Jaki samochód do 40 tysięcy?

Jaki samochód do 40 tysięcy?

15 Paź 2013, 16:35

Szukam jakiegoś samochodu do 40 tysięcy. zależy mi na nowym samochodzie, który chciałbym wziąć na raty. Jakie auta możecie mi polecić i gdzie można najkorzystniej kupić? Mieszkam na Śląsku w okolicach Zabrza.
david90
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 12 02 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: Jaki samochód do 40 tysięcy?

16 Paź 2013, 03:48

A może sprecyzujesz jakie duże to ma być auto,jaki miałby być silnik (diesel,benzyna) i do czego miałoby to auto służyć..? :)
Poza tym warto oglądać poszczególne akcje promocyjne ,a najlepiej teraz poczekać do nowego roku na wyprzedaże. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,

16 Paź 2013, 22:04

faktycznie zapomniałem sprecyzować, przepraszam :D
szukam jakiegoś małego samochodu miejskiego, najlepiej w okolicach litra pojemności tak do 1.6 z gazem. Słyszałem że gdzieś w okolicach giełdy na sośnicy jest firma zajmująca się sprzedażą nowych aut rożnych marek i maja w miarę korzystne ceny, słyszał ktoś? jeśli tak był bym wdzięczny za jakieś namiary i opinie :D
david90
Nowicjusz

17 Paź 2013, 07:28

Sośnica to chyba gdzieś na Górnym Śląsku? Niestety nie mój region i nic nie wiem o takowej "firmie". Za to polecam przejście się do salonów i zapytanie o promocje. :)
Do 40 k można (jak nie masz uprzedzeń) z fabrycznym gazem oglądąć Dacię Sandero, Chevrolety Aveo i Cruze z gazem za 1 zł,poniżej 40 k masz Corsę w promocji z 1,2-85Km ale 3d.
Także wybór jest lecz trzeba w miejscu zamieszkania pofatygować się do salonów,popytać a później ponegocjować (tam też dorzucają coś w gratisie) !!! :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,

19 Paź 2013, 11:38

Tak sośnica to na górnym śląsku pogranicze Zabrza i Gliwic :D nie chce mi się jeździć po wszystkich salonach ze względu na to że dużo czasu spędzam w pracy i zwyczajnie po prostu nie mam kiedy a ten salon o którym pisze oferuje nowe auta rożnych marek tylko nie mogę tego wygooglowac a tylko obiło mi się o uszy więc jeśli ktoś coś słyszał był bym wdzięczny za jakieś namiary i opinie :)
david90
Nowicjusz

19 Paź 2013, 14:04

Zważ dlaczego mają rabaty, może kupują takie co miały uszkodzenia podczas transportu?

Odpuść sobie z góry Hyundai/Kia, wszystko jest fajnie jak jest gwarancja. Auta nie dużo awaryjne, ale znajomemu po gwarancji padał przekładnia kierownicza w i10, koszt wymiany 5000 zł.

Koncern VAG, tu bym odpuścił zupełnie nie mówię że to złe auta ale do 40 tys mają tylko TSI, i 3 cylindrowe 1.0 w 4 osobowym upie (wykończenie środka jak w maluchu), TSI mają nie najlepsze opinie.

Chevrolet Aveo odpada, bo nie toleruje dobrze gazu, i wnętrze jest jak dla mnie odpustowe.

1. Fiat
2. Mitsubishi
5. Lancia

Po pierwsze miejskie nie koniecznie musi oznaczać małe, w Fiacie dostaniesz Punto w dobrym wyposażeniu z dobrym silnikiem (1.2 69KM 4 Cylindry, prostota konstrukcji, bardzo dobra tolerancja gazu), W Mitshubishi, masz Colta z 1.3 95KM spalnie nie duże, auto dobre, ale jedyny minus, desing wnętrza jest 15 lat za puntem, same twarde plastiki), W Lancii masz Ypsiliona, auto najładniej wykonane, silnik taki jak w Punto, troszkę droższe od punto, ale ma lepsze wyposażenie, i jest to już marka premium.

Jeśli chcesz auto które nie zje cię po gwarancji, do którego części nie są drogie, i w którym silnik bez problemu wytrzyma 350- 400 tys na gazie (tyle średnio wytrzymują pandy we flotach), to skłaniał bym się w kierunku Fiata/Lancii.
IPman
Początkujący

Auto: Maserati 3200GT
Silnik: 3,2 368KM
Paliwo: Inne
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światowa premiera seryjnej wersji Volkswagena XL1 w Genewie Światowa premiera seryjnej wersji Volkswagena XL1 w Genewie
    Volkswagen XL1 zużywający 0,9 l/100 km jest najbardziej efektywnym samochodem seryjnym na świecie. Dzięki napędowi hybrydowemu plug-in to dwuosobowe auto może przejechać nawet 50 kilometrów tylko na prąd, zatem bez ...
    Jak przygotowano Toyotę GT86 do programu Top Gear? Jak przygotowano Toyotę GT86 do programu Top Gear?
    Nowa Toyota GT86 została obsadzona w roli samochodu dla celebrytów w programie Reasonably Fast Car firmowanym przez Top Gear. Żeby samochód dobrze się spisał na słynnym torze testowym Top Gear, Toyota postanowiła ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      GTP Light