze jest swiezo upieczonym kierowca :)
Po jezdzeniu corsa czy puntem na egzaminach, to jednak bedzie wiecej mocy :D
Litas
Początkujący
 
Posty: 87
Miejscowość: Cieszyn

10 Cze 2008, 20:30

Nie no chyba nie jest tak źle ;] Ja bym wybrała Hondę
EuforiaSHE
Nowicjusz
 
Posty: 13

11 Cze 2008, 21:07

Chyba jeszcze trochę dozbieram, b spodobała mi sie A3 ( jeździłem dziś taką ;] ), Ford Focus muszę się nim przejechać bo nie brałem go pod uwagę.
Według DEKRA 2006 ( Ranking awaryjności)
A3- 57 miejsce w samochodah powyzej 7 lat
Focus- 58

Więc nie jest złe.
Za dobrze utrzymane A3 będę musiał mieć ok. 17 tys.
A ile za dobrego Focusa ?;>

Aaa i jeszcze mam pytanie czy brać pod uwagę gaz ? Jak sprawuje się w tych samochodach ?
civic122
Nowicjusz
 
Posty: 3