Jakie auto dla bizneswoman? :P

10 Lip 2018, 23:43

Rozglądam się za:
- nowym autem dla kobiety sukcesu :wink: (10 letni staż za kółkiem)
- komfortowym na co dzień do pracy (60% trasa, 40% miasto)
- relaksującym podczas wakacyjnych wypadów (duży ekran multimedialny + dobre głośniki) :roll:
- najchętniej z fabryczną instalacją LPG
- opłacalnego w leasingu konsumenckim z opcją wykupu
- roczny przebieg 20-22 tyś
- pracując autem zarabiam 1 km = 0,8358 PLN

:mrgreen: Jaka półka cenowa?
:mrgreen: Jakie silniki pod LPG?
:mrgreen: Jakie modele?
:mrgreen: Na jak długo? (patrząc na koszty leasingu, zwroty z kilometrówki, roczny planowany przebieg, spadek wartości cen, koszty napraw, itp.)
invisiblegrl
Nowicjusz
 
Posty: 4

11 Lip 2018, 16:47

invisiblegrl napisał(a):najchętniej z fabryczną instalacją LPG


No i tutaj jest ciężko, szczególnie jeśli:

invisiblegrl napisał(a): relaksującym podczas wakacyjnych wypadów (duży ekran multimedialny + dobre głośniki)


Ponieważ auta z fabrycznym lpg to zwykle niska półka - czyt. najmniejsze modele z najprostszymi silnikami. Obecnie najpopularniejsze są silniki z wtryskiem bezpośrednim, gdzie montaż instalacji jest mniej opłacalny.

Osobiście zacząłbym od tipo i 301 ale wszystko zależy od kasy
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Lip 2018, 17:36

W takim razie co polecasz diesel czy samodzielny montaż LPG. Mąż znajomej (mechanik) kupił jej Tipo 1.4 w kombii i chce instalować gaz. Zarówno Tipo jak i 301 dla mnie ok.. Astry też mi się podobają. Jednak nie wiem czy wydać 55 czy 70 tyś a wiadomo nie chcę przepłacać.
invisiblegrl
Nowicjusz
 
Posty: 4

11 Lip 2018, 18:32

invisiblegrl napisał(a):- opłacalnego w leasingu konsumenckim z opcją wykupu

Tego pkt. nie rozumiem :unsure: A dlaczego nie, o wiele tańszy leasing operacyjny :?:
301 to sedan, Astra J tak samo, jedynie Tipo ma 3 wersje nadwoziowe.
Najwygodniejsza będzie chyba Astra, ale też najwięcej spali.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lip 2018, 18:39

invisiblegrl napisał(a): Jednak nie wiem czy wydać 55 czy 70 tyś a wiadomo nie chcę przepłacać.


Musisz sama się dowiedzieć. Dla przykładu astra vs tipo, astra droższa ale też lepiej wykonana i lepiej wyposażona. Coś za coś.

Jeśli kupisz auto i zainstalujesz w nim samodzielnie lpg to tracisz gwarancję. Zresztą w przypadku leasingu konsumenckiego właścicielem auta jest bank więc sama nie możesz go modyfikować.

A jeśli chodzi o diesla - imo mógłby być ale w przypadku jeśli auto po okresie leasingu wróciłoby do banku.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Lip 2018, 20:01

Jak nowe z fabrycznym LPG to Tipo 1.4T.
Jak dieselek to Golf 1.6 TDI w wersji City lub Peugeot 308 1.6 HDI z wyprzedaży.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dobry akumulator prosto z półki
    Nie zawsze to co stoi na sklepowej półce jest tym czym naprawdę powinno być. Akumulator jest na tyle specyficznym produktem, iż wraz z upływem czasu może utracić część swoich właściwości. Niestety, dość często zdarza ...

15 Lip 2018, 22:03

yeti65 napisał(a): A dlaczego nie, o wiele tańszy leasing operacyjny
Nie prowadzę działalności i nie chcę jej zakładać. Myślałam, że dla klientów indywidualnych dostępne są tylko poniższe opcje :?: :?:
- kredyt gotówkowy
- leasing konsumencki
- wynajem

Invi napisał(a):A jeśli chodzi o diesla - imo mógłby być ale w przypadku jeśli auto po okresie leasingu wróciłoby do banku.
Nie rozumiem tego.. wyjaśnisz o co chodzi? U mnie sprawa wygląda tak, że wynajem lub leasing bez wykupu nie są atrakcyjne, ponieważ jeżdżąc komunikacją zarabiam sporo na kilometrówce (miesięcznie jakieś 1,5k na czysto do przodu). Kupując samochód pakuję się w koszty ale jest ta korzyść posiadania auta również do celów prywatnych. Staram się znaleźć dla siebie złoty środek, żeby wydać z głową i cieszyć się z zakupu na dłużej.
invisiblegrl
Nowicjusz
 
Posty: 4

15 Lip 2018, 22:29

Przez weekend miałam okazję przejechać się BMW :roll: no i tak jakoś naturalnie odwidziały mi się:
Fiat Tipo - marka :no:
Peugeot 301 - babski :no:
Golf City - tył taki ścięty za krótki :no:

Do przemyślenia zostawiam sobie Opla Astrę J.. ale jeśli możecie mi polecić coś bardziej rasowego, używanego, za 50-60 tyś :roll: może jakiś inny Opel lub Volkswagen?
invisiblegrl
Nowicjusz
 
Posty: 4