Jakie auto kupić?

Jakie auto kupić?

04 Cze 2015, 10:18

Witam wszystkich.
Mam dylemat ponieważ chciałbym zmienić samochód ale od początku.
Mam do wydanie na samochód 35 tys + dodatkowe wydatki na sprawy papierkowe i serwis.
Szukam samochodu powyżej 130 KM który na wstępie nie pochłonie 10 tysięcy na naprawy w ciągu roku, jak i musi byc w miare tani w eksploatacji.Autko musi mieć w miarę dobre właściwości jezdne jak i w miarę wysoki moment obrotowy,(młodość trzeba się wyszalec)
Rok prod;od 2006
Rodz.pal;interesuje mnie bardziej benzyna mimo że disel ma więcej Nm i w miarę dobrze mi się jeździ ale więcej kosztuje serwis no i wczesniej robiłem średnio ok 30 tys rocznie teraz nie wiem czy dobije do 20tyś rocznie wiec to nie jakaś dużą suma w przeliczeniu na koszty paliwa.
typ nadwozia.:hatchback.,sport/coupe,no i w ostateczności sedan.
A teraz nad czym się zastanawiam interesuje mnie Honda civic 8 gen 1.8 ivtec ,Leon 1.8 tfsi,(ale obawiam się tych tfsi)jakoś nie mam przekonania do aut francuskich i koreańskich więc te propozycje rospatrze na szarym końcu chyba że ktoś mnie do nich przekona.
teraz troszkę o dotychczasowych samochodach moim prywatnym jest Honda civic 7 1.4 pomimo wieku (13lat,11 u nas w domu a od 2 jest mój )nigdy nas,mnie nie zawiodła jedyne czego mi w niej brakuje to mocy. W pracy jeżdżę toyota Yaris ale to muł a nie samochód,wcześniej od czasu do czasu jeździłem BMW 520d e60 to już była spora ruznica w mocy a teraz jak tylko dorwe kluczyki jeżdżę Mercedesem E350 i to juz fajnie przyspiesza jak na lime ale niestety na razie mogę tylko pojeździć a na zakup na własność niestety mnie nie stać.Wiec jaki samochód byście mi polecili.do tych max 40 tys?
Damianmoto
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 06 2013
Przebieg/rok: 29tys. km
Auto: Honda Civic 7
Silnik: 1.4 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Jakie auto kupić?

04 Cze 2015, 11:20

Z góry odpuść 1.8 TFSI/TSI bo to kompletnie nieudany silnik. Na forach grupy VAG ludzie piszą on spalaniu oleju rzędu 1.5l na 700km
Szkoda, że odrzucasz Francuzi, bo Mégane III jest udane :wink:
Skoro jesteś zadowolony z Hondy to może warto zostać przy marce i kupić VIII? Ma wprawdzie swoje typowe bolączki, jednak to w sumie drobiazgi. Więcej o UFO wypowie się zapewne łysy30, bo ma takowe w posiadaniu
Od siebie dodaj BMW 1, Volvo C30/S40, Mazda 3 IIgen, Fiat Bravo (bardzo udane i nie doceniane auto; w tym budżecie trafisz na świeżaka)
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

04 Cze 2015, 12:14

Na pewno Honda to nr 1 w kolejce do analizy tylko po przeczytaniu kilkudziesięciu opini użytkowników martwię się ze 140 KM to jak na moja ciężka nogę może po kilku miesiącach przestać cieszyć i zacząć doskwierać niedosyt mocy (wiadomo w miarę jedzenia apetyt rosnie).Jeździłem juz ufo właśnie z tym silnikiem ale to był niewielki dystans może 100 km wiec nie mam jakiejś subiektywnej oceny ale jak na pierwsze wrażenie całkiem przyjemne. Różnica 50KM to dużo jak na początek ale po czasie niestety będzie brakować a jak już kupie samochód to przynajmniej na 5 lat bo jako 3 auto planuje coś konkretnego ale wróćmy do sedna.Jeśli chodzi o volvo całkiem fajne autko stylistyka zewnętrzna jest całkiem fajna ale kokpit jakoś mi nie leży to samo dotyczy opla (chyba ze mówimy o nowych gen)wiem wiem mam spore wymagania ale wychodzę z założenia że auto musi mi się podobać i dobrze się prowadzić aby czerpać pełnię przyjemności z jazdy.Jeśli chodzi o francuzy jeździłem laguna 2 i jeśli chodzi o komfort to na plus ale żyje stereotypami i boję się że niestety za często będę musiał odwiedzać serwisy a komfortu na razie jakiegoś mega nie szukam.Te same obawy dotyczą fiata niestety dużo znajomych narzeka właśnie na te marki i stąd moje obawy.Mazda jeździłem co prawda deslem i nie jest źle ale w hatchbacku jest mało miejsca jak na 187 cm wzrostu.Ale to nie takie ważne jak problem z korozją w tej marce i ciężko będzie znalesc fajny egzemplarz.BMW mi odpowiada fajnie się jeździ ale jeśli bym miał szukać to 3 z silnikiem 2.5 albo 1.8 i tylko znowu nie pochlebne opinie na forach troszkę wzbudzają moje obawy no i fajnej 3 za te pieniądze raczej nie kupię.Zainteresowałem mnie ta laguna no i fiatem czy możesz coś więcej o tych samochodach powiedzieć ?
Damianmoto
Nowicjusz

04 Cze 2015, 12:32

Faktycznie żyjesz stereotypami :D
Laguna II to królowa lawet, oprócz komfortu i niekorodowania w zasadzie żadnych zalet. Ale nie tego dotyczy temat
Pora skończyć ze stereotypami, bo obecnie świat motoryzacji jest wywrócony do góry nogami. Mercedesy nie robią już 1mln km bez remontu silnika, Volkswageny nie mają już wiele wspólnego z tanimi autami dla Kowalskiego czy Helmuta.
Obawy co do awaryjności Fiatów są o kilka lat nieaktualne. Zgodzę się, że zdarzają się drobne usterki (Bravo), ale nie docierają sygnały o niczym spektakularnym. Bravo to w zasadzie najbardziej udany model Fiata ostatnich lat. Bardzo dobre silniki, polecam 1.4 t-jet. Udany przejaw dowsizingu
Mazdy już nie gmiją. O ile w pierwszej generacji 3 czy 6 było to nagminne, tyle w nowszych wersjach (nie mówiąc już o najnowszych) jest to problem małego odsetka egzemplarzy
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Awatar użytkownika

04 Cze 2015, 12:51

Co do Mazdy 3 mam 2 naoczne przypadki że auta 4 lata mlodsze od mojej Hani i z przebiegiem 180tys (podobno udokumentowane) a nie 240 tys (to akurat 100% pewny przeb) gnija na potęgę czego na razie po mojej hance nie widać wiadomo jakieś tam początki objawów się zaczynają ale.Wracając do tematu to nowa 3 jest całkiem fajna ale to musiałbym przełożyć zakup auta o jakies 6 miesięcy +/- zyby dołożyć do używanej 3 3gen ale znowu pojawia się problem bo dużo właścicieli narzeka na tandetne wykonanie środka.Jak miałbym kupować fiata to w wersji sport 1.9 albo 2.0 przynajmniej ma te 160 KM
Damianmoto
Nowicjusz

04 Cze 2015, 13:11

Skoro obawiasz się braku mocy a honda cię nie zawiodła to może honda civic VII w wersji type r 200 KM tylko że to raczej nie będzie 2006 rok tylko 2004 tak gdzieś ale rocznikiem nie jeździmy i mocy masz pod dostatkiem.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Arrinera Hussarya - fakty i mity Arrinera Hussarya - fakty i mity
    Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie budzi wiele kontrowersji i wzbudza rozpalone dyskusje na internetowych forach. ...
    Akumulator typu Akumulator typu "CYCLING", technologia typu "GEL" i "ORBITALNA"
    Obecnie prawie każdy z produkowanych pojazdów wyposażony jest w wiele rozwiązań i urządzeń zużywających energię elektryczną. Klimatyzacja, ogrzewanie i nawiew, elektrycznie sterowane szyby, GPS, system car audio oraz ...

• Re: Jakie auto kupić?

04 Cze 2015, 21:56

Jeśli bym miał kupować typ r to zaczął bym od 8 gen.Tylko z zakupem musiał bym poczekać jakiś rok a znowu mając te 55 tys zł można już kupić mazde 3 3gen i mieć auto 2-3 letnie ale chciałbym na razie pujść na kompromis i kupic samochód który w miarę mnie zadowoli a za 5 lat kupić coś sportowego.
    Wracając do cywilnej wersji Hanki 8 gen z silnikiem 1.8 vtec chciałbym żeby wypowiedział się właściciel ufo i powiedział jak sprawa wygląda przy wyprzedzania i dynamicznej jeździe czy nie jest tak tragicznie jak piszą niektórzy na forach.
    Damianmoto
    Nowicjusz

04 Cze 2015, 22:38

Jeśli tfsi to złe silniki to cała grupa vag odpada :( .a co powiecie o astrze 4 1.6 turbo czy insygnii 2.0 T jak te samochody wyglądają w kwestii technicznej i spalania.Z hondy zostaje tylko accord 2.4 ale on chyba pali jak smok?
    Damianmoto
    Nowicjusz

04 Cze 2015, 23:03

Damianmoto napisał(a):Jeśli tfsi to złe silniki to cała grupa vag odpada .a co powiecie o astrze 4 1.6 turbo czy insygnii 2.0 T jak te samochody wyglądają w kwestii technicznej i spalania.Z hondy zostaje tylko accord 2.4 ale on chyba pali jak smok?

TFSI złom więc jemu mówimy do widzenia. Hondy w gruncie rzeczy są bardzo polecane na forum właśnie dlatego że mało palą jak na moc i pojemność. O oplach powiem że 2,0 turbo jest okey a ten 1,6 nie jestem pewny ale zły raczej nie jest. :wink:
    Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
    fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
    Krzychu
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
    Silnik: 900 39 KM
    Rok produkcji: 1998

04 Cze 2015, 23:24

2.0t w Insigni ma wtrysk bezpośredni i dużo pali. Może 2.8 i gaz? :naughty:
    mike
    Awatar użytkownika

05 Cze 2015, 10:39

Krzychu napisał(a):O oplach powiem że 2,0 turbo jest okey

Poobserwuj otomoto. Prawie zawsze jest jakieś ogłoszenie insignii 2.0t gdzie przy 100 tysiącach była wymiana silnika. Dodajmy do tego spory downsizing i bezpośredni wtrysk i już mamy pełnie szczęścia
    Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
    tomek70
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Ford Mondeo mk4
    Silnik: 2.3 161
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna

05 Cze 2015, 10:59

No i właśnie ile osób tyle opinii :/ I co tu wybrać? Gadałem ze znajomym mechanikiem i faktycznie jeśli chodzi o tfsi/fsi to są nie pochlebne opinie więc nie będę się raczej w to pchać,wiec ogranicza się wybór jak 2.0 opla odpada to w 2.8 pchać się nie będę to już bym wolał desla kupić ale nie opla tylko BMW (nie wiem czy dobrze myślę )
    Co wy byście wybrali na moim miejscu nie oczekuje jakiegoś demona prędkości ale też nie chce jeździć jak "emeryt" z braku mocy.
    Jaki wybór polecacie? tylko proszę go chociaż trochę uzasadnić .
    Tak ja w pierwszym poście szukam sam w takich kategoriach.
    Damianmoto
    Nowicjusz

05 Cze 2015, 11:19

Honda civic VII type R 200km to bardzo dobry wybór,ale też ciężko o kilka sensownych ogłoszeń,pomijam odpicowane wadliwe aby tylko poszły po zaniżonej cenie,w tym budżecie rocznik 2004-2005 byłby optymalny,mowa o powyższej Hondzie. Ewentualnie Mazda 6 w benzynie 2.0 która również spełnia Twoje wymagania.
    Atticar
    Nowicjusz

Przebieg/rok: 18tys. km
    Auto: VW Golf
    Silnik: 1.8

05 Cze 2015, 11:37

Ja bym wybrał AR 159 2.4 JTDM to to bardzo dobry, dynamiczny silnik o rozsądnym spalaniu, do tego bardzo miły dźwięk i podatność na mody w elektronice. Ew Insignia 2.8 + LPG a to dlatedgo, że to auto zawsze bardzo mi się podobało. 2.8 dlatego, że z mocnych benzyn w zasadzie nie ma w czym wybierać
    Może Mercedes C klasa W204?
    mike
    Awatar użytkownika

05 Cze 2015, 13:03

Damianmoto napisał(a):Wracając do cywilnej wersji Hanki 8 gen z silnikiem 1.8 vtec chciałbym żeby wypowiedział się właściciel ufo i powiedział jak sprawa wygląda przy wyprzedzania i dynamicznej jeździe czy nie jest tak tragicznie jak piszą niektórzy na forach.

Jeśli ktoś ma problemy z wyprzedzaniem 140-konnym autem to i 200KM będzie dla niego za mało :/
    łysy
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
    Prawo jazdy od: 12 09 2001
    Auto: VW Golf VII
    Silnik: 1.4 TSI 150KM

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Subaru Impreza STI