Jakie auto dla początkującego do 10 tys.

Re: Jakie auto dla początkującego do 10 tys.

07 Wrz 2019, 21:21

Tylko że golfa IV, Octavię 1 można kupić za 7 tys a nie za 12 tak jak oferty które wstawił autor i pokazuje że to nie ma sensu że są ciekawsze modele.

Octavię za ~7k przecież wrzuciłem...

Ale autor uparł się że musi być młody rocznik czyli końcówka produkcji.

Nie uparł się, ale po prostu takie kryteria (2004 - 2006) na początku wpisałem w wyszukiwarce.

Tu jakiś młodszy:
https://www.olx.pl/oferta/golf-iv-1-6sr ... df3e4d7b9b

Tak swoją droga jak już tak rozmawiamy to na co po co komu Golf IV w kombi na 1 auto po zdaniu prawka?

Akurat takie mi wyszukało... Generalnie nie odrzucam każdego kombi, bo wprawdzie jest dłuższe niż hatchback w tym samym modelu, ale może być tak, że tylna szyba w hatchbacku schodzi bardziej płasko, a w kombi bardziej prostopadle, co daje lepszą widoczność.
luke88
Nowicjusz

07 Wrz 2019, 23:00

trainpro napisał(a):Ale zejdz na ziemie bo autor pisal ze szuka auta do 10tys. Za tyle nie kupi sie golfa 5 nawet 1.4 (chyba ze zlozonego z 3 po wodowaniu) wiec ta jalowa dyskusa jest kompletnie pozbawiona sensu. Niech szuka golfa 4 w dobrym stanie jak chce bo za 10tys jest to realny zakup. A to ze golf 5 jest lepszy od 4 kazdy wie, ale tak samo mozna powiedziec ze 6 jest lepszy niz 5. No i co z tego? Skoro zadego oprocz 4 sie nie kupi za 10tys. A taki do nauki po zdaniu prawka w 100% wystarczy, przynajmniej nie szkoda jak sie obije.

Trainpro, Golfów V z lat ok 2004 z silnikiem 1,6 ok 30 sztuk na otomoto, to wg Ciebie wszystkie 30 sztuk to złomy?

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 20c086a568
to ile ma takie 16 letnie auto kosztować 30 tys?
Poza tym obejrzyj linki które autor wkleił bo chyba ich nie widziałeś 10 tys zł a 12,500 to chyba różnica? to nie jest 100 zł.
więc nie mój biznes niech szuka najlepiej Golfa 3 za 15 tys zł z 1,2 60 koni i bez klimy
Po prostu fajniejsze auta w tej kasie można mieć tak samo Astrę H np

luke88 napisał(a):No szkoda, że mnie nie stać np. na te nowoczesne TSI z pękającymi łańcuchami, tłokami i zapchane nagarem . BTW mam flagowca z 2016 (aż sprzed 3 lat ), ale działa całkiem ok.
A kto Ci każe kupować TSI? Ja mówie o Golfie V 1,6 a nie o jakiś TSI

mam dziwne wrażenie że ten temat to jakaś prowokacja :roll:
Pionek
Stały forumowicz

Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

07 Wrz 2019, 23:10

Pionek napisał(a):Trainpro, Golfów V z lat ok 2004 z silnikiem 1,6 ok 30 sztuk na otomoto, to wg Ciebie wszystkie 30 sztuk to złomy?

Czekam na te linki za 10tys do golfów V bo na razie wkleiłeś jednego za 14.700 :lol:
Więc może dość tej szopki bo nie taki budżet ma autor, chyba że mu charytatywnie z własnej kieszeni dołożysz 5tys? Jak tak to dajesz.
trainpro
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 24 06 1998
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 2.7 bit
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2003
Ostrzeżenia: 1

07 Wrz 2019, 23:14

Trainpro, a może jak taki jesteś obeznany to byś sam coś doradził autorowi a nie się wyśmiewał i w każdym temacie opowiadał jakieś swoje filozofie?
Bo na razie to w niczym autorowi nie pomogłeś tylko wyśmiewasz się z moich rozsądnych zaleceń.

Poza tym faktycznie autor nie ma takiego budżetu 12 tys - Golf IV/Fabia z linków vs Golf V 14 tys
Pionek
Stały forumowicz

07 Wrz 2019, 23:32

Mysle ze autor juz sam sie wypowiedzial, wysmiewajac przy okazji Twoje propozycje:-) wiec nie wiem po co sie pocisz na jalowe dyskusje. Co komu chcesz tym udowodnic. Swoja racje czy wyzszosc?
Jak autor chce proste auto do nauki to tak taki golf 4 1.6 mpi bedzie dobrym wyborem. Akurat do 10tys kupi dobry egzemplarz. Moze cos nawet zostanie na ewentualna naprawe jak w cos przydzwoni czy obetrze.
trainpro
Nowicjusz

07 Wrz 2019, 23:35

Tak, jasne a Ty jesteś jego adwokatem i nic swojego nie potrafisz zaproponować albo chociażby kliknąć w linki której wkleił zeby ocenić i wyrazić swoja opinie :roll:

trainpro napisał(a):Co komu chcesz tym udowodnic.
Nic nie chce udowodnić tylko widze że chyba autor sam nie wie ile ma kasy w portfelu skoro raz są auta za 6900 do negocjacji a za chwilę ponad 12...
Pionek
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus NX wyjątkowo bezpieczny. Najwyższa ocena w testach IIHS Lexus NX wyjątkowo bezpieczny. Najwyższa ocena w testach IIHS
    Popularny SUV Lexus NX zdobył najwyższą ocenę Top Safety Pick+ amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Samochód doceniono nie tylko za wytrzymałość nadwozia, ale również za system zapobiegający ...
    Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...

• Re: Jakie auto dla początkującego do 10 tys.

08 Wrz 2019, 00:03

Trainpro, Golfów V z lat ok 2004 z silnikiem 1,6 ok 30 sztuk na otomoto, to wg Ciebie wszystkie 30 sztuk to złomy? https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 20c086a568

Hahaha i kolejna oferta za ~15k. Nie orientowałem się w temacie Golfów V, więc kwestię jakości tego modelu z tego rocznika i za tę kasę pozostawiam wyjadaczom z tego forum, ale czy sprzedający zszedłby mi z tej ceny do powiedzmy 12k?

Aha i jeszcze jedno, bo tego nie podałem i może nie widać tego z moich linków, szukam auta z okolic Krakowa (~100 km) :-).

mam dziwne wrażenie że ten temat to jakaś prowokacja

Ja mam wrażenie, że kolegi odpowiedzi to prowokacja :D.

Poza tym faktycznie autor nie ma takiego budżetu 12 tys - Golf IV/Fabia z linków vs Golf V 14 tys

Nic nie chce udowodnić tylko widze że chyba autor sam nie wie ile ma kasy w portfelu skoro raz są auta za 6900 do negocjacji a za chwilę ponad 12...

I z czym masz problem, 6900 < 10000 no nie? A co do 12k to już pisałem może dałoby się zejść do 11 (bo np. wyszłoby coś w trakcie oględzin) a to już różnica do przebolenia.
    luke88
    Nowicjusz

08 Wrz 2019, 00:08

Luke88, to kupuj sobie auto jakie chcesz, bo wiesz wszystko najlepiej także dyskusja zbędna i jakiekolwiek doradzanie :wink:
    Pionek
    Stały forumowicz

08 Wrz 2019, 10:04

Pionek napisał(a):Tak, jasne a Ty jesteś jego adwokatem i nic swojego nie potrafisz zaproponować albo chociażby kliknąć w linki której wkleił zeby ocenić i wyrazić swoja opinie

Nie jestem niczyim adwokatem i przynajmniej nie proponuję auta, którego cena przekracza o 50% budżet autora ani b6 alt z wadą fabryczną poboru oleju i multi (najbardziej awaryjną skrzynią w historii vaga). To po prostu trzeba komuś żle życzyć żeby coś takiego proponować i wpędzać w koszty równe 10tys po zakupie (a akurat serwisowałem kilka takich modeli więc coś o tym wiem).
    trainpro
    Nowicjusz

08 Wrz 2019, 11:19

Pionek napisał(a):bo wiesz wszystko najlepiej także dyskusja zbędna i jakiekolwiek doradzanie

Otóż nie, oczekiwałem rad typu:
    - "za ten budżet tego modelu nie kupisz, bo będzie szrot",
    - "ten model z tego rocznika miał takie i takie wady - lepiej poszukać nowszego lub czego innego" (oczywiście w budżecie :-)),
    - "widać, że bok/przód/tył był robiony",
    - "opis podejrzany, nie ma sensu tam jechać 100 km"
    - itp.

Był głos, że 1.4 z VAG-a jest nie za bardzo, niestety nie napisano dlaczego. Po przewertowaniu trochę internetu natrafiłem na problemy z odmą, czujnikiem położenia wału i drogie naprawy rozrządu, więc strzelam, że o to chodziło. Po poczytaniu o oplowskim 1.4 16v też odrzucam (m. in. przez katalizator zintegrowany z kolektorem, dwie sondy lambda). Zostaje 1.8 125 KM i mogę ewentualnie pomyśleć o 1.2 80 KM (co myślicie? czytałem, że ma niestety rozciągający się łańcuch).
    Ostatnio edytowany przez luke88 08 Wrz 2019, 16:55, edytowano w sumie 2 razy
    luke88
    Nowicjusz

08 Wrz 2019, 11:39

luke88 napisał(a):Otóż nie, oczekiwałem rad typu:
    - "za ten budżet tego modelu nie kupisz, bo będzie szrot",
    - "ten model z tego rocznika miał takie i takie wady - lepiej poszukać nowszego lub czego innego" (oczywiście w budżecie ),
    - "widać, że bok/przód/tył był robiony",
    - "opis podejrzany, nie ma sensu tam jechać 100 km"
    - itp.

Był głos, że 1.4 z VAG-a jest nie za bardzo, niestety nie napisano dlaczego. Po przewertowaniu trochę internetu natrafiłem na problemy z odmą, czujnikiem położenia wału i drogie naprawy rozrządu, więc strzelam, że o to chodziło. Po poczytaniu o oplowskim 1.4 16v też odrzucam (m. in. przez katalizator zintegrowany z kolektorem, dwie sądy lambda). Zostaje 1.8 125 KM i mogę ewentualnie pomyśleć o 1.2 80 KM (co myślicie? czytałem, że ma niestety rozciągający się łańcuch)

Dlatego powtarzam skoro jesteś początkujący to zacznij swoją przygode od aut które proponowaem Ci na pw. Twoje śledztwa tak naprawdę nic nowego nie odkryły bo zazwyczaj za mega hitami vw opowiadająsię osoby które nie korzystały z innej motoryzacji.
    Więc Ameryki nie odkryłeś ... :mrgreen:

I pamiętaj silniki to jedno a ogólna mechanika to drugie. Tam też jest kilka zagwostek.

P.s.

Co do 1,4 16v najciekawszą usterką jest wypadanie półpierścieni wału które lądują w misce olejowej a głupki mechaniki zaczynają od wymiany sprzęgła :D
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota

08 Wrz 2019, 11:55

szybki napisał(a):Dlatego powtarzam skoro jesteś początkujący to zacznij swoją przygode od aut które proponowaem Ci na pw.

No spoko, mogę Yarisa 1.3 dorzucić do listy, tylko boję się tutaj trochę korozji :-(. Co do Corolli e12 ustaliliśmy, że nie mój budżet. Ciężko szukać tylko jednego modelu - czy te inne proponowane przeze mnie są ok?

szybki napisał(a):I pamiętaj silniki to jedno a ogólna mechanika to drugie. Tam też jest kilka zagwostek.

Wiem, że np. zawieszenie też jest istotne. Wielowahacze raczej odrzucam, ze względu na potencjalne koszty.
    Ostatnio edytowany przez luke88, 08 Wrz 2019, 15:42, edytowano w sumie 1 raz
    luke88
    Nowicjusz

08 Wrz 2019, 12:02

luke88 napisał(a):No spoko, mogę Yarisa 1.3 dorzucić do listy, tylko boję się tutaj trochę korozji . Co do Corolli e12 ustaliliśmy, że nie mój budżet. Ciężko szukać tylko jednego modelu - czy te inne proponowane przeze mnie są ok?

Z tą korozją yar to nie jest tak jak w np.nissanie albo maździe. Zazwyczaj występuje w określonych miejscach o ile wystąpi. A w dodatku bardzo łatwo to zweryfikować.

Musisz trochę bardziej pokombinować...
    Wytypuj sobie kilka model np.yar1 1,0/1,3 + yar verso+ avensis1 przed liftem + corolla e12.
    Wchodzisz sobie na różne str.i patrzysz a potem dzwonisz. Itak np.sprawdzasz program toyota pewne auto, znajdujesz e12 dzwonisz i pytasz czy mają potwierdzenie gwarancyjnej wymiany shortblocka... do tego wertuj zwykłe ogłoszenia a na 100% coś znajdziesz.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota

08 Wrz 2019, 14:03

Ja na początek kupiłbym coś tańszego żeby póżniej nie było tak bardzo szkoda w razie wypadku czy zarysowania..
    Tutaj bardzo ładny Golf.
    https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... CqVvo.html?
    Polski salon i 15lat w jednych rękach.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Seat Cordoba
    Silnik: 1.6 75km
    Rok produkcji: 1999

08 Wrz 2019, 14:09

luke88 napisał(a):Wielowahacze raczej odrzucam, ze względu na potencjalne koszty.

Akurat to w aucie jest najmniejszy problem, elementy zawieszenia wymieniasz i zapominasz na lata. Skup sie na silniku, elektronice
    Raziel11
    Zaawansowany

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Wałbrzych
    Prawo jazdy od: 21 03 2016
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
    Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
    Typ: Hatchback