Jakie auto kupić za ok. 15 tys. zł..

Jakie auto kupić za ok. 15 tys. zł..

11 Kwi 2010, 11:12

Witam,
Potrzebuje pomocy w dokonaniu najlepszego z możliwych wyborów. Na autko przeznaczyłem ok. 15 tys. zł. Co do wymagań to potrzebuję mało awaryjnego autka z łatwo dostępnymi częściami, silnikiem benzynowym (bez instalacji gazowej) i mocą ok. 100 KM. Waham się pomiędzy Oplem Astrą II, WV Borą, Audi A3, Seatem Leonem, lecz jestem skłonny do rozważenia także innych modeli aut. Proszę o fachową pomoc.
Pozdrawiam,
Krzysiek
kriwan
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

Re: Jakie auto kupić za ok. 15 tys. zł..

11 Kwi 2010, 11:56

Cóż tu Ci poradzić. Moim zdaniem wybierasz wśród najbardziej rozsądnych samochodów w tej cenie.
Najbardziej prestiżowa i komfortowa będzie A3. Mimo, że Bora, Leon, Golf IV i A3 to z technicznego punktu widzenia niemal te same samochody, to jednak różnią się starannością wykończenia. W Audi lepsze wykonanie wnętrza i największy komfort.

Ja osobiście zastanawiałbym się nad Leonem i Astrą II. Leon to piękne auto "z pazurem". Jest ciekawe stylistycznie, a technicznie to dobra jakość VW.
Z silników ja zastanowiłbym się poważnie nad 1.8T - 150 KM. Wersja bez turbiny posiada 125 KM.

Zwróć uwagę też na Mazdę 323f po liftingu.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

11 Kwi 2010, 12:10

Dziękuję za odpowiedź. Też uważam, że te wybrane przeze mnie samochody są w miarę rozsądne w tej klasie cenowej. Mazda 323f nie podoba mi się wizualnie - kwestia gustu. Z tego co wymieniłem radzisz Seata Leona i Opla Astrę II. Bardziej skłaniam się ku Seatowi, aczkolwiek jest i o wiele mnie niż Opli. A co sądzisz o VW Borze? Mam okazję kupić go w silniku 1,6 w benzynie (taki mi zdecydowanie wystarczy po przesiadce z Corsy 1.0), z 1999 r. w cenie ok. 15 tys. (oczywiście do negocjacji). Najważniejsze, że wiem kto go sprzedaje i jestem pewny, że jest sprawny technicznie i znam jego historię. Można brać, czy lepiej szukać Seata?
kriwan
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

11 Kwi 2010, 12:21

Ja bym Tobie polecił takie auto jak Mitsubishi Carisma, jestem posiadaczem takiego samochodu i jestem z niego bardzo zadowolony.
Tu masz link do auta:
[link wygasł]
aa
Mychabrd
Nowicjusz

Miejscowość: koszalin

11 Kwi 2010, 19:58

Skoro znasz tą Borę to się nawet nie zastanawiaj. Na rynku jest tyle złomu, że stracisz kupę czasu, nerwów i pieniędzy zanim znajdziesz zdbanego Leona a technicznie to to samo...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

11 Kwi 2010, 20:11

Na Twoim miejscu szukałbym focusa 1.6 100KM lub Renault Clio...
Fuckir
fuckir
Początkujący

Miejscowość: Bydgoszcz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

• Re: Jakie auto kupić za ok. 15 tys. zł..

11 Kwi 2010, 23:00

Kubuch napisał(a):Skoro znasz tą Borę to się nawet nie zastanawiaj. Na rynku jest tyle złomu, że stracisz kupę czasu, nerwów i pieniędzy zanim znajdziesz zdbanego Leona a technicznie to to samo...

Dokładnie. Jeżeli możesz kupić auto z pewnego źródła to się nawet nad tym nie zastanawiaj tylko kupuj.
    Ja dlatego odrzucam Audi A3, bo uważam, że kupić coś solidnego za 15 tys. zł nawet w benzynie nie jest prosto.

Bora generalnie droższa jest nawet od Golfa, a Golf wcale nie taki tani. Dla mnie po prostu Golf i Leon to dwa bardzo podobne do siebie auta. Wybieram Leona, bo bardziej przemawia do mnie stylistycznie. Auto ma charakter. Bora też jest ciekawa, na pewno ciekawsza od Golfa. A przecież zawieszenie, podzespoły, silniki te samochody mają takie same.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda