Jakie auto kupić? 30-40k Komfort ekonomiczność niezawodność

13 Gru 2017, 13:17

Witam. Stoję przed wyborem auta.
Budżet 30-40 k.
Dzienna jazda 50km roczny przebieg około 25k

Wymagania (kolejność nie przypadkowa):
Komfort jazdy i wyposażenie.
Względna ekonomiczność 8l ON ~ nie wykluczam LPG.
Niezawodność
Moc? Przyśpieszenie 8-9 sek~ do 100 km/h
Mile widziany komputer pokładowy który nadaje nowoczesności.
Mile widziana skóra, dobre fabryczne nagłośnienie, webasto
Rocznik nie ważny.

Zastanawiam się nad Mercedesem 211 2.2 CDI 170 KM. Wszystko mi w nim pasuje oprócz wyglądu zewnętrzenego. Nie podoba mi się tak bardzo jak np. A6 C6 lecz w a6 nie ma dobrego silniku... 2.4 V6 + lpg? Które auto teoretycznie jest mniej awaryjne?

Honda Accord 8 gen... Tutaj musiałbym dołożyć lub poczekać.

Mercedes w204? Nie jechałem nim podobno w211 dużo bardziej komfortowa.

A4 B7 z 1.8 T Nie do końca mi się podoba, ciężko dostępna wersja, ktoś mi mówił, że widział b8 z tym silnikiem. Czy były montowane do tych audi? Czy to już tfsi?

Jestem skłonny również rozważyć Suva lecz jest to kosztem oszczędności raczej.
groznyjenot
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 19 12 1995
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: w202
Silnik: 2.2
Paliwo: Benzyna

13 Gru 2017, 13:31

Podstawowym błędem jest Twoje myślenie. Mówisz o ekonomiczności, a wrzucasz kosztowne diesle i auta, których zawieszenie kosztuje w naprawie nawet 2k. Czy to jest ekonomia? Ah no tak, przecież ropniak pali 7 litrów, więc tyle oszczędzam.

Jeśli uparłeś się przy tych typach, to skupiłbym się na B7 z 1.8T, ale nie zdziw się, bo jest masa szrotu.

Ode mnie jakieś Volvo z turbo, masz wygodę, dobre silniki.
Również spójrz na Lagunę III z 2.0T, bezpieczniejszy wybór od Audi.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Gru 2017, 19:13

A6 c6 nie ma dobrego silniku ? A słyszałeś o 3.0tdi ? ;) zrobiłem nim 550 tys przebiegu i zero problemów ;) . Może spalanie nie zamknie sie w 8 l ale do 10 na spokojnie . Moge bardzo polecić ten model z tym silnikiem dodam ze posiadałem wersje quattro .
men3000
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 02 03 2000
Przebieg/rok: 43tys. km
Auto: Audi rs6
Silnik: 5.0 V10 580km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

13 Gru 2017, 21:24

men3000 napisał(a):A6 c6 nie ma dobrego silniku ? A słyszałeś o 3.0tdi ?

A gdzie tam masz ekonomię...??? Czyli mam rozumieć że u mechanika na Ciebie się powołać? :D
To przybliż koledze z forum kwestię rozrządu, wtrysków, a może klapek kolektora ile kosztują i który mechanik odgadnie że szwankują, a może powiedz ile kosztują wiatraczki używki chłodnicy i czy są zamienniki...??

mój kolega na samą diagnozę wadliwie działających klapek potrzebował 2mce i sporo kasy... temat zakończył się zakupem jakiś elektro głupot odpowiadających za ruch klapek no ale przy używkach gratach średnio jest ze zwrotami...więc już jest bogatszy o następne gifty, zresztą w tamtym tygodniu sprzedał mi złotą myśl ... dzień w jego ałdi bez czekendżin straconym dniem... reszta jest ok :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Gru 2017, 23:10

Kolego drogi od Laguny :) Płacą Ci za polecenie tego auta?
W211 z silnikiem 2.2 CDI 170 KM z automatyczną skrzynią ( po lifcie bez sbc bez airmatica wersja) jest samochodem w moim odczuciu jest jednym z najmniej awaryjnym w tej cenie.
Wymiana zawieszenia? W Lagunie po 150k w w211 po 300. Poza tym to się wymienia w każdym aucie.. W Lagunie jest to troszkę tańsze. Ale porównywanie komfortu jest nie na miejscu... Nie mówiąc już o innych aspektach...

A6 3.0 TDI? Zwariowałeś? Jak Ci zacznie coś stukać to uciekać od tego rozrządu. W ogóle nie za bardzo mi się uśmiecha silnik z układem V zawsze się to wiąże z duzymi kosztami...

Czekam na dalsze propozycje od ludzi którzy choć trochę się znają.. Proszę mi nie polecać Fiatów. Nie jestem wielkim specjalistą od aut. Szukam czegoś co może mi dać do myślenia na razie moje typy to 211 lub accord 8...


Jeśli mielibyście polecić jakiegoś Suva to co by to było?
(podnosimy ekonomiczność do poziomu 10 ON lub LPG w miarę rozsądku.)
groznyjenot
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 19 12 1995
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: w202
Silnik: 2.2
Paliwo: Benzyna

14 Gru 2017, 08:31

Kolejny temat z cyklu "chcę Mercedesa, BMW, Audi i ma być tanio"

Przychodzisz o radę, bo się nie znasz, ale negujesz wiedzę innych, bo ktoś poleca auto na "F" sypiąc durnym stereotypem. Widzisz siebie?
Szukasz ekonomiczności i niezawodności, a celujesz w segment premium. Gdzie? W spalaniu diesla?
Nie obrażaj się ale nie jesteś tu pierwszy z takim głupim nastawieniem.


groznyjenot napisał(a):Kolego drogi od Laguny Płacą Ci za polecenie tego auta?

a co w tym złego, że poleca dobry model? Porównałeś wymianę zawieszenia ale rzucasz stereotypem, bo jak wysypie Ci się jedna tuleja to nie jest wymiana całego zawieszenia. W Mercu na bank też będzie musiał zajrzeć do jakiegoś łącznika, czy wahacza i wszystko zależy od drogi po której jeździsz. Inna sprawa, że Lagę kupisz z tymi 150tys., a Merca 300-400tys.
Tak płaczesz w każdym poście nad trwałością, spalaniem i ekonomicznością, że akurat to jest dobra propozycja dla Ciebie, a nie diesel premium z przebiegiem skręconym na 224 tys. km.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyprawa do Moab
    Po raz kolejny mialem zaszczyt organizowac wyprawe do Moab z firma Autotraper z Lodzi . Tym razem byl to memorial Macka Majchrzaka. Na imprezie stawily sie 32 osoby...miedzy innymi kilka "grubych" nazwisk ze swiata polskiego ...
    Volkswagen Polo - niskie koszty utrzymania
    Nowa generacja Volkswagena Polo, która pojawiła się w polskich salonach, wyróżnia się najwyższym poziomem bezpieczeństwa (tytuł Best in Class 2017 przyznany przez Euro NCAP), bardzo obszernym wnętrzem oraz najbardziej ...

14 Gru 2017, 09:17

Hej, pozwole sie podpiac pod watek.
Czy Laguna III ma jakis dobry silnik w dieslu? A jak z innym Francuzem - C5 2.0 hDI?
frankozola
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna

14 Gru 2017, 09:54

Twoje myślenie też jest ciekawe.
Porównujesz Lagunę z małym przebiegiem do Mercedesa z przebiegiem 400k. :lol: Powiedziałem, że nie jestem wielkim znawcą, ale siedzę w autach. I racja może takie porównanie ma jakieś korzyści. Ale można kupić w211 z małym przebiegiem. Ciężko bo ciężko ale mam znajomego który siedzi już w handlu autami 20 lat.

Rozumiem gdybym się uparł na C6 w Dieslu. Bo to dziadostwo. Lub BMW gdzie elektryka, silniki Diesla. Sam może słyszałeś.

Stereotyp? Premium Diesel to też stereotyp. (który powoli przeradza się w fakt) A w211 2.2 CDI po lifcie odbiega od tego. Poczytaj dowiedz się. To udane auto i z takim samym przebiegiem jest lepsze od Laguny.

Choć ja coraz bardziej przekonuje się do Hondy Accord choć czekam na jakieś propozycję.
Porozmawiajmy o Suvach. Nie dawno wpadłem na taki pomysł a jeśli chodzi o tego typu auta to nie jestem dobrze doinformowany.
groznyjenot
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 19 12 1995
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: w202
Silnik: 2.2
Paliwo: Benzyna

14 Gru 2017, 10:53

groznyjenot napisał(a):Porównujesz Lagunę z małym przebiegiem do Mercedesa z przebiegiem 400k.

Ja CI porównuje typowe oferty ;) Jak chce Ci się szukać "okazji" to szukaj. PATRZ CO KUPISZ ZA DANĄ CENĘ, a nie z jakim przebiegiem.
Jak Ci się trafi Merc z 150tys. to równie dobrze trafisz Lage z 30tys. km, czyli praktycznie nowy. Lepsze gorsze nie mnie oceniać, bo każdy ma swoje kryteria ale łatwiej o Lagę w lepszym stanie czyt. tańszą w utrzymaniu. Możesz też liczyć, że ktoś Ci znajdzie niski przebieg ale popatrz sobie na Bimmer Check jakie wałki są w tym segmencie z dieslami, a tylko naiwniacy wierzą w okazje z niskim przebiegiem.

Podsumowując - nie zarzucaj komuś braku wiedzy, bo chce dla Ciebie dobrze, a że masz uprzedzenia co do znaczków to Twój problem ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Gru 2017, 11:53

Laguna to królowa lawet i mam uprzedzenie nie do znaczka tylko do tego auta, nie lubię go. A nawet jeśli to jest paskudne.

Aktualnie najbardziej odpowiada mi Accord 8. Tylko kasa...
groznyjenot
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 19 12 1995
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: w202
Silnik: 2.2
Paliwo: Benzyna

14 Gru 2017, 12:00

Jak Accord to może Avensis III? Silnik benzyna 2.0 Valvematic. Diesel oszczędny i dynamiczny ale z niezawodnością jest już trochę gorzej.
SJ12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 69
Prawo jazdy: 12 05 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.5 V-TEC 114KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

14 Gru 2017, 12:11

groznyjenot napisał(a):Laguna to królowa lawet


Tylko 2 gen.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Gru 2017, 17:58

groznyjenot napisał(a):Laguna to królowa lawet i mam uprzedzenie nie do znaczka tylko do tego auta, nie lubię go. A nawet jeśli to jest paskudne.

i widzisz jak się znasz?
II to królowa lawet
III jest spoko i nie ma większych wpadek
Ale jak paskudne to nie ciągnę już tematu tylko mam nadzieje, że zrozumiałeś swoją ignorancję.

groznyjenot napisał(a):Aktualnie najbardziej odpowiada mi Accord 8. Tylko kasa...

u nas w firmie będą pewnie 2 na sprzedaż po nowym roku 2,2 z przebiegami 350-400 tys. za +/- 30k.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Gru 2017, 11:01

Więc po nowym roku zaczynam szukać chyba Hondy Accord... Silnik 2.4 będę polować i zakładać instalację LPG.
Posiada ktoś tą Hondę? Zmieszczę się w 12-14 l w cyklu mieszanym (LPG)
groznyjenot
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 19 12 1995
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: w202
Silnik: 2.2
Paliwo: Benzyna