Jaki samochód kupić do 20k ... a może nówka na raty?

Re: Jaki samochód kupić do 20k ... a może nówka na raty?

02 Paź 2017, 20:36

dzida napisał(a):Z kredytem jest jeden podstawowy problem - rozwalisz auto nie masz kasy i auta.

Z wynajmem jest jeszcze gorzej, nawet jak nie rozwalisz auta, to po roku, czy dwóch, nie masz ani kasy ani auta :lol:
To droga zabawa dla bogatych.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

02 Paź 2017, 20:41

no nie - po prostu trzeba dostrzegać zalety w każdym wymiarze - dla przykładu telefony są na abonament za 1zł ale ja zawsze biorę nowe za gotówkę (żadne raty).
Tu zaletą jest to, że jeździsz zawsze nowym modelem i nie składasz pieniędzy na kupkę aby kupić nowy za 7lat. Każdy ma inne podejście i ta kupka może być rezerwą na "czarną godzinę", a inny żyje z dnia na dzień.

Kredyt na auto - głupota. Samochód za 20tys. też się sprawdzi.
Zapraszam do dyskusji o gustach:
nowosci-na-rynku-samochodowym-vf52.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 382
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

04 Paź 2017, 00:28

Dzięki wielkie za sugestie i ogólną pomoc :) Dowiedziałem się o kilku rzeczach o których nie miałem pojęcia i napewno będę musiał przemyśleć zakup nowego samochodu.

Fiat Tipo siedzi w mojej glowie. Ten samochod, mimo że to Fiat, ma w sobie coś pociągającego. Kosztuje niby 49tys, a nie planowałem tyle wydawać na samochód. Możliwe więc że poczekam troche dłużej i moze dozbieram do czegos lepszego i pewniejszego, albo wezme na raty gdzie spłaca się utratę jego wartości - placi sie te 700-800zl, a wszystko jest w cenie.
maxoss
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 06 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Polo 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów? Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów?
    W upalne dni kierowcy są bardziej skłonni do agresji na drodze. Jednym z objawów może być nadużywanie sygnałów dźwiękowych(1). Wysoka temperatura na zewnątrz może również obniżać koncentrację oraz wydłużać ...
    Ile można zapakować do samochodu? Ile można zapakować do samochodu?
    Każdy samochód opisany jest dziesiątkami parametrów. Dotyczą pojemności silnika, ilości miejsc siedzących czy masy własnej. Wśród parametrów jest jeszcze jeden, często przez użytkowników ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Touran 1.6 TDI BlueMo Start&stop
      Toyota Land Cruiser na stromym kamienistym zboczu
      Fiat Florino
      Wschodnia część obwodnicy Lublina