Jakie auto dla młodego chłopaka?

Re: Jakie auto dla młodego chłopaka?

03 Sty 2007, 14:27

Mam japończyka z 91r i powiem jedno - nie psuje się, części duzo i w dobrych cenach, blachy jeśli oryginalnie japońskie to są ok. Rdzę mam jedynie na tylniej klapie - kilka bąbli na dole.
A samochód jeździ po sporym błocie i wodę niejeden raz miał po szyby.

Samochody niemieckie w moim przekonaniu są w gorszym stanie i mają większą awaryjność niż japończyki. Przy szukaniu aut dla siebie bierzcie pod uwagę Hondę, Toyotę, Nissana - naprawdę warto.

[link wygasł] - zaznaczcie interesujący Was przedział cenowy i... tylko wybierać. :wink:
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

05 Sty 2007, 17:25

No ja myślę że z tych co wymieniłeś aut ja najchętniej jeździł bym Volkswagenwem Golfem 2 ponieważ jest to auto o ładnych kształtach średnim spalaniu i przyzwoitych osiągach a także w dobrej cenie :wink: I nie kupuj żadnych polonezów ponieważ mój tata kiedyś miał i po kilku latach dostał korozji ...
speedfor
Nowicjusz

Miejscowość: Koszalin \ Polska

06 Sty 2007, 02:47

moim skromnym zdaniem !

tylko toyota i nissan sie liczy

w stanach pod wzgledem nie awarylnosci pierwszego roku uzytkowania wygrywa toyota za nia honda nissan puzniej bmw daleko daleko vw jeszcze dalej merc !

w usa ogulnie jest ujete ze toyoty nigdy nbie zajezdzisz a nissan nic cie nie kosztuje a drogie auta bmw merc sa dla takich ludzi którym nawet awaryjnosc nie przeszkadza w zyciu
1981
Nowicjusz

19 Sty 2007, 12:45

MrJ napisał(a):.....
Ja mam (no, będę miał) do wydania koło 10000, może i więcej jak uzbieram. To ma być samochód na początek i tak:
- małe spalanie (no tak...), w sumie wszystko jedno czy benzyna czy ON, chociaż najlepszy byłby gaz (finanse! A że będzie trochę wolniej gazował, to mi nie zależy),
- w miarę tanie części i mała podatność na awarie, żeby nie jeździć co rusz po warsztatach,
- ergonomia! Nie musi służyć do przewożenia od razu 5 osób i bagażu, ale ma się w miarę wygodnie prowadzić, mieć dobrą widoczność.
- bardzo subiektywne - ma być niezbyt duży i najlepiej coupe albo hatchback,
Jeszcze tak: wynalazki typu Seicento mnie nie interesują. Prawdę mówiąc xtra mnie nęci Ford Puma, ale na niego mnie nie stać i różne rzeczy czytałem o ergonimii właśnie, no i to spalanie... Golfy też raczej odpadają (powód osobisty). Może coś z dalekiego wschodu?

Ja osobiście bym polecił Mazde 323F BA..silnik to 1.5 ( ok.90KM) lub 1.8 (114KM) bo jeżeli zależy Ci na małym spalaniu to 2.0 v6 raczej odpada.. :wink: Niestety mazda jest nadal w polsce mało popularnym autem, co nie których odstrasza od tej jakże wspaniałej marki..Sam mam doczynienia z 323F BG i auto bardzo mało awaryjne, mnie jeszcze ani razu nie zawiodła, a części też nie są kosmicznie drogie i o ich dostępność też nie trudno ..
KamilGT
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: ok.Olsztyna

06 Sty 2008, 02:11

toyota bezawaryjna? moze z salonu ;) stary rupiec to stary rupiec
TheArt
Nowicjusz

06 Sty 2008, 10:42

TheArt napisał(a):toyota bezawaryjna? moze z salonu ;) stary rupiec to stary rupiec

Toyota była od wielu wielu lat bezawaryjna. Teraz to już raczej każdy samochód ma swoje wady. W dzisiejszych czasach robią samochody żeby na nich zarabiać (do pracy wzięli sie księgowi) kiedyś robiono samochody trwałe i dobre.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Augustów
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...
    Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017 Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017
    W pierwszym miesiącu 2017 roku rynek nowych samochodów odnotował kolejne wzrosty. Sprzedaż na poziomie przekraczającym 41 tys. sztuk oznacza, że był to najlepszy styczeń od 10 lat. Popyt generowany jest głównie ...

• Re: Jakie auto dla młodego chłopaka?

06 Sty 2008, 15:19

Polecam VW Golf II :)
    Daroo
    Początkujący

06 Sty 2008, 16:47

witam

pomyśl o astrze 1 można coś wyrwać za 3 tys tylko że silnik 1.4 ładna stylistyka i tanie części i nawet dosyć przyjemnie sie prowadzi
    Tomasz M
    Nowicjusz

06 Sty 2008, 22:02

Tomasz M napisał(a):witam

pomyśl o astrze 1 można coś wyrwać za 3 tys tylko że silnik 1.4 ładna stylistyka i tanie części i nawet dosyć przyjemnie sie prowadzi

i dosyć dobrze rdza bierze :lol:
    slowik93
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Augustów

06 Sty 2008, 22:11

chyba ze nadkola zrobisz z azbestu :D
    TheArt
    Nowicjusz

07 Sty 2008, 15:12

slowik93 napisał(a):
    Tomasz M napisał(a):witam

i dosyć dobrze rdza bierze :lol:

Jak się zakonserwuje to mozna nawet dosyć długo pojezdźić :D nadkola to nie jest wielki problem z kolei wygląd z tych aut za 3 tys to według ma najbardziej nowoczesny takie jest moje zdanie
    Tomasz M
    Nowicjusz

07 Sty 2008, 20:29

Witam poszukaj czegos na allegro albo otomoto jak cos wybierzesz napisz na forum a my ci powiemy czy dobry wybór :D
    mati222
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI