Jakie auto dla rodziny 2+3

18 Sie 2018, 23:15

Dzień dobry,
Zastanawiam się nad wyborem auta dla rodziny 2+3, gdzie niezbędne jest upchanie z tyłu 3 fotelików.
Budżet to około 40 tys a z oczekiwań to motor raczej jednak benzyna, duży bagażnik i sporo miejsca wewnątrz.
Z racji ilości przestrzeni najbardziej optymalny byłby bus typu trafic, vivaro,expert itp :D
Tyle że w tym budżecie to auto z przebiegami 300 tys - a to już pewnie będzie okres skarbonkowy niestety.... :/
Vany typu:
- galaxy - najbardziej mi się podoba ale docelowe egzemplarze mogę mieć lub będą mieć już początki korozji - przynajmniej tak się dowiedziałem
- espace - szwankującą elektronika
-alhambra - brak sensownego motora w beznzynie - plus na pewno to przesuwane tyle drzwi.
Ogólnie widzę że dominują diesle a to w przypadku używanego auto wcześniej czy później zawistuje większe wydatki - poprawcie mnie jeśli się mylę....
Ostatnio wpadłem na pomysł rozważenia berlingo/partner
Prośba o sugestie, podpowiedzi itp :)
lepo1313
Nowicjusz
 
Posty: 11

19 Sie 2018, 08:27

lepo1313 napisał(a):- galaxy - najbardziej mi się podoba ale docelowe egzemplarze mogę mieć lub będą mieć już początki korozji - przynajmniej tak się dowiedziałem


Bez jaj, to w 10 czy więcej letnim aucie nie może pojawiać się korozja? Mazdy rdzewiały po 2 latach xd Nie przejmuj sie tym tylko szukaj zadbanego egzemplarza, powypadkowe i ogólnie niezadbane sztuki będą mieć jakieś naloty i dotyczy to każdego auta niezależnie od marki.

lepo1313 napisał(a):- espace - szwankującą elektronika


stereotypy

lepo1313 napisał(a):-alhambra - brak sensownego motora w beznzynie - plus na pewno to przesuwane tyle drzwi.


brak wartych polecenia silników

Zerknij sobie na s-max'a, jest popularniejszy niż galaxy
Do tego troszkę mniejsze 5008 i chevrolet orlando
Ciekawą rzeczą byłby fiat freemont ale nie wiem czy kasy wystarczy
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Sie 2018, 09:57

lepo1313 napisał(a):Tyle że w tym budżecie to auto z przebiegami 300 tys - a to już pewnie będzie okres skarbonkowy niestety.... :/


troche nie do końca, jak ktoś jeździł cały czas i dużo to zazwyczaj można trafić naprawdę auto z takim przebiegiem i doinwestowane, bo najzwyczajniej musiało być w 100% sprawne.

znając realia/upodobania polaków i wieczny sen o aucie z jak najmniejszym przebiegiem, Kupisz z przebiegiem 150 000 km a to będzie i tak skręcone z 400 000 km i to będzie dopiero okres skarbonkowy.
a jak będzie miało mały przebieg i podejrzaną cenę to było auto powypadkowe gdzie raczej nikt by nie chciał takim jeździć.

czego oczywiście ci nie życzę.

BTW. miewałem przypadki że auto z przebiegiem 100 000km nie wartało nic, a z 350 000km było po pełnym serwisie , przy 320 000 km wymieniony kpl rozrząd w ASO , z rachunkami w przeliczeniu na kilka tys zł, i klient jeździ od kilku lat i wymienia tylko części eksploatacyjne.
Także cyferkami się nie jeździ.

Krótko mówiąc wg. mnie z większym przebiegiem auto: jak najbardziej TAK ale musi być serwis i bezwypadkowe. Nie ma się wtedy czego bać.

Na zachodzie stoją auta z przebiegami 250-350-450- 550 tys i to jest dla wszystkich normalne , auto ma jeździć
Tylko u nas jakoś ludzie muszą mieć 150 i jak nowe.

Jak nowe to kiedyś stanąłem oplem z 2011 r z przebiegiem 250 tys i wyglądał rzeczywiście w środku jak nowy, z racji użytkowania tylko na autostradzie i przez 1 osobę, więc wnętrze w zasadzie jak nowe, obok passat 1.9 TDI z 2003r. ze stanem licznikowym " 190 000" :mrgreen: w środku wyglądał jak by miał 790 000km poniszczone dosłownie wszystko, ulepiony z każdej strony w innym kolorze, tragedia....ale cyferki się zgadzają dla polskiego janusza


zobacz dla przykładu pod spodem moją świeżo sprowadzoną toyotę ma 244 500km, środek w świetnym stanie, nic nie prane, nic nie myte, nic nie zużyte, serwisowana , nie lakierowana, nie naprawiana, mam dużo rachunków z ASO na pewnie połowę wartości auta, i ten samochód zrobi 3X tyle , takie auta się kupuje.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

19 Sie 2018, 12:43

lepo1313 napisał(a):-alhambra - brak sensownego motora w beznzynie - plus na pewno to przesuwane tyle drzwi.


Benzyna dopiero od 2015 roku, natomiast w zależności od przebiegów można iść w diesla, są spoko i jest ich cała masa - od 115 koni do 184
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

19 Sie 2018, 18:55

Dzięki za wskazówki :ok:
A co sądzicie jeszcze o Berlingo w benzynie?
lepo1313
Nowicjusz
 
Posty: 11

19 Sie 2018, 19:04

Z prostym benzyniakiem niby ok (bez vti). Ale to jednak nie ta klasa auta co wszystko podane wcześniej, nie ten poziom wykonania, wyciszenia itd. Po prostu dostawczak z siedzeniami a nie auto konstruowane od początku jako rodzinny van.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Cascada - efektowny kabriolet na każdą pogodę
    Nowy Opel Cascada to elegancki, czteromiejscowy kabriolet o wydłużonej sylwetce z wysokiej jakości miękkim dachem. Jako jeden z czołowych modeli Opla Cascada wyróżnia się nie tylko gabarytami (długość: prawie 4,7 m), ...

19 Sie 2018, 20:22

Invi napisał(a): nie ten poziom wykonania, wyciszenia itd. Po prostu dostawczak z siedzeniami a nie auto konstruowane od początku jako rodzinny van.

Czy z busami typu vivaro i traffic z wyciszeniem w trasie jest podobnie?
Miałem okazję przez chwilę pojeździć vivaro ale nie przez dłuższy czas w trasie...
lepo1313
Nowicjusz
 
Posty: 11

19 Sie 2018, 20:33

lepo1313 napisał(a):Czy z busami typu vivaro i traffic z wyciszeniem w trasie jest podobnie?


Aerodynamika?

BTW czy takie coś nie jest przesadą? Nooo chyba, że chcesz z całym dobytkiem podróżować.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Sie 2018, 07:05

Invi napisał(a):czy takie coś nie jest przesadą?

Hmmm chyba rzeczywiście masz rację i busa odpuszczę 8)
lepo1313
Nowicjusz
 
Posty: 11

21 Sie 2018, 20:57

lepo1313 napisał(a):- espace - szwankującą elektronika
za 40k masz końcówkę produkcji z bardzo udanymi silnikami - budżet na dopracowany wóz
Invi napisał(a):5008
mój znajomy będący w podobnej sytuacji do Twojej (2+3) posiada i na dwutygodniowe wakacje 2k km od domu z palcem w nosie :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
lepo1313 napisał(a):A co sądzicie jeszcze o Berlingo w benzynie?
samo auto fajne (wielki bagażnik, wygodna pozycja za kierą), ale to jednak dostawczak. Gdybyś jeszcze potrzebował wozu do pracy to ok, ale dla zastosowań stricte rodzinnych raczej średnio
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Sie 2018, 22:24

W 5008 nie siedziałem aczkolwiek na pierwszy rzut oka wydaje się nie powalać ilością miejsca w środku za to dziś jechałem Espace. Miejsca wewnątrz bajecznie dużo, przesuwane fotele itp 8) ale w tym konkretnym egzemplarzu strasznie skrzypialy plastiki a jest ich trochę :mrgreen: Sprzedawca twierdzi że każdy tak będzie miał...
Ma ktoś doświadczenia odnośnie korozji w alhambrze?
lepo1313
Nowicjusz
 
Posty: 11

22 Sie 2018, 17:11

lepo1313 napisał(a):W 5008 nie siedziałem aczkolwiek na pierwszy rzut oka wydaje się nie powalać ilością miejsca w środku
można mieć takie wrażenie siedząc z przodu (dość rozbudowana, acz IMO fajnie zorganizowana konsola środkowa. Z tego co pamiętam nie ma tylko miejsca na kubek/puszkę z napojem, co mnie osobiście irytuje). Przestrzeń z tyłu i w bagażniku sztos
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Sie 2018, 17:36

Pomyśl nad Citroenem C4 Grand Picasso - konstrukcja naprawdę udana, moim zdaniem całkiem atrakcyjna wizualnie i wbrew obiegowej opinii mało awaryjna. Wujek jeździ takim z 2014r., przejechał już 165 tys i chwali sobie jak żaden inny.
mmarcin
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 10
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 05 03 2018
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Mercedes W212
Silnik: 1.8 184KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

23 Sie 2018, 06:57

A czy zarówno w 5008 jak i C4 nie są te same silniki 1.6 co w Berlingo? W wcześniejszym poście polecano w Berlingo słabszą odmianę jako pewniejszą :?
lepo1313
Nowicjusz
 
Posty: 11

23 Sie 2018, 13:47

Kolego Berlingo to jest dostawczak (w pełnym tego słowa znaczeniu) który nie nadaje się do komfortowego przemieszczania. To jest samochód do wożenia kartonów oraz narzędzi a nie ludzi. Nawet w wersji osobowej pozostaje dostawczakiem.

C4 to jest inna bajka a polecana benzyna to 2,0 140 koni
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018