Jakie auto do 9000 dla początkującego.

Jakie auto do 9000 dla początkującego.

10 Lut 2008, 22:35

Poszukuję pierwszego auta dla siebie. Będę mógł przeznaczyć na ten cel +-9000 zł.

Autem będę dojeżdżał do szkoły (to jest raczej trasa a nie jazda po mieście). Ok. 30 km dziennie. Miesięczny (planowany) przebieg to około 1600 km.
Z racji na ograniczony budżet auto powinno być ekonomiczne (ale niekoniecznie LPG). Nie powinno mieć zbyt dużego pojemnością silnika- mam 18 lat, 0 zniżek za OC.
Drugą bardzo ważną sprawą dla mnie jest niezawodność i bezawaryjność auta. Nie mówiąc o takich ekstrymalnych sytuacjach jak to że mi przed egzaminem nie odpali, ale z racji budżetu właśnie nie chciałbym auta do którego muszę non-stop dokładać jakieś dupereli za kilkanaście-kilkadziesiąt złotych.
Trzecią, najmniej ważną dla mnie sprawą są osiągi. Nie chiałbym "muła", ale nie muszę mieć 3litrowej rakiety.

Moimi typami był Golf III, Honda Civic (jak w niej z utrzymaniem?), VW Polo, Opel Tigra, Volvo S40 (topic obok), Mazda 323, Toyota Corolla, Opel Astra, BMW 31x. Komentarze co do nich i propozycje innych mile widziane :)

Bardzo proszę o Wasze opinie, zwłaszcza, jeśli ktoś z Was ma takie autko lub ma dośwadczenia z którymś z nich.
Pozdrawiam
pp_1
Nowicjusz

Miejscowość: mikolow

Re: Jakie auto do 9000 dla początkującego.

11 Lut 2008, 10:58

Wiem, że zagorzali fani Golfa III zaraz na mnie napadną, ale ja nie polecam. Mam znajomych i narzekają na te auta... Z wymienionych przez Ciebie aut rozglądałbym się wśród Japończyków: Civiciem, Corollą i Mazdą (z naciskiem na Civica, którego polecam najbardziej).
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych

11 Lut 2008, 11:54

A jak stoją części do japończyków?
pp_1
Nowicjusz

11 Lut 2008, 12:19

lukiwch napisał(a):Wiem, że zagorzali fani Golfa III zaraz na mnie napadną, ale ja nie polecam.

sam mam tera golfa III i musze sie go szybko juz pozbyc
nie jest jakis tam bardzo awaryjny, ale pierdolki sie zdarzaja popsuc
i to paskudne czarne wnetrze... yeah
i nie radze kupywac golfa bez kubelkow bo na tych plaskich siedzeniach na zakretach sie normalnie wylatuje
pzdr
Pawlo
Zaawansowany

Miejscowość: Bolesławiec

11 Lut 2008, 12:27

Zgadzam się z lukwich, Golfy III to w 70-80% zajeżdżone, post-tjuningowe samochody, dlatego nie warto, chyba że masz samochód z zaufanego źródła (rodzina, bliscy znajomi) i wiesz że o samochód się dbało to wtedy odwdzięczy się dobrą bezawaryjnością i niskimi kosztami napraw. A jak masz trochę pojęcia o mechanice to sam go sobie naprawisz, bo jest prosty jak budowa cepa. Ja bym tobie polecił VW Polo III - bo mam styczność i jest to dobry samochód, silniki z Golfa, również dość prosty w budowie, a ludzie mają mniejsze zapędy to tjuningowania Polówek :D w mojej rodzinie jest taki i przez 3 lata użytkowania wymieniono przednią szybę, bo pękła ( jakiś kamień uderzył czy coś ) oraz przerdzewiał tłumik, a tak to nic, zalewasz benzyną i jedziesz.

Mankamentem starych silników VW jest to że mają stosunkowo mało mocy, nawet jak na tamte czasy, a przy tym na wysokich obrotach zaczynają pochłaniać spore ilości paliwa :/ za to mają wręcz doskonałą dynamikę i "ciągną" praktycznie od jałowego :D

Co do części do Hond... tutaj bywa różnie, ostatnio podobno staniały nieoryginalne zamienniki, ale jak trafisz dobry egzemplarz, to nie będziesz potrzebował tych części :D

PS. Zapomniałem dodać, że moje porady dotyczą sytuacji, w której chcesz mieć samochód do jeżdżenia, a nie do tuningowania, zażynania go spod każdych świateł i bycia "miszczem prostej"
strefa66
Nowicjusz

11 Lut 2008, 17:09

Absolutnie nie chce auta do zarzynania, tuningowanego lub modyfikowanego. Potrzebuję po prostu dość tanie w utrzymaniu auto, które będzie w miarę możliwości niezawodne.

Wiesz może jak się mają ceny napraw takich Hond do napraw powiedzmy Golfów?

Aha, no i te Civiki mają bardzo dużą rozpiętość silników. Jaki polecacie?
pp_1
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe Volvo V40 - pięć gwiazdek w Euro NCAP Nowe Volvo V40 - pięć gwiazdek w Euro NCAP
    Nowe Volvo V40 otrzymało najwyższy wynik pięciu gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP. Wynik ogólny jest najlepszym odnotowanym kiedykolwiek przez instytut – 98% ochrony dorosłych pasażerów i 100% ochrony ...
    Motor Show 2012 / relacja Motor Show 2012 / relacja
    Wydarzenie zrealizowano w nowej formule łącząc wystawę motoryzacyjną z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. Poznańskie wydarzenie obfitowało w premierowe pokazy samochodów, a furorę robiły stoiska na których ...

• Re: Jakie auto do 9000 dla początkującego.

11 Lut 2008, 19:33

Rowniez sie zastanawialem nad kupnem moje pierwszego auta. Zdecydowalem sie na Golfa 1,9TDI. malo pali, silniki switne i tani w utrzymaniu. Honda ma 3x drozsze czesci z twgo co sie orienytuje:) Pozdrawiam:>
    cichinho
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Straszewo

11 Lut 2008, 22:01

Jeśli chodzi o silniki hondy civic to najlepszym silnikiem jest silnik 1.6 VTI.
    Ten silnik posiada zmienne fazy rozrządu co daje niskie spalanie przy spokojnej jeździe i dobrze osiągi przy wkręcaniu auta ma wyższe obroty ( 125KM robi swoje).
    Golf IV GTI 1.8 TURBO
    Nissan Terrano II 2.7 TDI
    BMW 328
    Bolo1989
    Aktywny

Miejscowość: Mazowieckie

11 Lut 2008, 23:17

cichinho napisał(a):Rowniez sie zastanawialem nad kupnem moje pierwszego auta. Zdecydowalem sie na Golfa 1,9TDI. malo pali, silniki switne i tani w utrzymaniu. Honda ma 3x drozsze czesci z twgo co sie orienytuje:) Pozdrawiam:>

ale się sześć razy mniej psuje... Poza tym ciężko o Golfa III w dobrej formie. Co innego z Hondą.

PS. do 9tyś zł chyba się nie trafi 1.6VTI... ogólnie silniki Hondy nawet te słabsze nie sprawiają problemów a i do zawalidróg nie należą :)
    rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
    lukiwch
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych

12 Lut 2008, 11:10

pp_1 napisał(a):(..)
    Wiesz może jak się mają ceny napraw takich Hond do napraw powiedzmy Golfów?

Aha, no i te Civiki mają bardzo dużą rozpiętość silników. Jaki polecacie?

Ad1. Jeżeli dostaniesz dobrą Hondę, to raczej nie będzie ci się psuła, ale jeżeli już ci się zepsuje to nie licz na to że naprawisz to tak tanio jak w Golfie, bo jednak części Hondy są droższe. Ale z opinii ludzi wynika, że droższe części spokojnie rekompensuje większą bezawaryjnością.

Ad2. Golfy mają więcej silników :P A tak konkretniej to chyba wszystkie silniki są OK. Podobno 1.5 V-Tec jest lepszy niż inne, ale nie wiem bo nie jeździłem. Ja też mam zamiar kupić Civic'a, i szczerze to mi obojętne jaki silnik, byleby nie zajeżdżony 8)
    strefa66
    Nowicjusz

15 Lut 2008, 12:26

[link wygasł] :D
    doradca
    Nowicjusz

15 Lut 2008, 19:39

jak dla poczatkujacego to starczy opel corsa 1.4 z gazem moj brat ma taka corse juz rok i nic przy niej nie robil prucz paska rozrzadu i olejow
    lukaszkomza
    Początkujący

Miejscowość: Więcbork

16 Lut 2008, 13:25

ja na twoim miejscu zastanowiłbym się nad Fiatem Bravo 1,6 na gazie kupisz to autko w kwocie jaką masz przeznaczoną na auto . Pali nie dużo po trasie 9 litrów gazu .
    piter36
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Radomsko

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda