Jakie auto do 7500zł?

Jakie auto do 7500zł?

09 Gru 2015, 10:47

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum. Wszedłem tutaj, bo potrzebuję pomocy przy wyborze auta.

Budżet - tak jak w temacie 7500zł, jeśli znajdzie się jakaś okazja, to mogę trochę dołożyć. Potrzebuję auta w miarę dużego (do przewozu 4-5 osób). Jeżdżę na trasie Włocławek - Poznań i odwrotnie 2 razy w tygodniu. Do tego pracuję też jako dostawca pizzy z własnym samochodem. Daje mi to rocznie ok 27 tys. kilometrów. Zależy mi na niewielkich kosztach utrzymania, więc chętnie kupię auto zasilane benzyną z gazem, ewentualnie diesla (sama benzyna odpada). Chciałbym nim trochę pojeździć, więc stan powinien być co najmniej dobry. Rozglądałem się za Skoda Octavia i Opel Astra II.

Czy przy moich kryteriach poszukiwań jestem w stanie znaleźć coś sensownego? Czy warto rozglądać się za np VW Passatem? Jeśli macie jakieś propozycje to napiszcie mi, proszę. Jeśli możecie, to wskażcie których silników unikać w wyżej wymienionych autach.

Mam teraz Fiata Seicento, ale jest w nim niewiele miejsca i wydaje mi się, że za dużo trzeba w nim robić (co chwilę jakaś inna usterka). Czy to wynika z trwałości tych samochodów, czy z ilości pokonywanych przeze mnie kilometrów?

Pozdrawiam.
pietras125
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 05 2011
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 1.1
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1999

Re: Jakie auto do 7500zł?

09 Gru 2015, 12:41

odpowiednim dla ciebie autem będzie Opel Astra II z lpg z silnikiem starszej generacji ale robiącym duże przebiegi i dobrze pracującym na najprostszej instalacji gazowej II generacji z jednopunktowym wtryskiem. Ten silnik to 1,6- 75 KM. za kwotę która chcesz wydać ,kupisz takie auto w dobrym stanie ,a z tym silnikiem można przejechać spokojnie przebieg 500 tys .km. bez remontu. Warto tylko oszacować auto ,czy aby mimo stanu licznika ,nie ma więcej nakulane. O Passacie raczej w tej kwocie nie myśl.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?

Zdjęcia: 20
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,Octavia 2,0
Silnik: 116 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Jakie auto do 7500zł?

09 Gru 2015, 22:07

Akurat Passat jest do znalezienia w tym budżecie bez problemu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach
    Kiedy myślimy o samochodach przyszłości, w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl koncepty o śmiałych liniach czy napędzie wodorowym. Tak naprawdę jednak najbliższą, ważną zmianą w motoryzacji będzie masowe pojawienie ...
    (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie? (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie?
    Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia czy własnej muzyki. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ...

•