Jaki trzeba mieć budżet na bmw e46/e39 z silnikiem 2.5l w benzynie?

26 Wrz 2015, 20:05

MarcinW12 napisał(a):czy warto szukać auta z instalacją lpg?

Oczywiście, że warto szukać bmw z LPG lecz nie warto w tak leciwym samochodzie zakładać LPG. Zbyt duże koszty, które nie zwrócą się zbyt szybko.
MarcinW12 napisał(a):Co uważacie o ukrywaniu ,,koreczka wstydu", obok wlewu paliwa?

Bez sensu... czy LPG to jakiś wstyd?
Jedyny plus jaki widzę w montażu wlewu lpg pod klapką to mniej utrudnione ewentualne zdejmowanie tylnego zderzaka ;)
Jaszczur1337 napisał(a):-łączniki stabilizatora przód 2x70zł - Lemforder

Z doświaczenia wiem, że łączniki rzekomo renomowanej firmy LEmforder nie wytrzymują więcej niż połowe tańsze zamienniki.
Po prostu lemforder zszedł na psy.

A może tak e34? Komfortem prawie nie ustępuje e39 za to ksozta eksploatacji są nieporównywalnie niższe.
e34 naprawiasz za drobne ;)
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

26 Wrz 2015, 21:36

Jaszczur1337 bardzo dziękuje za odpowiedz, na nurtujące mnie pytanie :)
Wydaje mi się, że jeśli auto planuje użytkować przez 3-4 lata jeżdżąc rocznie około 15-20k, instalacja gazowa spokojnie się zwróci. A jednak będę wiedział dokładnie co mam. Drugą sprawą, że sprawność instalacji w dużej mierze zależy od kondycji silnika, w wydaje mi się, że łatwiej znaleźć zadbaną ,,czystą" benzynę niż lpg.
Czy lpg to wstyd? Raczej nie, tylko forma oszczędności :). Co do ,,koreczka wstydu" moim zdaniem lepiej jeśli jest ukryty, ponieważ trochę psuję wygląd tylnego zderzaka. Nad e34 też myślałem, jednak skłaniałbym się ku nowszemu e39. Z moich obliczeń wynika, że zakup instalacji gazowej zwraca się po roku, jeśli przebieg jest większy niż 15-20k. Rozumiem, że silnik 2.5 litra jest na łańcuchu, tak? Czy wymiana łańcucha jest obowiązkowa przy zakupie? Tak jak zwykłego paska? Czy zawieszenie jest rzeczywiście nietrwałe?
MarcinW12
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 18 10 1980
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam

26 Wrz 2015, 22:45

Prawie każdy silnik od BMW jest na łańcuchu. W m52 jest on dosyć trwały i jeżeli nie ma oznak jego zużycia to nie wymaga wymiany. Co do zawieszenia to wytrzymałe to ono nie jest.
Jaszczur1337
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: BMW e39

28 Wrz 2015, 17:08

Jaszczur1337, jak to są wysokie koszty utrzymania auta, to ja chciałbym takie mieć. Chyba nie widzieliście dużych kosztów (na Wasze szczęście oczywiście). Spodziewałem się, że wyskoczysz tu z kwotą min. 15 tys/rok, bo jakby nie patrzeć, to auto zostało wyprodukowane jako dość luksusowa i droga limuzyna, więc bez względu na to czy samochód ma 5-miesięcy czy 15 lat, części do nich nadal kosztują jak przystało na auto luksusowe.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

28 Wrz 2015, 17:17

tak ostatnio mailowałem z Panami, którzy sprawdzają samochody (znani na yt i fb) i wstawiają filmiki z oględzin - tak żebyście kojarzyli :mrgreen:

"XXX
do mnie

dobrze ci napisali... E46 min 25 tys zl za podstawe bez bajerów "

Nie korzystałem z usług, nie wiem czy to jakieś ich chwyty. Ale chyba są trochę obeznani w temacie skoro w tym siedzą i wiedzą za ile można kupić nieulepa. :mrgreen:
amcio
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 07 02 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A6 C6 Q
Silnik: 4.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

28 Wrz 2015, 17:37

kirin88 napisał(a):e34 naprawiasz za drobne
[link do oferty na Allegro wygasł] ... 72779.html
[link do oferty na Allegro wygasł] ... 96944.html

Kirin,a czy nie twierdzisz,że takie pieniądze za stare e34 to duża przesada i to do tego w kolorze białym?
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mazda MX-5 ze skrzynią automatyczną
    Po wersji Spring i Summer Edition do polskiej gamy Mazdy MX-5 dołącza model ze skrzynią automatyczną. Mazda MX-5 z dwulitrowym silnikiem MZR jest teraz dostępna również z sześciobiegową skrzynią automatyczną. Posiada ...

28 Wrz 2015, 17:43

amcio napisał(a):dobrze ci napisali... E46 min 25 tys zl za podstawe bez bajerów "

Chyba nie dobrze :)
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

28 Wrz 2015, 17:52

też tak pomyślałem, ale co miałem im odpisać, że są głupi? :mrgreen: podziękowałem za informacje i na tym się skończyło
amcio
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 07 02 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A6 C6 Q
Silnik: 4.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

28 Wrz 2015, 18:03

OW05 napisał(a):Jaszczur1337, jak to są wysokie koszty utrzymania auta, to ja chciałbym takie mieć. Chyba nie widzieliście dużych kosztów (na Wasze szczęście oczywiście). Spodziewałem się, że wyskoczysz tu z kwotą min. 15 tys/rok, bo jakby nie patrzeć, to auto zostało wyprodukowane jako dość luksusowa i droga limuzyna, więc bez względu na to czy samochód ma 5-miesięcy czy 15 lat, części do nich nadal kosztują jak przystało na auto luksusowe.


A dla mnie jest dziwne nie to że BMW się psuło tylko kierownik twierdzi że auto jest ok... to ciekawe jaki był byłoby nie ok.

Ogólnie klęska serwisowa i nie piszcie proszę Was że to jest normalne bo byłbym skłonny uwierzyć że ktoś chce oczernić markę i wymyśla coś czego nie było.

p.s.

tak sobie myślę na spokojnie może miał licznik cofnięty :?:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Wrz 2015, 19:23

szybki napisał(a):A dla mnie jest dziwne nie to że BMW się psuło tylko kierownik twierdzi że auto jest ok... to ciekawe jaki był byłoby nie ok.

Ogólnie klęska serwisowa i nie piszcie proszę Was że to jest normalne bo byłbym skłonny uwierzyć że ktoś chce oczernić markę i wymyśla coś czego nie było.


Szybki, podchodzę do czytania Twojej wiadomości już trzeci raz i poddaję się. Nie wiem, o co chodzi i dlaczego ona odnosi się do mojego wpisu. :) Nie wiem, czy ona ma kwestionować czy potwierdzić to, co napisałem, więc zakładam, że autokorekta pozmieniała Ci słowa i zginął sens.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

29 Wrz 2015, 08:29

mateo199214 napisał(a):Kirin,a czy nie twierdzisz,że takie pieniądze za stare e34 to duża przesada i to do tego w kolorze białym?


Nie chce mi się juz po raz setny tego tłumaczyć. Wkleje tylko jeden cytat z tej aukcji:
,,Jeśli potrzebujesz pewnego auta dla siebie, chcesz o nią dbać i obrastać w dumę za każdych razem kiedy będą ją chwalić i podziwiać to zaufaj, że w tym BMW doznasz tego uczucia nie raz, nie dwa. Wiem z autopsji ;) "

:mrgreen: W e39 tego nie uświadczysz.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

29 Wrz 2015, 10:09

OW05 napisał(a):Szybki, podchodzę do czytania Twojej wiadomości już trzeci raz i poddaję się. Nie wiem, o co chodzi i dlaczego ona odnosi się do mojego wpisu. :) Nie wiem, czy ona ma kwestionować czy potwierdzić to, co napisałem, więc zakładam, że autokorekta pozmieniała Ci słowa i zginął sens.


Sorki nie miało być do Twojego postu ale odniosę się do tego co napisałeś:

OW05 napisał(a):Jaszczur1337, jak to są wysokie koszty utrzymania auta, to ja chciałbym takie mieć. Chyba nie widzieliście dużych kosztów (na Wasze szczęście oczywiście). Spodziewałem się, że wyskoczysz tu z kwotą min. 15 tys/rok, bo jakby nie patrzeć, to auto zostało wyprodukowane jako dość luksusowa i droga limuzyna, więc bez względu na to czy samochód ma 5-miesięcy czy 15 lat, części do nich nadal kosztują jak przystało na auto luksusowe.


Chyba coś pomyliłeś fakty myśląc że ktoś wyskoczy z kasą 15k za serwis kapcia praktycznie z podstawowym silnikiem... i nie ubieraj takiego czegoś jak e39 z motorkiem 2,5 w jakieś wielkie eksklusiwy które tłumaczą to że się psuje. Bo jeżeli jest taki ponad inne marki to powinno go charakteryzować to że się nie psuje a nie na odwrót...
I co ciekawe też starasz się wytłumaczyć że kwotowo jest ok. bo premium a w/g mnie jak na populizm tego auta połączony z prawie podstawową wersją to ceny gratów też nie są ok.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Paź 2015, 16:29

Wczoraj przeglądając tablicę natrafiłem na tego golfa [link do oferty na Olx wygasł]
Nie jestem jakimś wielkim fanem vagów, ale połączenie mocnego silnika 2.8 litra z niską wagą auta może być ciekawe + auto posiada gaz, co obniża koszty samej jazdy. Co uważacie o tym konkretnym modelu? Jest warty uwagi?
MarcinW12
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 18 10 1980
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam

02 Paź 2015, 17:33

bezsensowne auto
pali dużo, serwis bardzo drogi (zawieszeniowo i silnikowo to nie golf) i dalej wygląda jak nędzny Golf...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

02 Paź 2015, 18:03

Jak benzynka vaga to rozglądnij się też za [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] link przykładowy.
Na golfa IV pod każdą postacią naprawdę szkoda kasy.
Pamiętaj że vagi mimo że to volkswagen nie są wcale tanie w eksploatacji,model który Ci podałem ma też drogi zawias,ale nie będziesz go wymieniał co chwilę ale to też zależy jak i ile jeździsz.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993