Jaki samochód kupić ?

A Ty który samochód polecasz ?

Audi a4 b5
2
20%
Audi a3
4
40%
Honda Civic Hatchback
2
20%
Honda Civic Sport/Coupe
2
20%
Razem głosów : 10

Jaki samochód kupić ?

01 Maj 2013, 22:52

Witam wszystkich !. :D
Więc tak... Chcę kupić samochód w przedziale 5-10tyś zł. Problem w tym, że jestem strasznie niezdecydowany :( mam oczywiście swoje typy lecz nie wiem który z wybranych samochodów będzie się najlepiej spisywał :P. Zastanawiam się nad Audi a4b5, audi a3(4/5 drzwiowy oczywiście), Honda Civic VI

SportowaImage

Albo taka Image

Mam 20 lat, nie mam dzieci więc nie potrzebuje dużego samochodu xD. Z samochodu będę korzystał tylko i wyłącznie ja ;d. Interesują mnie tylko silniki benzynowe. Proszę was moi drodzy o radę, jakieś plusy/minusy tych samochodów i ogólnie co polecacie. Dzięki wszystkim za poświęcony czas i pomoc ! :wink:
FreeBooy
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 22 02 2012
Auto: Hyundai
Silnik: 1.5 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

Re: Jaki samochód kupić ?

01 Maj 2013, 23:01

Witam Cię.
A czego właściwie oczekujesz od samochodu? Dokładnie - spalanie, osiągi, możliwości sportowe, prowadzenie, wyposażenie, wielkość, wygląd? Wg. mnie minusem tych wszystkich jest przedni napęd... Ale to moje zdanie. Może ktoś myśleć inaczej.
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1993

01 Maj 2013, 23:15

Hmm... Wiadomo, żeby nie palił zbyt dużo oczywiście, no nie wiem tak ~10l/100km takie spalanie jest jeszcze do ogarnięcia. Chciałbym również mieć czym przycisnąć, ale niekoniecznie ;P. Na wielkości raczej mi nie zależy, ale chciałbym jednak 4/5 drzwi ;d. Pojemność bym chciał do 1.8 bo na więcej mnie raczej nie będzie stać ;d. Jeśli chodzi o napęd... oczywiście tył strasznie kusi, ale jednak wolę przód :P
FreeBooy
Nowicjusz
Awatar użytkownika

01 Maj 2013, 23:33

FreeBooy napisał(a):oczywiście tył strasznie kusi, ale jednak wolę przód :P

Tego zdania nie rozumiem totalnie. Kusi ale wolisz przód. No ale ok.
Twoje wymagania są takie że pasuje do nich 90% samochodów na aukcjach :).
Na Twoim miejscu brałbym a4 b5 1.9 tdi. Kompromis wszystkiego, a oszczędniejszy napisałeś. Tyle że wydasz pewnie 9k-10k. A najbardziej to bym Ci proponował dołożyć do 12 k/13k i kupić bardzo ładny egzemplarz i od razu wpakować w niego trochę kaski na start, na pierwsze rzeczy.
Vermin
Stały forumowicz

01 Maj 2013, 23:50

Chodziło mi o to, że naprawdę fajna zabawa mieć taki samochód na tył, troche polatać bokiem itp. Z tym to mi się kojarzy tylko BMW a tego samochodu nie chce na 100% ;d (bez urazy oczywiście dla fanów tego samochodu, ja po prostu nie przepadam za tym modelem). Może pomyślałeś, że skoro mam 20lat i posiadam 10tyś na samochód to albo mam "kasiastych" starych albo coś w tym stylu. Na ten samochód zapracowałem sam i taką sumkę udało mi się uzbierać, do tego trzeba go opłacić oc itp, Samo OC wyniesie mnie pewnie z 2tyś bo nie mam żadnych zniżek :) . Napisałeś jeszcze "Twoje wymagania są takie że pasuje do nich 90% samochodów na aukcjach" właśnie z tych 90% wybrałem cztery modele i nie wiem którego z nich mam wybrać. I dziękuję za odpowiedź, a4 chyba najbardziej mi się podoba, ale jeśli będę miał go kupić to raczej 1.8 benzyna.
FreeBooy
Nowicjusz
Awatar użytkownika

02 Maj 2013, 00:13

Standartowo proszę - http://www.autocentrum.pl/spalanie/audi/a4/b5/ . Nie wiem czy pracujesz. Ale zastanów się czy nie wolisz kupić 1.9 tdi i zzzchipować na 150 KM. Bo ten diesel wychodzi taniej w eksploatacji (spalanie). Z resztą spójrz na statystyki i odpowiedz sobie sam ;).
Vermin
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Night Power GP 2012 - Łomża Night Power GP 2012 - Łomża
    Trzecia runda Night Power GP 2012 odbyła się w Łomży 18 sierpnia. Na ulicach miasta można było zobaczyć rzadko spotykane samochody, a ulica Spokojna zmieniła się w strefę streetracingu. Na NIGHT POWER Grand Prix w Łomży chyba ...
    [B] C3 I 1,4 / Punto II 1,2 / Colt V 1,3 / Ibiza II 1,4 [B] C3 I 1,4 / Punto II 1,2 / Colt V 1,3 / Ibiza II 1,4
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 80KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002r. Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C3 I 1,4 - 75KM - Fiat Punto ...

• Re: Jaki samochód kupić ?

02 Maj 2013, 06:39

O fajne A3 czy A4 nawet za 9-10tysięcy możesz mięc ciężko więc ja proponuje poszukać zadbanego Civica na którego wydasz spokojnie 7-8tysięcy. W Twoim przypadku wystarczy spokojnie silnik 1.4 90km.
    TFSI
    Stały forumowicz

Auto: Alfa Romeo 156
    Silnik: 1.9JTD 115km
    Paliwo: Diesel
    Rok produkcji: 2003

02 Maj 2013, 08:21

Civica lepiej tego pierwszego bo był robiony w Japonii. Co do Audi lepiej kup 2.0 bo 1.8 ma turbinę. Ale takie Audi to kupisz tak do rocznika 97/98. W hondach uważaj na rdze.
    Koniu
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

02 Maj 2013, 09:42

W każdym samochodzie uważaj na rdzę i zanim zdecydujesz się na kupno,po prostu obejrzyj dokładnie dany model aby się potem nie rozczarować. Z wyżej wymienionych wybrałbym jednak Audi,no z tym że kieruje się swoim gustem. Myślę,że spełnia Twoje wymagania,tak czy inaczej.
    Laserwash
    Początkujący

Auto: M3

02 Maj 2013, 12:06

Vermin napisał(a):Nie wiem czy pracujesz. Ale zastanów się czy nie wolisz kupić 1.9 tdi i zzzchipować na 150 KM. Bo ten diesel wychodzi taniej w eksploatacji (spalanie).

Tak, pracuję wiec z paliwem nie powinno być raczej problemów :D. Hmm o dieslu nawet nie myślałem... Fakt, faktem jest oszczędny ale jeśli chodzi o części to są one 2x droższe od benzyny, przynajmniej tak słyszałem. Poza tym myślę, że diesel jest dla ludzi którzy dużo jeżdżą, ja to takowych się nie zaliczam :D.

Laserwash napisał(a):W każdym samochodzie uważaj na rdzę i zanim zdecydujesz się na kupno,po prostu obejrzyj dokładnie dany model aby się potem nie rozczarować. Z wyżej wymienionych wybrałbym jednak Audi,no z tym że kieruje się swoim gustem. Myślę,że spełnia Twoje wymagania,tak czy inaczej.

No tak... z rdzą to jasna sprawa. Napiszę szczerze, że A4 chyba najbardziej mi się podoba i można się wstrzymać 2-3 miesiące dołożyć jeszcze to 5tyś i może coś fajnego się znajdzie prawda ? :P. Hmm tylko jak to jest z tym samochodem ? czy faktycznie ma tak "słabe" to wielowahaczowe zawieszenie ? że lepiej kupić np a3 ?.
    FreeBooy
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

02 Maj 2013, 12:33

zamiast a4 bierzesz bore i cieszysz sie a3 w sedanie :) ew toledo ...
    tylko że ja mam tutaj niezły ubaw , szukasz auta za 5-10 tys ...
    ktos Ci mąci w glowie tdi za 15 tys , gdzie 2tys dasz jeszcze za dobry tuning na hamowni i jeszcze 2 na wymianę sprzęgła i 2masu gdyż przy tak dużym NM w silniku ASZ 131 koni już w seri bywały problemy ... a i nie oszukujmy się , jak kupisz auto i wytargasz z niego to 150 koni ... będziesz strzelał z sprzęgła na bogato ... bo na tym polega frajda ... kazdy z nas kiedyś zaczynał ...
    no i po chipie niestety wtryski muszą być w dobrym stanie , turbo też ... na hamowni panowie Ci dokladnie wyznaczą kompromis ...
    to nie jest wszystko takie kolorowe ...

no ale civic sedan z silnikiem ? przeciez silnego 1.8 vti zadbanego za 10 tys nie kupisz...
    tylko pewnie 1.4 -1.6

to ja jak bym mial te pieniązki na auto z pazurem to pewnie jakaś ibiza cupra 2.0 16v 150 km
    no bo ... nie ma turbo ... nie ma 2 masu . pompowtrysku tez nie znajdziesz ... a w przeciwieństwie do civica ... jest silnik :) gdybys mial wiecej kasy na paliwo ... to golf 3 vr6
    to że czasem na allegro pojawia sie np a3 1.8 Turbo za 8000zł ale no ...

ps traktuj moja wypowiedz jedynie jako światło na inne wypowiedzi ... bo ja myślę inaczej niż wszyscy ... i myślę iż powinieneś zliczyć koszty i przejechać się każdym z nich
    x50sr
    Początkujący

Miejscowość: małopolska

02 Maj 2013, 14:51

x50sr napisał(a):traktuj moja wypowiedz jedynie jako światło na inne wypowiedzi ... bo ja myślę inaczej niż wszyscy ... i myślę iż powinieneś zliczyć koszty i przejechać się każdym z nich

Noo tak, masz rację i dzięki za wypowiedź :) . Ale chciałbym, żeby jeszcze ktoś wypowiedział się na temat tych samochodów. Szczególnie na minusy każdego, może ktoś miał jakiś model ? jeśli tak proszę o wypowiedź. Oczywiście czytam wszystko co mi wpadnie w ręce od wujka google, ale wiadomo zdania są podzielone i każdy mówi/pisze coś innego :( .
    FreeBooy
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

02 Maj 2013, 15:06

x50sr napisał(a):ktos Ci mąci w glowie tdi za 15 tys ,

Skąd ten pomysł, przecież sam zaproponował to auto? Ja tylko wybrałem moim zdaniem najlepsze z wymienionych w ankiecie. Poczytaj dokładniej posty zanim zaczniesz bzdury pisać. A audi za 15k to nie wiem po co tyle płacić i jeszcze kupić złoma który od razu pójdzie na zrzucanie skrzyni... Nie wiem czy Ty kupujesz za duże pieniądze sypiące się samochody???
    Vermin
    Stały forumowicz

02 Maj 2013, 16:13

Tylko weź pod uwagę to, ze to auto będzie mocno zużyte i droższe w eksploatacji.Juz lepiej kupić jakas benzynę 2 czy 2.5L.
    kejran
    Początkujący

Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: BMW 5
    Silnik: 2.0

02 Maj 2013, 16:29

kejran napisał(a):Tylko weź pod uwagę to, ze to auto będzie mocno zużyte i droższe w eksploatacji.Juz lepiej kupić jakas benzynę 2 czy 2.5L.

No właśnie tak jak napisałem w pierwszym poście interesują mnie tylko silniki benzynowe, może za parę lat pomyślę o dieslu ;).
    FreeBooy
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata