Jaki skaner VAG

Jaki skaner VAG

02 Lis 2017, 19:53

Witam
Zamierzam kupić diagnostykę do samochodu, aby samodzielnie odczytać błędy oraz przeprowadzić niegroźne testy, np licznika. Odczytać również dane. Samochód to VW BORA 1.4 16V 55kW/75KM z roku 2000.
Znalazłem takie coś
https://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2 ... zarny.html
lub
https://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2 ... -obd2.html
Który z nich byłby dobry. Czytałem opinie i dawają radę. Do tego VCDS Lite lub VAG i już. Proszę o pomoc w wyborze i czym one się różnią.
damianw123
Nowicjusz

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Volkswagen Bora
Silnik: 1.4 16v 75KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: jaki skaner VAG

07 Lis 2017, 21:34

Jednym i drugim zrobisz to samo ale lepszy będzie ten drugi ponieważ jest oparty na szybszym kontrolerze FTDI FT231X przez to interfejs będzie pracował wydajniej i stabilniej.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Rok produkcji: 1999

Re: Jaki skaner VAG

07 Lis 2017, 23:43

Już zakupiłem kabel. Podłączyłem i z Vcds'em rozpocząłem prace. Zrobiłem test zegarów, ale jak robiłem test kontrolek, to paliły zapalily się wszystkie naraz, a nie po kolei. I to zapalila się tylko od problemu z olejem i temp chłodzenia. Nie zapalily się abs, esp, check. Robiłem to na zapalonym zapłonie, podczas którego się świeci epc i ładowanie.
Mam również problem z airbag. Świeci się ciągle i dlatego kupiłem kabel, aby zlikwidować błąd. Czytałem.jednak ze poduszki ze sterownikiem o nr 620 i końcówką A nie powinno się kasować, bo może wystąpić nieodwracalny błąd. Proszę o pomoc, czy mogę bezpiecznie skasować błąd i czy ten test liczników był prawidłowy?
damianw123
Nowicjusz

08 Lis 2017, 15:04

Najpierw masz test wskazówek czy wszystkie zegary działają prawidłowo. Wszystkie idą na lewą stronę do skrajnego punktu i następnie zaczynając od obrotomierza wskazówka wychyla się do końca i wraca do pozycji wyjściowej po czym ustawia się na połowie skali. Test danego wskaźnika zakończony i przechodzimy do kolejnego Tu było ok?

Kolejny test po zegarach to test wyświetlacza FIS tam są cztery testy po czym test wyświetlacza kończy się.

Następnie masz test kontrolek i tu one nie zapalają się wszystkie na raz tylko po kolei (dana kontrolka gaśnie i zapala się następna) w następującej kolejności: kontrolka świec żarowych -> kontrolka od immobilizera -> kontrolka hamulca ręcznego -> kontrolka zapiętych pasów -> sygnał dźwiękowy (gong) -> sygnał dźwiękowy ciągły i to wszystko. U ciebie kontrolki które wymieniłeś nie zapalają się podczas testu.

A jaki błąd masz związany z poduszkami, sprawdziłeś go?

PS. Jaki kabel w końcu wybrałeś? Ten temat przydało by się podzielić bo mamy dwa różne wątki.
Kacper
Forumowicz VIP

08 Lis 2017, 17:33

Wybrałem ten czarny, nie ten polski
Czy to może być od tego? Czy może problem leży w programie? Mam vcds lite 1.2
damianw123
Nowicjusz

08 Lis 2017, 19:30

damianw123 napisał(a):Czy to może być od tego?

No jasne ze tak trafiles na trefny egzemplarz ktorych nie brakuje :evil:
--------------------
Kredyt, dom, dzieci, auto
https://boardkids.pl/
Wycieczki, Ubrania, Pasja

Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Le Mans - to coś więcej niż wyścig! Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Le Mans - to coś więcej niż wyścig!
    Już wkrótce na ekranach polskich kin zobaczymy film Le Mans ‘66, opowiadający o rywalizacji Forda i Ferrari w jednym z najtrudniejszych i najsłynniejszych wyścigów na świecie. Ale to nie pierwsza produkcja ...
    Audi A6 Hybrid Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...

• Re: Jaki skaner VAG

09 Lis 2017, 10:43

damianw123 napisał(a):Wybrałem ten czarny, nie ten polski
    Ale kupowałeś że strony viakena? Czy przez allegro?

damianw123 napisał(a):Czy to może być od tego? Czy może problem leży w programie? Mam vcds lite 1.2
    Może być że nie masz pełnej wersji, nie wiem skąd ją ściągałeś ale jak z np. chomika to lepiej ją odpuścić i ściągnij oryginał ze strony http://www.ross-tech.com/vcds-lite/download/index.php lub http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=15
    Kacper
    Forumowicz VIP

09 Lis 2017, 23:00

Od viaken kupiłem ze strony. Z chomikuj właśnie mam, ale zarejestrowany jest program. Pobrałem oryginalny, ale port status pokazuje ok, ale nie ma komunikacji... Sterowniki się automatycznie zainstalowaly
    damianw123
    Nowicjusz

09 Lis 2017, 23:31

damianw123 napisał(a):ale nie ma komunikacji...
    Z jakim sterownikiem nie ma tej komunikacji ? w ogóle to po co chcesz robić test np. licznika ? Jest jakiś problem ? Bardziej by Cie interesowały błędy. Chyba że chcesz się pobawić. Co do łączności z Airbag to rzeczywiście przy danym numerze sterownika już próba połączenia z nim go uwalała . Połącz się mimo wszystkiego a jak się wysypie to kup inny pasujący , z inną numeracją gdzie tego problemu nie ma. . Poza tym pisanie że skasuję błąd i będzie git jest nie fachowe. Trzeba odczytać numer błędu . Zinterpretować go , wykonać naprawę uszkodzonego obwodu i wtedy skasować.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Typ: Kombi

09 Lis 2017, 23:51

Wgl nie mogę w nic wejść w programie. Błąd był w poduszce bocznej od kierowcy 01217 - Zapalnik bocznej poduszki powietrznej; strona kierowcy (N199)
    32-00 - Za duża wartość rezystancji. odłączylen aku i poruszalem kostka. Potem włączyłem aku, podłączam interfejs i wchodzę w airbag, nadal był błąd, skasowalem go, wyszedłem z programu, wyłączyłem zapłon, odpiąłem kabel, włączam zapłon i kontrolka zgasla. Wszedłem znowu w airbag i błędów nie było, ale wydaje mi się, że po wejściu w sterownik airbag, kontrolka od poduszki się zapaliła, po wyjściu, restarcie Zaplonu ze tak powiem zgasla. Nie wiem czy wszystko w porządku jest, ale błędów juz
    Nie ma. Zrobiłem kilka km i błąd nie wrócił. Zagmatwane to wiem, ale pisze jak było
    damianw123
    Nowicjusz

11 Lis 2017, 12:28

damianw123 napisał(a):Błąd był w poduszce bocznej od kierowcy 01217 - Zapalnik bocznej poduszki powietrznej; strona kierowcy (N199)
    Ten błąd bardzo często powoduje np kiepskie połączenie kostki poduszki pod siedzeniem kierowcy. Czasem wystarczy ją wypiąć i wpiąć ponownie (warto użyć płynu do czyszczenia styków elektrycznych / złączy np. Kontakt S / U) oraz skasować błąd. Może być też inne połączenie gdzieś na tych kablach.
    Kacper
    Forumowicz VIP

17 Lis 2017, 18:11

Witam Posiadam tourana z 2006 r 1,9 tdi 90km i chce zakupić program z kabelkiem vag , obd2 chyba prosze o pomoc w doborze odpowiedniego zestawu z góry dziękuje za pomoc .
    Dodam że program chcę wykorzystywać dla celów domowych , sporadycznie jak cos się stanie
    metysss
    Obserwowany

Miejscowość: Leszno
    Prawo jazdy: 09 07 1999
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: VW
    Silnik: 1,9
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2005

17 Lis 2017, 19:18

Nie wiem jaki masz budżet przeznaczony na ten zakup ale myślę że z najtańszych powinien wystarczyć ci np. taki https://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2 ... -obd2.html
    Kacper
    Forumowicz VIP